HABER F1 Monaco GP: Hamilton kazandı, Leclerc evinde yıkıldı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Formula 1’de sezonun altıncı yarışı olan Monaco GP’yi Mercedes’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton kazandı. Son kısmında büyük çekişmeye sahne olan yarışın detayları haberimizde!
Monaco GP’de Mercedes’in duble serisi bozuldu!
78 turluk yarışta ilk sıradan start alan Lewis Hamilton, ilk virajda yerini korumayı başardı. Arkasıyla olan farkı kontrol altında tutan beş dünya şampiyonu pilot, damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı. Hamilton bu sonuçla geride bıraktığımız 6 yarışın dördünde birinciliğe ulaşmış oldu.
Ferrari’nin Alman pilotu Sebastian Vettel, dördüncü sırada başladığı yarışta ön gruptan kopmayarak damalı bayrağı üçüncü sırada gördü. Ancak Red Bull’dan Verstappen’in cezası sebebiyle bir basamak yükselen Vettel, Mercedes’in beş yarış süren duble serisini noktaladı....

Okumaya devam et...

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Leclerc böyle bir yarışı hiç haketmiyordu... Sıralama turlarında Çıkmak istemesine rağmen çıkartmadılar. Vettel de 4. olunca Leclerc 15. likten 16. lığa düştü ve sıralama turlarından elendi. Yarışta Hulkenberg'e sanırım biraz fazla zorladı, Hulk'a değil de duvara çarptı spinden son anda kurtuldu. Sonrasında da bıraktı zaten. Verstappen güzel bir yarış sergiledi. Penalty yemeseydi Podyumda Bottas yerine o olacaktı. Bu yarışın kaybedeni Leclerc'tü. #dankeniki

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Leclerc böyle bir yarışı hiç haketmiyordu... Sıralama turlarında Çıkmak istemesine rağmen çıkartmadılar. Vettel de 4. olunca Leclerc 15. likten 16. lığa düştü ve sıralama turlarından elendi. Yarışta Hulkenberg'e sanırım biraz fazla zorladı, Hulk'a değil de duvara çarptı spinden son anda kurtuldu. Sonrasında da bıraktı zaten. Verstappen güzel bir yarış sergiledi. Penalty yemeseydi Podyumda Bottas yerine o olacaktı. Bu yarışın kaybedeni Leclerc'tü. #dankeniki
Yarıştan sonraki açıklamasına göre duvara dokununca lastiği delinmiş, temas da La Rascasse'da yaşandığı için o lastikle tam tur atmak zorunda kalmış. Geçişin çok zor olduğu pistte Ferrari'den sıralamalarda böyle bir acemilik beklemezdim. Gerçi bu sezon takımın durumu rezalet, Mercedes daha yarış bile kaybetmedi ve kaybetmeyecek gibi gözüküyor :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım