Eski arabanı yolda görmek...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Yine bir pazar günü ailecek dışarı çıkılmıştır. Arabayla bir oraya bir buraya geziyorsunuzdur. Sonra caddenin birinde ışıklara takılırsınız ve bir araba gelir yanınıza durur. İçinizden geçirirsiniz bizde de bundan vardı ne güzeldi diye. Ve plakaya bir bakarsınız evet bu bizim eski arabamız diye bağırmayla karışık arabayı işaret eder herkes. Sonra bi garip olursunuz içinde başka insanlar başka eşyalar görünce. Ardından süzülerek uzaklaşmasını yavaş yavaş izlersiniz. İçinizde tarifsiz bir duygu ile yola devam edersiniz sonra.

Not: İstanbul'da yaşayan veya arabasını başka şehre satanlarda da bunun olma ihtimali çok düşük ama umarım bunu yaşayan sadece ben değilimdir ya da şizofren diye ban yemem.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Önceki arabamızla babam kaza yapmıştı, arabanın şekli baya kaydı kaportacılar yapmak için uğraşmak istemedi, yok paraya kaportacının birine verdik arabayı, lazım olan parçaları falan kullanır zannediyoruz.2 hafta sonra ışıklarda bizim hurdaya gidecek araba sapasağlam yanımızdaydı. Biz şok, biz iptal biz ölü.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Enistemin aracını Facebookta bir otomobil platformunda gordum ...

+ Xx bey bu araç benim enistemin eski aracıydı daha sonra Amcam da kullandı

- kardeş Enisten bu arabanın .... yapmış :)

Bende dedim size gelene kadar kimbilir kaç el değiştirdi ...

Sonra bizim eski Broadwayi Amcam gormus sahibiyle konuşmuş , o adamda demiş araba bitik falan biz zate galeriye ölü fiyata vermistik ama sorunu yoktu . Hep galericilerin işi ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
İlk aracım megane 1 coupe idi.2 kez gördüm aracimi (izmirde).zaten ilk aracım kendi kazandığım paramla severek almıştım.çok acayip olmuştum görünce bu arada aracının plakası 35 acp 35 .kendisini epey acayipti :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Önceki arabamızla babam kaza yapmıştı, arabanın şekli baya kaydı kaportacılar yapmak için uğraşmak istemedi, yok paraya kaportacının birine verdik arabayı, lazım olan parçaları falan kullanır zannediyoruz.2 hafta sonra ışıklarda bizim hurdaya gidecek araba sapasağlam yanımızdaydı. Biz şok, biz iptal biz ölü.
Tipik bir sanayici hareketi. Hurda arabayı toparlayıp sıfırmış gibi satıyorlar. İki yarım Mondeo'yu birleştirip satan adam bile gördü bu gözler.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tipik bir sanayici hareketi. Hurda arabayı toparlayıp sıfırmış gibi satıyorlar. İki yarım Mondeo'yu birleştirip satan adam bile gördü bu gözler.

Bahsettiğin olay sanayii dilinde olağan bir şey, düzgün toplandıktan sonra sorun yok diyorlar. Bizim araba eskiydi bi de 80 model ford, kasada çürükler falan da vardı yani epey yorgunda bi arabaydı ama yürüyen motor iyiydi. Darbeyi de sağ ön direkten doğru yedi tavan kasa baya yamuldu arabanın şaft eğrildi duruşu şaşırdı ama adam 2 haftada yapmış, boyasızdı gördüğümüzde şimdi ne durumda kimbilir

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Babamın Diyarbakırda 20 yıl önce arkadaşına sattığı arabayı hala gittiğimizde görürüz :D Turuncu Renault 12 sw.
5-6 yıl önce falan, elimizdeki accentten önce bir tane daha vardı Accent bizde, 1.5 yumurta kasa. Plaka değiştiğini duymuştum, bir keresinde yanımda arkadaşım varken çarşıda rastgelmiştik, plakası değişmiş olmasına rağmen tanıdım onu :) Çok başka arabaydı o :)
Partner vardı bir ara bizde, tuhaf bir olay oldu, arabayı almadan ortalama 4 ay önce falan evimizin yakınında görmüştüm ve o zaman plakasından dolayı aklımda kalmıştı ve şansa bak ki gidip o arabayı aldık. Babam arkadaşına sattı o arabayı, bir keresinde rastgelmiştim ona da ve çok duygulanmıştım. Çocuktum o zamanlar ve o arabayı çok başka severdim. Sonrasında yağsızlıktan motor kilitlediğini duymuştum, o anki üzüntümü anlatamam :(

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Valla bir tane Skoda Favorit vardı tatlı arabaydı orjinal idi iş karşılığı alındı diye hatırlıyorum ama lanet bir arabaydı.Çalışmazdı ,bozulurdu,yürümezdi,sürekli yolda kalırdı.En son motoru açıcaz demişler babamlarda direk satalım ayağına bir tane büfenin tekine satmışlar arabayı o değil alan adam arabayı göstermeye gittiklerinde orda ki eleman arabanın motor temiz demiş.(Araba adam akıllı çalışmıyor bile)Neyse satıldı bir şekilde çok şükür.Aynı semtte idik ara sıra ordan geçerken görürdüm en son büfe de gitti arabada gitti.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tanıdığımıza sattığımız çiçek gibi Şahin'i 1 ay kadar sonra bizi ziyarete geldiklerinde görmüştüm. Araba 5 yıl yaşlanmış gibiydi, çökmüştü. İçimden "insan değilmişsin" diye geçirmiştim.
Konuyla birebir örtüşmüyor ama benim arabayı almadan önce herşeyiyle anlaştığım bir Corsa vardı. Yaşına göre bayağı temizdi, içime sinmişti, masrafı çok azdı falan filan. Son anda beklediği para gelmediğinden ötürü satmaktan vazgeçmişti. Geçenlerde başka birinin hesabından sahibindende ilanda gördüm. O adamdan sonraki sahibi kıymetini bilmeyip çok hor kullanmış belli ki, görünce üzülmüştüm.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
10 yalımda falandım otobanda babamın Honda Accordunu gördük 34 GZG 95, ben hala öyle bir fren hatırlamıyorum, sağdan çıktı gitti sonra.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
2004 yılında sattığımız Corollamızı 2013 yılında park halinde gördük.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım