Fiat Freemont Lounge 2.0 Multijet 170 BG 6AT 2013 Model

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaslar durum mesajlari uzerinden fikir yuruttugumuz bir konuyu buraya tasimak istedim. Freemont u bilen arkadaslarin da goruslerini ogrenmek istiyorum.
Babam 2015 model Ssangyong Rodius almak istiyor, genel olarak bilgi verecek olursam
- 2,0 lt dizel
- 155 hp
- 5 ileri otomatik (tam) mercedesten alinma
- 5.12 m uzunluk (en belirgin ozelligi: gercek 7 kisilik bir arac)
- 4X4
- 0-100 kmh: 14 sn !!!!
- Yakit sehir disi 9-10 lt, sehir ici 13 lere kadar yolu oldugunu ogrendim.

Ben ise bu arabayi aldirmamak icin babama Fiat Freemont u tavsiye ettim. Aslinda babamin da benim gibi Fiat markasina karsi bir onyargisi var ama bu aracin Dodge Journey oldugunu ogrendikten sonra onun da fikri bir nebze de olsa degisti. Simdi ki tek tezi hali hazirda satisi olmayisi. Bunun yaninda Radius a gore olan avantajlari bence su sekilde:
- 4.88m yani Daha makul boyutlari (hayvani degil), yeni sorentodan sadece 10 cm uzun
- daha dusuk yakit tuketimi (fiat in 2.0 multijet 170 hp lik motoru ve 6 ileri tam otomatik sanzuman sayesinde)
- Radius pazara daha erken girmis olmasina ragmen 4x4 modeli sadece 5 adet gorunuyor malum sitede, Freemont ise 68 adet bulunuyor yani muhtemelen daha fazla satmis. Hatta 11 tane de Dodge Journey var ki ayni araba aslinda. Dolayisiyla bence satisinin daha kolay olacagina inaniyorum.
- Amerikan altyapisi ve teknolojisi
- genis Fiat servis agi
- performansi
- tasarimi vs vs

Bu maddeleri cogaltabiliriz tabi ama ben direk kullanici yorumlarini almak istedim mumkunse. Daha once yazilanlar belki ilk deneyimlerdi, fikri degisen, veya baska bilgiler paylasmak isteyen arkadaslarimiz olursa cok memnun olurum. @hakikionur @bt @pwd08 @Tilsim @any77

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaslar durum mesajlari uzerinden fikir yuruttugumuz bir konuyu buraya tasimak istedim. Freemont u bilen arkadaslarin da goruslerini ogrenmek istiyorum.
Babam 2015 model Ssangyong Rodius almak istiyor, genel olarak bilgi verecek olursam
- 2,0 lt dizel
- 155 hp
- 4X4

Ben ise bu arabayi aldirmamak icin babama Fiat Freemont u tavsiye ettim. Aslinda babamin da benim gibi Fiat markasina karsi bir onyargisi var ama bu aracin Dodge Journey oldugunu ogrendikten sonra onun da fikri bir nebze de olsa degisti. Simdi ki tek tezi hali hazirda satisi olmayisi. Bunun yaninda Radius a gore olan avantajlari bence su sekilde:
- 4.88m yani Daha makul boyutlari (hayvani degil), yeni sorentodan sadece 10 cm uzun
- daha dusuk yakit tuketimi (fiat in 2.0 multijet 170 hp lik motoru ve 6 ileri tam otomatik sanzuman sayesinde)
- Radius pazara daha erken girmis olmasina ragmen 4x4 modeli sadece 5 adet gorunuyor malum sitede, Freemont ise 68 adet bulunuyor yani muhtemelen daha fazla satmis. Hatta 11 tane de Dodge Journey var ki ayni araba aslinda. Dolayisiyla bence satisinin daha kolay olacagina inaniyorum.
- genis Fiat servis agi
- performansi
- tasarimi vs vs

Bu maddeleri cogaltabiliriz tabi ama ben direk kullanici yorumlarini almak istedim mumkunse. Daha once yazilanlar belki ilk deneyimlerdi, fikri degisen, veya baska bilgiler paylasmak isteyen arkadaslarimiz olursa cok memnun olurum. @hakikionur @bt @pwd08 @Tilsim @any77
Hocam benim fikir bu başlıkta daha önce yazdıklarım gibi. Bu araç Avrupa piyasasına uygun olarak donatılmış (nispeten küçük motorlu) Amerikan SUV'si olarak düşünülürse gönül rahatlığıyla alınabilir.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
- 2,0 lt dizel
- 155 hp
- 4X4

- genis Fiat servis agi
- performansi
- tasarimi vs vs

Babanın bütçe yüksek ise Tesla Model X bakabilirsiniz. Capitol AVM de bir adeti sergileniyor. İsterseniz inceleyin. :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Babanın bütçe yüksek ise Tesla Model X bakabilirsiniz. Capitol AVM de bir adeti sergileniyor. İsterseniz inceleyin. :)
Butcede sikinti yok aslinda ama babam bi arabaya 600 bin de vermez :D Hatta distributoru olmayan bi arabaya o kadar vermek bence de cok mantikli degil. Zaten Capitol de o arabayi getirip koydu ona bile sasirdim !!!
Bir de boyut olarak gercekten BUYUUUUUUK istiyor :D

SteepShow

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
9
3
595
23
Bursa
Aynı araçtan bizde de var baya bir araştırdım o fiyatlara marka takıntınız yoksa bana göre en iyisi freemont 2 tona rağmen bence gayet iyi gidiyor direksiyon hissi yok ama hem biraz dağ bayır hem aile aracı olarak alınıyorsa pekte gerek yok

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Mahallede bir adet Freemont var. İlk çıktığında sıfır alınmış idi. Epeyce zengin bir bakkal abimizin, damadına evlilik hediyesi. Epeyce! zengin olmasına rağmen damat ne zaman araçtan söz açılsa çok yakıyor diye şikayet ediyor. Başlık sahibinin ortalama tüketimini merak ettim.

SteepShow

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
9
3
595
23
Bursa
Mahallede bir adet Freemont var. İlk çıktığında sıfır alınmış idi. Epeyce zengin bir bakkal abimizin, damadına evlilik hediyesi. Epeyce! zengin olmasına rağmen damat ne zaman araçtan söz açılsa çok yakıyor diye şikayet ediyor. Başlık sahibinin ortalama tüketimini merak ettim.
Konu sahibi değilim ama ben söyleyeyim. Çok sıkışık trafikte 10 normal şehir içinde 8,5 şehir dışında 90-130 arası çok dikkat etmeden kullanırsanız 6,5 yakıyor

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Konu sahibi değilim ama ben söyleyeyim. Çok sıkışık trafikte 10 normal şehir içinde 8,5 şehir dışında 90-130 arası çok dikkat etmeden kullanırsanız 6,5 yakıyor

2 tona yakın araba daha ne kadar az yakabilir ki?

Bizim sonradan zengin damat, lpgden geçişte uyum sürecini atlatamamış olsa gerek. :)

(Dipnot: LPG kullanıyorum)

SteepShow

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
9
3
595
23
Bursa
2 tona yakın araba daha ne kadar az yakabilir ki?

Bizim sonradan zengin damat, lpgden geçişte uyum sürecini atlatamamış olsa gerek. :)

(Dipnot: LPG kullanıyorum)
Evet bana sorarsan çok iyi 4x4 otomatik ve 2 ton biraz komik olabilir ama bizde bundan 1 sene önce fiat uno vardı 1.4 70s benzinli karbüratörlü bizde orj bozmamak için lpg takmadık ve o da 10-11 yakıyordu

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım