KAPALI FN2 Type-R alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes
Herkese merhaba. Şu an 2017 model 1.4 tsi leon fr yazılımlı 165hp manuel aracım mevcut. (125hp stock)
Aracım 60000km de. Herhangi bir değişen yok 2 parça boya mevcut.
Aracımı satıp 120-130 bin tl civarına 2009 2.0 atmosferik civic type-r almayı düşünüyorum. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.
Parça fiyatları nasıldır bakım masrafları nasıldır kronik sıkıntısı var mıdır? vs..

Edit: Aracım şu an fn2 type-r ile kafa kafaya gidiyor neredeyse. Ancak daha fazla yükleme yapamıyorum. Pistonlar o kadar kuvvete dayanmaz. Type-r alırsam turbo taktırarak yaklaşık 320hp lik bir güç almayı planlıyorum.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Herkese merhaba. Şu an 2017 model 1.4 tsi leon fr yazılımlı 165hp manuel aracım mevcut. (125hp stock)
Aracım 60000km de. Herhangi bir değişen yok 2 parça boya mevcut.
Aracımı satıp 120-130 bin tl civarına 2009 2.0 atmosferik civic type-r almayı düşünüyorum. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.
Parça fiyatları nasıldır bakım masrafları nasıldır kronik sıkıntısı var mıdır? vs..

Edit: Aracım şu an fn2 type-r ile kafa kafaya gidiyor neredeyse. Ancak daha fazla yükleme yapamıyorum. Pistonlar o kadar kuvvete dayanmaz. Type-r alırsam turbo taktırarak yaklaşık 320hp lik bir güç almayı planlıyorum.
Aracınız eğer FN2 Type-R ile kafa kafaya yürüyorsa bence hiç değiştirmeyiniz, FN2 yi Turbolamak çok maliyetli bir iş olur.130 bin e aldığınız FN2 yi turbolama ile birlikte belki 150-160 bin tl lere belki daha da fazlalara mal edeceksiniz.Bu durumda direk 160 bin tl lik yükleme yapmadan sizi tatmin edecek araçlar varsa ya da o kadar çıkmam derseniz hiç değiştirmeyiniz sizin için daha iyi olur aksi takdirde çok fazla emek harcarsınız.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Fn2 güzel makine ama onu alıp turbolamakla uğraşmak hem zaman hem maddi olarak yorucu olur. Temizini bulmak da mesele zaten. Üstelik günlük kullanacaksanız 2009 model bir hothatch 2017 model bir araçtan sonra üzer. Mevcut aracınızdan model olarak daha aşağı düşmeden günlük kullanılabilecek, stok olarak daha güçlü, yüklendiğinde gayet tatmin edebilecek, temiz ve sürüş keyfi açısından yine gerçek bir hothatch olan 208 gti öneririm. Üstelik maddi olarak sizi fn2 kadar da yormaz.

Yok ben illa +300 hp'leri görmek istiyorum diyorsanız 2.0 megane rs kovalayın, olmadı 2.5 focus st kovalayın. Bunlar en azından turbolu makineler olduğu için fn2'ye göre daha az yorar.

Son düzenleme:

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes

Fn2 güzel makine ama onu alıp turbolamakla uğraşmak hem zaman hem maddi olarak yorucu olur. Temizini bulmak da mesele zaten. Üstelik günlük kullanacaksanız 2009 model bir hothatch 2017 model bir araçtan sonra üzer. Mevcut aracınızdan model olarak daha aşağı düşmeden günlük kullanılabilecek, stok olarak daha güçlü, yüklendiğinde gayet tatmin edebilecek, temiz ve sürüş keyfi açısından yine gerçek bir hothatch olan 208 gti öneririm. Üstelik maddi olarak sizi fn2 kadar da yormaz.

Yok ben illa +300 hp'leri görmek istiyorum diyorsanız 2.0 megane rs kovalayın, olmadı 2.5 focus st kovalayın. Bunlar en azından turbolu makineler olduğu için fn2'ye göre daha az yorar.

Haklısınız 208gti çok hoşuma gidiyor ancak artık üretimi yok bu nedenle bir tık uzak duruyorum o araca karşı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Haklısınız 208gti çok hoşuma gidiyor ancak artık üretimi yok bu nedenle bir tık uzak duruyorum o araca karşı.
Bildiğim kadarıyla bundan sonraki Pug gti modelleri ya hibrit ya da elektrikli olarak üretilecek. Yani şuan ki 208 gti son benzinli gti olabilir. Bence petrolhead'ler, gerçek hothatch severler için bu son seri çok daha önem arz edecektir. Hele düşük km'de temiz bir şeyi baştan alabilme ihtimaliyle beraber tadından yenmez. Eğer artık benzinli üretilmeyecek, ben bunu satamam elimde kalır diye düşünüyorsanız tam tersi son benzinli 208 gti olarak bu araçlar ileride bence değerlenecektir.

Bugün üretimi tamamen biten Scirocco'lar bile 80-120 bin lira aralığında satılıyor. 6-7 yaşında 100 bin km'yi geçmiş rocco'lara bile 70-90 bin arasında bir para istiyorlar. Velhasıl bu araçların alıcı kitlesi farklıdır. Standart arabaların alıcı kitlesiyle karıştırmamak lazım ki rocco'yu falan geçtim gerçek Hothatch modelleri, hele ki sıfır olanların fiyatı düşünüldüğünde, Türkiye'de hiç bir zaman değer kaybetmez.

Son düzenleme:

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes
Bildiğim kadarıyla bundan sonraki Pug gti modelleri ya hibrit ya da elektrikli olarak üretilecek. Yani şuan ki 208 gti son benzinli gti olabilir. Bence petrolhead'ler, gerçek hothatch severler için bu son seri çok daha önem arz edecektir. Hele düşük km'de temiz bir şeyi baştan alabilme ihtimaliyle beraber tadından yenmez. Eğer artık benzinli üretilmeyecek, ben bunu satamam elimde kalır diye düşünüyorsanız tam tersi son benzinli 208 gti olarak bu araçlar ileride bence değerlenecektir. Bu araçların alıcı kitlesi farklıdır. Standart arabaların alıcı kitlesiyle karıştırmamak lazım. Hothatch modelleri, hele ki sıfır olanların fiyatı düşünüldüğünde, Türkiye'de hiç bir zaman değer kaybetmez.
Peki 208gti benzeri önerebileceğiniz ve üretimi hala devam eden bir araç bulunmakta mı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Peki 208gti benzeri önerebileceğiniz ve üretimi hala devam eden bir araç bulunmakta mı?
Türkiye'de sizin belirlediğiniz fiyatta hothatch olarak nispeten temiz alınabilecek bir Polo gti kalıyor galiba geriye. Tsi zaten sizin bildiğiniz ünite. Sizin aracınızdan stok olarak daha güçlü. Soft bir yüklemeyle 200 hp'yi görebilirsiniz, belki biraz daha fazlasını. Ama o da 208 gti'ın stok haline denk gelir. Türkiye piyasasında 208 gti by ps en f/p ürün konumunda şuan. Başka uygun fiyatlı, güçlü, düşük km'li, kullanımı zevkli, günlük kullanıma uygun fazla makine bulmak zor.

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes
Türkiye'de sizin belirlediğiniz fiyatta hothatch olarak nispeten temiz alınabilecek bir Polo gti kalıyor galiba geriye. Tsi zaten sizin bildiğiniz ünite. Sizin aracınızdan stok olarak daha güçlü. Soft bir yüklemeyle 200 hp'yi görebilirsiniz, belki biraz daha fazlasını. Ama o da 208 gti'ın stok haline denk gelir. Türkiye piyasasında 208 gti by ps en f/p ürün konumunda şuan. Başka uygun fiyatlı, güçlü, düşük km'li, kullanımı zevkli, günlük kullanıma uygun fazla makine bulmak zor.
Bir tane 208gti buldum. 125000tl lik bir fiyatı var. Araç hoşuma gitti biraz araştırayım en iyisi. Daha sonrasında gidip konuşurum satıcı ile.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir tane 208gti buldum. 125000tl lik bir fiyatı var. Araç hoşuma gitti biraz araştırayım en iyisi. Daha sonrasında gidip konuşurum satıcı ile.
Bir bakın, araştırın, soruşturun, izleyin.. Kafanıza yatarsa mevcut aracınızı sattığınıza pişman etmeyecek bir model kesinlikle. Gönül ister ki zaman ve nakit sorunu olmadan alıp güzel bir type r'ı sıfırdan yükleyelim. Ama bunlar kolay işler değil. Ya megane rs gibi daha kolay yüklenebilecek alternatiflerine ya da illa leon'u değiştireceğim diyorsanız da bahsettiğim 208 gti gibi f/p ürünlere yönelmek lazım.

Son düzenleme:

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes
Bir bakın, araştırın, soruşturun, izleyin.. Kafanıza yatarsa mevcut aracınızı sattığınıza pişman etmeyecek bir model kesinlikle. Gönül ister ki zaman ve nakit sorunu olmadan alıp güzel bir type r'ı sıfırdan yükleyelim. Ama bunlar kolay işler değil. Ya megane rs gibi daha kolay yüklenebilecek alternatiflerine ya da illa leon'u değiştireceğim diyorsanız da bahsettiğim 208 gti gibi f/p ürünlere yönelmek lazım.
Evet çok haklısınız. Leon çok hoş ve kullanımı keyifli bir araç ancak performans açısından biraz yetersiz kalıyor. Bir 525 xd geldiği zaman neredeyse kafa kafa gidiyorum. Biraz daha performanslı bir araç lazım. Aslında 2.0 wrx sti da oldukça güzel bir araç. Aynı zamanda yüklenebilir bir yapıya sahip. Bunda da yakıt sorunu var. Şu an benim leon 9-13lt arası yakıyor ortalama eminim sti alırsam 20litreleri görürüm. Bu da neredeyse 2 katına denk geliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet çok haklısınız. Leon çok hoş ve kullanımı keyifli bir araç ancak performans açısından biraz yetersiz kalıyor. Bir 525 xd geldiği zaman neredeyse kafa kafa gidiyorum. Biraz daha performanslı bir araç lazım. Aslında 2.0 wrx sti da oldukça güzel bir araç. Aynı zamanda yüklenebilir bir yapıya sahip. Bunda da yakıt sorunu var. Şu an benim leon 9-13lt arası yakıyor ortalama eminim sti alırsam 20litreleri görürüm. Bu da neredeyse 2 katına denk geliyor.
wrx sti aklıma gelmemişti benim. Özel makinelerden biri ama piyasası nedir, temizi nasıl bulunur pek bilmiyorum. Kulaktan dolma tek duyduğum onun bakımını, tamirini yapacak ustayı falan bulmak lazım. Bir de bunlarda ki 4x4 bildigim kadariyla symmetrical awd seklinde geciyor. Bu awd sistemine arac muayenelerinde falan zarar verilebildigini duymustum. Tamir maliyeti de ciddi yuksekmis sanirim. Yakıt olarak tabi biraz daha fazla yakacaktır. Özellikle ayak hakimiyeti olmadığında diğerlerine oranla daha fazla yakma potansiyeli yüksek. Aslında benim size önermeye çalıştığım en optimum seçenek amacını taşıyor. Maddi açıdan fazla yormadan, hafif yüklemeyle iyi güç alınabilecek, günlük kullanıma uygun keyifli sürüşe sahip kombinasyonlarını tutturacak bir makine.

Bu arada 208 için size attığım ilanda ki gibi by ps versiyonunu araştırırsanız çok daha iyi olur. Zira onda mekanik dif kilidi falan da olduğu için sürüşü daha kaliteli. Normal 208 gti da alıp sonra serviste dif kilidi taktırabilirsiniz ama tuzlu olur biraz.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Fn2 ti turbolama maliyetine gireceğinize, ki turboladığınız zaman motorun ömrü ne olur meçhul, bence kendi arabanızı güçlendirin. Turbonu büyütsen zaten 220-230 bg lere çıkabileceksin.

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes
wrx sti aklıma gelmemişti benim. Özel makinelerden biri ama piyasası nedir, temizi nasıl bulunur pek bilmiyorum. Kulaktan dolma tek duyduğum onun bakımını, tamirini yapacak ustayı falan bulmak lazım. Bir de bunlarda ki 4x4 bildigim kadariyla symmetrical awd seklinde geciyor. Bu awd sistemine arac muayenelerinde falan zarar verilebildigini duymustum. Tamir maliyeti de ciddi yuksekmis sanirim. Yakıt olarak tabi biraz daha fazla yakacaktır. Özellikle ayak hakimiyeti olmadığında diğerlerine oranla daha fazla yakma potansiyeli yüksek. Aslında benim size önermeye çalıştığım en optimum seçenek amacını taşıyor. Maddi açıdan fazla yormadan, hafif yüklemeyle iyi güç alınabilecek, günlük kullanıma uygun keyifli sürüşe sahip kombinasyonlarını tutturacak bir makine.

Bu arada 208 için size attığım ilanda ki gibi by ps versiyonunu araştırırsanız çok daha iyi olur. Zira onda mekanik dif kilidi falan da olduğu için sürüşü daha kaliteli. Normal 208 gti da alıp sonra serviste dif kilidi taktırabilirsiniz ama tuzlu olur biraz.

Daha önce pistonu elime aldım da oradan biliyorum :D

kill4dead

KAAN
Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
18
0
585
Ankara
Marka
Mercedes
Kötü yazılım ve bilinçsiz ellerde yapılan arabalarda dediğin durum normal. RSA'nın 230 bg lik kitini uygulayanlar gayet memnun bu sadece bir örnek. Tabi bu güçlere downpipe vs de lazım. Saf yazılım+turbo ile piston kırmamak anormal olurdu.
Önerebileceğiniz bir usta var mı? İl fark etmez. Rsa iyi midir bu konuda?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım