KAPALI Focus 1.6 ti cvt trendx vs Megane sedan 1.6 Joy vs Toyota corolla 1.6 Life

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,818
2,086
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar selamlar herkese.Ötv indirimi sona erdi fiyatlar yine uçtu maalesef.90 bin tl bütçem var.Aklımda 2019 Corolla 1.6 vision vardı ama şu an sıfırı 120 bin oldu.2.el yok denecek kadar az ve bütçemi aşıyor.Bende tekrar eski aracım olan 1.6 life yöneldim ve karşılaştırmaya ailemin de seçeneklerini koydum.Hepsi boş paketler ve 1.6 benzinli motora sahip.Aradığım şey dolu paket yerine az km yapmış, yüksek model bir sedan araç.Sizce bu karşılaştırmada kazanan kim olur?Artı eksileri nedir? Teşekkürler.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
avensis f/p olarak iyi bir araç olsa da d segment 2015 model bir arabanın kol dayama arkasında arka koltuklara bakan klima menfezleri nasıl olmaz anlam veremiyorum. eğer toyota buna d segment diyorsa kesin olmalıydı o klima menfezleri
Eksikleri evet var fakat diğerlerine göre bazı artıları da var Örneğin bu ekonomide C fiyatına aldığımız bir aracı C ile kıyaslarsak baya iyi durumda ve Lpg ile az yakan sorunsuz bir motora da sahip. Örneğin ben üniversiteye giden ve sorunsuz motoru olduğu için corolla almak isteyen birine Avensis aldirdim zira ilginctir neredeyse aynı paraya satılıyor :)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Eksikleri evet var fakat diğerlerine göre bazı artıları da var Örneğin bu ekonomide C fiyatına aldığımız bir aracı C ile kıyaslarsak baya iyi durumda ve Lpg ile az yakan sorunsuz bir motora da sahip. Örneğin ben üniversiteye giden ve sorunsuz motoru olduğu için corolla almak isteyen birine Avensis aldirdim zira ilginctir neredeyse aynı paraya satılıyor :)
''Eksikleri evet var fakat diğerlerine göre bazı artıları da var Örneğin bu ekonomide C fiyatına aldığımız bir aracı C ile kıyaslarsak baya iyi durumda'' zaten arabanın tek artısı da bu yazdığınız. fiyatı da pahalı olsa tarihin tozlu sayfalarında yerini alırdı. diğer D segmentler ile kıyaslanmıyor mecbur C segmentler ile kıyaslanıyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
''Eksikleri evet var fakat diğerlerine göre bazı artıları da var Örneğin bu ekonomide C fiyatına aldığımız bir aracı C ile kıyaslarsak baya iyi durumda'' zaten arabanın tek artısı da bu yazdığınız. fiyatı da pahalı olsa tarihin tozlu sayfalarında yerini alırdı. diğer D segmentler ile kıyaslanmıyor mecbur C segmentler ile kıyaslanıyor.
Tek artısı bu değil yazının devamında yazdığım gibi sorunsuz bir motora sahip lpg ye uyumu ile fazlasıyla ekonomik diğer hiçbir D segmenti araçta bu sorunsuzluk ve ekonomiklik yok adı üstünde Toyota o bir Japon tıpkı diğer Japonlar da olduğu gibi kozmetik Eksikleri var fakat zaten asıl hitap ettiği kimse sorunsuzluk isteyenler tam da bu nedenle Amerika gibi bir pazarda bol bol satabiliyor
Şahsen ben D sınıfında Mondeo üstüne araç tanımıyorum çünkü benim için en önemlisi Konfor Yalıtım Keyif gibi D segmentini D segmenti yapan unsurlar tabi Mondeo yürütmesi maliyetli bir otomobil eğer Konfor ve yalitimdan ziyade iç mekanı daha iyi ve büyük bir otomobil isteniyorsa Almanlara yani Superb e yönelebilinir eğer Sorunsuzluk Dusuk yürütme maliyeti isteniyorsa da Avensise yönelinir yani sınıfında 3 farklı tercihten birini oluşturuyor Tıpkı Almanların sorun sıkıntı narinlik çok da iyi olmayan şasi konfor gibi altyapısal problemi olduğu gibi tıpkı Mondeonun iç mekanda bir alman olamama problemi olduğu gibi Avensis in de iç mekan problemi var hiçbiri kusursuz değil ve hitap ettiği bir kitle var eğer sorunsuzluk onemli bir kriter olmasaydı Corollayı da C segmentinde rakipleri ile kiyaslamazdik çoğu japon piyasada varolamazdı

Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Tek artısı bu değil yazının devamında yazdığım gibi sorunsuz bir motora sahip lpg ye uyumu ile fazlasıyla ekonomik diğer hiçbir D segmenti araçta bu sorunsuzluk ve ekonomiklik yok adı üstünde Toyota o bir Japon tıpkı diğer Japonlar da olduğu gibi kozmetik Eksikleri var fakat zaten asıl hitap ettiği kimse sorunsuzluk isteyenler tam da bu nedenle Amerika gibi bir pazarda bol bol satabiliyor
ülkemizde her zaman en ön planda ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğu için bizim ülkede gider. amerika pazarında elde ettiği şöhretin yüksek kısmını camry,pirius,land crusier gibi araçlarına borçlu. bu saydığım 3 araçta markanın hakkını veren araçlar. eski avensisler zamanının çok popüler araçlarıydı. şuan ise toyotayı temsil edecek bir d segment olduğunu düşünmüyorum..

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Benzinli focustan uzak durmanı tavsiye ederim çok yakıyor özellikle focusun benzinlisi LPG li benzinli arabaya gelirsek gaz ile çalışan arabayı bedava verseler ancak öyle alırım Toyota benzinli daha mantıklı tercih olur eğer dizel tercih sebebi değilse

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
ülkemizde her zaman en ön planda ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğu için bizim ülkede gider. amerika pazarında elde ettiği şöhretin yüksek kısmını camry,pirius,land crusier gibi araçlarına borçlu. bu saydığım 3 araçta markanın hakkını veren araçlar. eski avensisler zamanının çok popüler araçlarıydı. şuan ise toyotayı temsil edecek bir d segment olduğunu düşünmüyorum..
Amerikan pazarında da sorunsuzluk fazlasıyla önemli İngiliz pazarında da hatta Suzukinin ciddi satış yaptığı ulkedir İngiltere yoksa Amerikada passat satardı fakat Toyota kadar satamıyor yani aslında tüm Dünya Güney kore Hindistan Araplar Amerikanlar ve ekonomik nedenlerle bizler de Tüm Dünya gibi sorunsuzluğa bakıyoruz Avensis tıpkı diğer D segmenti otomobiller gibi eksiğe sahip eğer öyle olmasaydı Konforu ve Yalıtımı ile Mondeo nun piyasayı kasıp kavurması başka hiçbir markanın satmaması lazımdı fakat insanların farklı beklentileri farklı sonuçlar doğuruyor illa bir D segmenti aracı kötülenecekse bence Passat bunu Avensis den daha çok hakediyor zira hem narin masraflı hem de konfor ve yalıtım konusunda iyi değil yani And in kulakları cinlasin dediği gibi D segmentinin asıl sahip olması gereken en önemli 2 konuda sınıfta kalmış Avensis ise en azından sorunsuzluk gibi önemli bir artıya sahip.
Ve Toyota nın zaten konfor yalıtım vb konularda bir iddiasi yok Yurtdışında değil Toyota Lexus testlerinde bile Carwow 5 üzerinden 2 yıldız ancak veriyor Lexus lar bile iyi değil

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım