KAPALI Fiat Punto 1.3 Multijet nasıl bilirsiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
Arkadaşlar merhaba. Bu araca biraz gönlüm kaydı. Hem fiyatı hem yakıt ekonomisi benim ihtiyaçlarına karşılık vereceğini düşünüyorum. Şimdi sorum şu bu araçlar nasıldır? Bilgisi olan fikirleri olanların yorumlarını bekliyorum. Onun haricinde bir de bu euro4 euro5 motor diye ayrım yapılıyor. Euro5 daha iyi deniliyor. Bu Euro 5 motorlu puntolar kaç yılından itibaren üretime girdi araştırdım pek bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar, yorumlarınıza ihtiyacım var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Euro 5 Avrupa birligi emisyon standardidir. 2008-2009 yillarinda zorunlu oldu diye biliyorum. Muhtemelen 2009 ve sonrasi euro 5 motorla uretilmistir. Bir sure 2014 model punto kullandim. Fiyat performans araci diyebilirim. Ozellikle direksiyonu city modunda cok rahat. 10 ay kadar kullandim biraz kirilgan bir araba olmasi disinda aklima gelen ciddi bir eksisi yok

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
Euro 5 Avrupa birligi emisyon standardidir. 2008-2009 yillarinda zorunlu oldu diye biliyorum. Muhtemelen 2009 ve sonrasi euro 5 motorla uretilmistir. Bir sure 2014 model punto kullandim. Fiyat performans araci diyebilirim. Ozellikle direksiyonu city modunda cok rahat. 10 ay kadar kullandim biraz kirilgan bir araba olmasi disinda aklima gelen ciddi bir eksisi yok
emisyon standardı olduğunu biliyorum da denilene göre 4 ile 5 arasında performans farkı da varmış. Onun için Euro 5 konusunda bir kesinliğe vardığım takdirde almayı düşündüğüm bir iki araç da var sahibinden.com'da buldum.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
emisyon standardı olduğunu biliyorum da denilene göre 4 ile 5 arasında performans farkı da varmış. Onun için Euro 5 konusunda bir kesinliğe vardığım takdirde almayı düşündüğüm bir iki araç da var sahibinden.com'da buldum.

O yillarda makyaj falan gecirdiyse veya Euro 5 motora gecisle birlikte performansta da guncelleme yapmis olabilirler. Yalniz oyle buyuk farklar olmuyor. Genelde 5-10 hp arasi beygir ve bir miktar tork artiyor. Arada ciddi bir fiyat farki yoksa Euro 5 tercih etmenizi oneririm. Yeni yenidir sonucta :)

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Hocam kırılgan derken biraz açar mısınız benim gözümde bir çok Linea ve Punto sahibi bunları ikinci araba olarak alıp dağa bayıra vuruyor şehirde falan da gayet hor kullanılıyor. Bir de tecrübeniz varsa 1.5 dci clio iv ile yakıt karşılaştırması yapabilir misiniz?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam kırılgan derken biraz açar mısınız benim gözümde bir çok Linea ve Punto sahibi bunları ikinci araba olarak alıp dağa bayıra vuruyor şehirde falan da gayet hor kullanılıyor. Bir de tecrübeniz varsa 1.5 dci clio iv ile yakıt karşılaştırması yapabilir misiniz?

Kirilganliktan kastim hor kullanma disinda bir zorlamaya maruz kalmadan tuslarin ve ses sisteminin veya herhangi bir kozmetik parcanin kendiliginden bozulmasi gibi problemler. Kendi kullandigim arac disinda arkadasimin aracinda herhangi bir zorlama maruz kalmadan hoparlor bir anda calismamaya basladi. Bir arkadasin Linea'sinin da henuz 3000 km'de bagaj acma kapama tusu calismaz hale gelmisti. Bilemiyorum belki bize denk gelmistir ama normal karsiladigimi soyleyemeyecegim. Bundan baska bir problem yasamadim. Clio 4 kullanmadim, bir kiyas yapmam yanlis olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım