Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Koreli otomobil üreticisi Hyundai, ikinci B-SUV’u olan Hyundai Bayon modelini, farklı tarzı ve teknolojileri ile tanıttı.

Uzunluğu 4 metrenin biraz üzerinde olan yerden yüksek araçlardan oluşan B-SUV segmenti son yıllarda giderek büyüyor. Her markanın en az bir modeli bu sınıftan pay almak istiyor. Hyundai ise B-SUV segmentinde oldukça iddialı. Bu sınıftaki ikinci modeli olan Bayon, ile farklı tarz ve zevklere uygun araçlar ile tüm müşterilerinin isteklerini karşılamayı hedefliyor.
Hyundai Kona’nın kardeşi olan Hyundai Bayon kardeşine göre boyutlar anlamında iç hacmi ile kardeşinin önüne geçiyor. 374 litrelik bagaj sunan kardeşinden daha fazla bavul alabilen Hyundai Bayon, arka yaşam alanında daha avantajlı.
Altyapısını i20 ile paylaşan Bayon, çizgilerini de küçük kardeşinden almış. Diğer Hyundai modellerinden kendini ayırmayı başaran B-crossover, Koreli marka için de “keşfedilmemiş alanları” kullanmış gibi duruyor. Ön bölümde çok katmanlı far düzeni dikkatlerden kaçmıyor. Ok...

Okumaya devam et...

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
782
1,495
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Direksiyon oldukça çikin. :) Bunun için ellerinden geleni yapmış müyendis beyler.

Kona'ya göre oldukça farklı bir dış dizayn. Yeni i20 çizgilerini daha yoğun taşıyor.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Böyle giderse KIA grubun üst segmenti olacak. Gerçekten çok çirkin yeni modelleri Hyundai'nin. Hyundai ne kadar çirkinleşiyorsa KIA da bir o kadar şıklaşıyor bu arada. Belki de Hyundai Asya, KIA Avrupa&Amerika pazarları için hazırlanıyordur. Asyalılar bu tip arabaları sever çünkü :D

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
436
1,418
2,645
Marka
Ford
Geçen cuma Eskişehir'e dönerken yolda denk gelip tam olarak ne olduğunu anlayamadığım bir Hyundai ile karşılaşmıştım. Arkası eski i30lara önü Kona'ya benziyordu. Sanırım bununla karşılaşmışım.
WhatsApp Image 2021-03-03 at 13.06.32.jpeg

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Böyle giderse KIA grubun üst segmenti olacak. Gerçekten çok çirkin yeni modelleri Hyundai'nin. Hyundai ne kadar çirkinleşiyorsa KIA da bir o kadar şıklaşıyor bu arada. Belki de Hyundai Asya, KIA Avrupa&Amerika pazarları için hazırlanıyordur. Asyalılar bu tip arabaları sever çünkü :D
Zaten Hyundai grubunda, Kia markası üstte konumlandırılıyor.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Geçen cuma Eskişehir'e dönerken yolda denk gelip tam olarak ne olduğunu anlayamadığım bir Hyundai ile karşılaşmıştım. Arkası eski i30lara önü Kona'ya benziyordu. Sanırım bununla karşılaşmışım.
Ekli dosyayı görüntüle 33852
Test aracı ile karşılaşmışsınız.

Bu arada arka kısmını Mitsubishi'nin Eclipse Cross modeline çok benzetiyorum.

A

Agar

Ziyaretçi
Hyundai in güzel direksiyonu olamaz. Bu şirket ilkesi..

A

Agar

Ziyaretçi
1.2 mpi nedir artık 20 sene oldu çıkalı. Bi değişken subap ne bileyim direkt enjeksiyon bişiy yap. Azcık modernleştir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım