Far temizliği için yer onerisi

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Merhabalar, Aracımız için far temizleme ve parlatma yapıp, sonrasında da farın ileriki zamanlarda tekrar eski haline donmemesi için bunu folyo gibi yontemlerle korumaya alan, İstanbul/Anadolu yakasında, güzel isçiliği olan, fiyatı da çok pahalı olmayan bir yer onerebilir misiniz? Autozade'ye baktım ama sonrasında korumaya dair bir islem yapmıyorlar sanırım. Onerilerinizi bekliyorum. farların durumu da asağıdaki gibi bu arada, pek de iyi değil. Aksam onumuzu zor goruyoruz :d tehlikeli bir durum.
20191022_151331.jpg
20191022_151325.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Dışarıdansa bu izler kendin yap bence :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Dışarıdansa bu izler kendin yap bence :)
Dısarıdan ici gozukmuyor ki abi :D çoğu dısardan büyük ihtimal ama yapmaya vakit bulacağımı sanmıyorum 2 bos günüm var. sorduğumda yarım saatlik bir islem dediler de bunun da incelikleri varmıs, ilk 300 sonra 600 sonra 1500 istersen 3000 lik zımpara, polisaj sonra pasta ve sonrasına koruma için vernik veya folyo (bence folyo) biraz uğrastırıcı benim için, hem kenim bilmeden yaparken bir zarar vermeyeyim de isini bilenler yapsın istiyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
DIY yapmaya başla böyle işleri :)

1000-1500-2000 zımpara al , kaliteli bir pasta vede cila al canın sıkıldıkça yap hatta şöyle arkadaşlarının arabasını bile yapıp para kazanabilirsin :)

farı güzelce yıkıyoruz , etrafını kaplıyoruz kaportaya zarar gelmesin diye , sonra zımparaları ıslatıyoruz iyice ve başlıyoruz farda tek taraflı hareketlere 1000-1500-2000 sırasıyla gidiyoruz tabi su sırada bir fısfıs yardımıyla farı sürekli ıslatıyoruz zımparamızda farımızda ıslak ve temiz kalıyor , sonra kurutuyoruz , pasta sürüp farı açtıktan çizikleri kapattıktan sonra cila ile korumamızı yapıp devam ediyoruz :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Bos zamanım sadece 2 gün olduğu için yaptırmak istiyorum. Yoksa ben de isterim kendim yapayım ogreneyim. O yüzden yaptırabileceğim bir yer arıyorum. Çünkü diğer bos zamanlarımda arabaya yapacağım, yapmak istedigim çok sey var. Biraz da onlara vakit ve nakit kalsın istiyorum abi :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Umarım ist. olan arkadaşlar yardımcı olurlar sana :) şimdiden kolay gelsin ve hayırlı olsun :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Dora Car Care diye bir yere arkadaşım götürdü aracını seramik vs için memnun kaldı epey, sosyal medya hesaplarında da güzel işler var. 100 TL ye yeni nesil buharlı vernik ile parlattıklarını yazıyorlar. ben de deneyeceğim ama fırsat bulamadım henüz.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Dora Car Care diye bir yere arkadaşım götürdü aracını seramik vs için memnun kaldı epey, sosyal medya hesaplarında da güzel işler var. 100 TL ye yeni nesil buharlı vernik ile parlattıklarını yazıyorlar. ben de deneyeceğim ama fırsat bulamadım henüz.
Soğanlık'taymıs. E cok yakın burası bana :D Bi bakalım

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
benden önce giderseniz yorumlarınızı bekliyorum. aslında sık sık oraya gidiyorum ama kendi aracımla yolum oraya nadir düşüyor. o yüzden götüremedim.
Ay basından biraz sonra gitmeye calısacağım. farları temizlettikten sonra da mercekli farlara güzel kaliteli bir xenon arayısına gececegim. gittigimde yazarım zaten.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ay basından biraz sonra gitmeye calısacağım. farları temizlettikten sonra da mercekli farlara güzel kaliteli bir xenon arayısına gececegim. gittigimde yazarım zaten.
merceğin bixenon dönüşümü için Şirinevler Far merkezi veya bostancı tarafında ikamet eden İlker Kemal'i tavsiye ederim. Evinde yapıyor kendisi hobi amaçlı. Oem çıkma bixenon mercek ve beyinleri ile montaj yapıyor. Bu işin vakkosudur. 5 senedir bixenon yapılı farlar üstünde, çok memnunum. En ufak su alma, buhar vs sorunu yok. Far ayarları nizami.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Bixenon değil ya, kısa ve uzunlar ayrı olduğu için ikisine de ayrı düsünüyorum. yanlıs bilmiyorsam bixenon mercege hem kısa hem uzun far saglıyordu. Hatta uzunlara xenon yapmam. onerilmiyor cunku mercekli dısında

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bixenon değil ya, kısa ve uzunlar ayrı olduğu için ikisine de ayrı düsünüyorum. yanlıs bilmiyorsam bixenon mercege hem kısa hem uzun far saglıyordu. Hatta uzunlara xenon yapmam. onerilmiyor cunku mercekli dısında
bixenon tek percekte, perde yardımı ile uzunların da elde edilmesi. sizin farda mercek var zaten tek. halojen büyük ihtimalle. onun yerine xenon ampülle uygun mercek olacak. ve bixenon perdesi olacak. ayrıca halojen uzunlar da durur zaten.
bmw, mercedes lerde olan ve şimşek gibi çakan selektör olayı oluyor bixenon. ve mercekleri de genelde bu markalardan çıkma oem mercek kullanıyor dediğim kişi.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Anladım. Temizlemeden sonra ona da bakarız. Yavaştan başlayalım

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
bixenon tek percekte, perde yardımı ile uzunların da elde edilmesi. sizin farda mercek var zaten tek. halojen büyük ihtimalle. onun yerine xenon ampülle uygun mercek olacak. ve bixenon perdesi olacak. ayrıca halojen uzunlar da durur zaten.
bmw, mercedes lerde olan ve şimşek gibi çakan selektör olayı oluyor bixenon. ve mercekleri de genelde bu markalardan çıkma oem mercek kullanıyor dediğim kişi.
Şimdi aklıma geldi dormak istedim. Bixenon yaparken uzun far aynı zamanda mercekte de yansın diye herhangi bir bağlantı yapılıyor mu?

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Şimdi aklıma geldi dormak istedim. Bixenon yaparken uzun far aynı zamanda mercekte de yansın diye herhangi bir bağlantı yapılıyor mu?
Merceğin içindeki mekanizma sayesinde tek ampulden uzun oluyor diye biliyorum. Yukardaki buhar denilen şey esasında kloroformdur. Bildiğin zehir aşırı kanserojen bir madde plastiği hafiften eriterek pürüzsüzlestiriyor ama uv koruma kalktığı için ciladan çok bir farkı yok işin şovu işlem sonunda koruyucu bir film şart yoksa 1 yıla eski haline döner. Mercek+güçlü bir 4300k led de deneyebilirsin

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Merceğin içindeki mekanizma sayesinde tek ampulden uzun oluyor diye biliyorum. Yukardaki buhar denilen şey esasında kloroformdur. Bildiğin zehir aşırı kanserojen bir madde plastiği hafiften eriterek pürüzsüzlestiriyor ama uv koruma kalktığı için ciladan çok bir farkı yok işin şovu işlem sonunda koruyucu bir film şart yoksa 1 yıla eski haline döner. Mercek+güçlü bir 4300k led de deneyebilirsin
Far için koruyucu film diyorsanız onu arıyorum ya yaptırmayı istiyorum. Sorduğum şuydu aslında Normalde uzunlar yanarken kısalar xenon olmadığı için daha fazla yanmaz ya, bixenon olduğunda uzunu açtığımda merceği de uzuna çevirecek bir kablo veya bağlantı var mı? bu arada bu işin yasal olması için neler yapmam gerekir çünkü ileride sıkıntı çıkarmasını istemiyorum. Sadece daha güzel aydınlatsın, kaliteli olsun, orijinal dursun istiyorum.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Far için koruyucu film diyorsanız onu arıyorum ya yaptırmayı istiyorum. Sorduğum şuydu aslında Normalde uzunlar yanarken kısalar xenon olmadığı için daha fazla yanmaz ya, bixenon olduğunda uzunu açtığımda merceği de uzuna çevirecek bir kablo veya bağlantı var mı? bu arada bu işin yasal olması için neler yapmam gerekir çünkü ileride sıkıntı çıkarmasını istemiyorum. Sadece daha güzel aydınlatsın, kaliteli olsun, orijinal dursun istiyorum.
Benim araçta led far var mercekle birlikte güzel bir görüş veriyor. Normalde kısa kapalıyken selektörde yada uzunları açtığımda kısalar yanmazken led taktiktan sonra selektörde kısalar da yanıyor. Montajı ben yaptım normal far değişir gibi neden oldu anlamıyorum sanırım farın kartının , beyninin özelliği araç 2008 auris. Yasal olma konusu xenonda çok teferruatlı far yıkama otomatik yükseklik ayarı gibi özellikler gerekiyor sonradan eklenmeside çok maliyetli

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI

farlar kapalıyken selektör attığında normal kısa mercek de patlasın dersen ona göre ayarlıyorlar. ama bixenon kullanırsan yasal mevzuat gereği farda otomatik eğim sensörü ve far yıkama şart. bu yoksa muayeneye giderken yedek yan sanayi bir far alıp değiştireceksin. ben öyle yapıyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım