Far Seçimi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Standart H15'ler bulabildiğim kadarıyla 3200 kelvin değerinde. Cool blue ise 3700-5000 kelvin aralığında. Farkı açıkçası bu. Ama dediğim gibi H15'lerin yüksek kelvinli ampul modelleri pek bulunmuyor.
H15 zaten genelde daha yeni nesil araçlarda kullanılıyor, çift flamalı yani hem gündüz farı hem de uzun far görevini görüyor. H7 ile karıştırmamak lazım.

Edit: Aracın üstündekiler sağlamsa ben H15 leri almazdım bile zaten aynı Osramlar aracın üstünde var :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
H15 zaten genelde daha yeni nesil araçlarda kullanılıyor, çift flamalı yani hem gündüz farı hem de uzun far görevini görüyor. H7 ile karıştırmamak lazım.
İste bir sebepten dolayi bulunamiyor. Yurt disi satislarinda ust seviye halojen ampullerin h15leri bulunuyor ama Turkiye'de pek yok. O sebeple bulunamazsa da standart h15lerle devam. Zaten uzun farlar sık kullanilmiyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,152
5,720
Ankara
Marka
Skoda
konuda kelvin ışık gücü gibi bakılmış sanırım tam okuyamadım ama hızlı bi düzeltme yapayım (eğer yanlış varsa) kelvin ışık rengi lümen ışık gücü oluyor. 3binler sarı 5binlere doğru beyaz 7 den sonra maviye doğru gidiyor (aşağı yukarı) 3-4 arası ideal aydınlatma rengi derler hep, bu aydınlatma gücünden bağımsızdır kısmen de olsa.

1672228343800.png

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,305
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
😅 Eyvah o zaman aynı uzunlara h7 nb200 taksam olur mu çünkü uzunlar h15 değilmiydi
Yada bana direkt bi link atabilirmisiniz ?
Uzunlar H15 olduğu için dediğin şey yaşanmaz, zaten H15 de nightbreaker vs seri yok. H15 ler de uzun görevini fazlasıyla görecektir aynı kombinasyonu yıllardır kullanıyoruz.

Cool Blue'nun da renk harici standarttan farkı yok zaten bence sipariş doğru değiştirmeye gerek yok.

Direkt kullanıcısı varmış, o iş görür diyorsa iş görür. Üstüne ben bir şey diyemem =)

konuda kelvin ışık gücü gibi bakılmış sanırım tam okuyamadım ama hızlı bi düzeltme yapayım (eğer yanlış varsa) kelvin ışık rengi lümen ışık gücü oluyor. 3binler sarı 5binlere doğru beyaz 7 den sonra maviye doğru gidiyor (aşağı yukarı) 3-4 arası ideal aydınlatma rengi derler hep, bu aydınlatma gücünden bağımsızdır kısmen de olsa.

Ekli dosyayı görüntüle 41146
Hah tam olarak böyle bir şema atacaktım, sen atmışsın =)
Nightbreaker 200 H7 ampuller 1500lm ışık şiddetine sahipmiş. Öyle diyor broşürü.
bkz. https://www.osram.com.tr/appsj/pdc/...PP_EUROPE_Europe_eCat&lid=EN&mpid=ZMP_4062356

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
İste bir sebepten dolayi bulunamiyor. Yurt disi satislarinda ust seviye halojen ampullerin h15leri bulunuyor ama Turkiye'de pek yok. O sebeple bulunamazsa da standart h15lerle devam. Zaten uzun farlar sık kullanilmiyor.
O zaman boşa aldım Osram h15 leri 🙄ama aracın 8 yolluk olduğu düşünülecek olursa bi miktar yenilerde fark yaratmaz mı ?

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen

Edit: Aracın üstündekiler sağlamsa ben H15 leri almazdım bile zaten aynı Osramlar aracın üstünde var :)
O zaman boşa aldım Osram h15 leri 🙄ama aracın 8 yolluk olduğu düşünülecek olursa bi miktar yenilerde fark yaratmaz mı ?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Valla bizim araba 2015 model 154 binde, hala aynı h15 lerle devam ediyorum. Uzunlar çok kullanılmadığı için ömürleri baya uzun oluyor. Bütçeniz de varsa 0 layabilirsiniz ki almışsınız zaten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım