Focus 3.5 Led Far İçin Öneri-Tavsiye

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
60
13
970
27
Marka
Yok
Herkese merhabalar aracım Ford focus 3,5 hb kasa dün gece sağ kısa far uyarısı verdi ve kontrol ettiğimde sağ kısa far kesmiş aklımda tüm far gurubunu led yapma düşüncesi var halojenlerin aydınlatmasından memnunum ancak demode kalıyorlar daha evvel kullandığım araçların farları lede çevrilmişti ancak çok dağılıp önümü değil, çevreyi aydınlatıyorlardı sizlerden ricam orijinal görünümlü aydınlatma performansı güzel led far tavsiyeleri ve Sakarya da bu işi güzel yapan bilen yer tavsiyesi hepinize hayırlı günler dilerim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Derdiniz aydınlatma performansı ise Osram Nightbreaker 200 halojen ampul setini alıp takın. Mercedes'lerin led'leri kadar performansı olmaz ama en az fabrikasyon bi-xenon farlar kadar performans veriyor. Alıp takıp trafikte gözümü alanlara söylediğim sözler nedeniyle herhangi bir led ampul tavsiyesi veremeyeceğim.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Derdiniz aydınlatma performansı ise Osram Nightbreaker 200 halojen ampul setini alıp takın. Mercedes'lerin led'leri kadar performansı olmaz ama en az fabrikasyon bi-xenon farlar kadar performans veriyor. Alıp takıp trafikte gözümü alanlara söylediğim sözler nedeniyle herhangi bir led ampul tavsiyesi veremeyeceğim.
+1

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
60
13
970
27
Marka
Yok
Bende o sözlerden korktuğum için değerli tecrübelerinize başvuruyorum en olmadı serviste kesen ampülü değiştirip halojen ile devam edeceğim ancak biraz daha premium görüntü elde etmek istiyorum

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Daha premium bir görüntü istiyorsanız, normal halojen farlara led mercek uygulaması yapanlar var bolca arttı sayıları bu sıra onları araştırabilirsiniz. Halojen farı ısıtarak içini açıp mercek ve uzun-kısa led takıyorlar. Bazılarını Instagramda görüyorum hem güzel bir görüntüsü var hemde merceksiz led takmamış oluyorsunuz far çizgisi falan düzgün gibi duruyor gördüklerimde. Tabiki de çok iyi araştırın derim yoksa iyi bir yerde yapılmazsa her yeri silikonlu-plastik kaynaklı içine su alan bir set farla ortada kalabilirsiniz maalesef.

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
Merhaba, led farların karşıdaki sürücünün gözünü almasından ve aydınlatmasından endişe etsemde en azından denemek için Photon Mono serisi bir led alıp aracıma taktım. Aydınlatmasından da karşıdaki insanların gözlerini almamasından da oldukça memnunum. 8 9 aydır kullanıyorum, uzun yolda oldukça yaptım ancak sellektör gibi durumlarla neredeyse karşılaşmadım diyebilirim. İyi bir marka ve güzel bir ayarla kullanılabilir diye düşünüyorum. Alınacak ledlerin Cob değilde Csp olmasına dikkat etmelisiniz.
Sol farın ayar sonrası ufuk çizgisi keskinliği bu şekilde net bir şekilde oluştu bana göre. IMG_20220509_132353.jpgIMG_20211013_232652.jpg

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya mercekli bir fara geçiş yapın ki orijinal 3,5 larda opsiyon olarak bu vardı. Yada dışarıda farınıza mercek yaptırabilirsiniz. Bu konuda tavsiye edeceğim yer bir İlker Kemal ( İstanbul Anadolu Yakası) bir de işçiliğini gördüğüm Atölye Semih ( Avrupa Yakası) ikisinin de işçiliğinin güzel olduğunu görmüştüm.

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
60
13
970
27
Marka
Yok
Osram Nightbreaker halojen ampüllere geçmeyi düşünüyorum farlara asla kesme biçme silikonlama vs yapmayı düşünmüyorum ancak osram halojen kullananların trendyol da ki yorumları normal halojen den pek bir farkı yok yazmışlar en iyisi servise gidip kesen farı değiştirmek galiba 😄

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Osram Nightbreaker halojen ampüllere geçmeyi düşünüyorum farlara asla kesme biçme silikonlama vs yapmayı düşünmüyorum ancak osram halojen kullananların trendyol da ki yorumları normal halojen den pek bir farkı yok yazmışlar en iyisi servise gidip kesen farı değiştirmek galiba 😄
Bunlar da benim kullanıcı yorumlarım:

Her ampul alışverişimde daha da güçlendirilmiş yeni modeli çıkmış oluyor, upgrade etmiş oluyorum. Verdiğim paranın acısını hafifletiyor 🥲

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,863
26,212
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Nightbreaker serisinin en ucuzu olan silver modelini aydınlatması pek de iyi olmayan bi arabada kullanıyorum baya memnunum. 1.5 yılı geçti sanırım yanıma oturanlar bile şaşırıyor farları yakınca :D ama sarı tabi beklentiniz farklı bişeyse bilemem

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
60
13
970
27
Marka
Yok
Bunlar da benim kullanıcı yorumlarım:

Her ampul alışverişimde daha da güçlendirilmiş yeni modeli çıkmış oluyor, upgrade etmiş oluyorum. Verdiğim paranın acısını hafifletiyor 🥲
Gerçekten gözüme güzel geldi benim için önemli olan ışık sağa sola dağılmasın orijinali gibi olsun ufuk çizgisi düzgün olsun baya istediğim gibi instagram paylaşımlarınız bakalım inşallah alıp takarsam bende paylaşmayı düşünüyorum 👍

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
60
13
970
27
Marka
Yok
Nightbreaker serisinin en ucuzu olan silver modelini aydınlatması pek de iyi olmayan bi arabada kullanıyorum baya memnunum. 1.5 yılı geçti sanırım yanıma oturanlar bile şaşırıyor farları yakınca :D ama sarı tabi beklentiniz farklı bişeyse bilemem
Yani beklentim eski farlarımı aratmasın aydınlatma performansı güzel olsun ama kullanan çoğu kişi oldukça memnun

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
https://ty.gl/mc3t605lhk
İnşallah bulduğum far doğrudur 😄
Kısa için doğru olması gerek. Ama aklınızda olsun, kısalar çok güçlü olduğunda uzunların aydınlatması tamamen boşa çıkıyor. Gözünüz yakındaki nispeten aydınlık yola alışacağı için, uzaklar için zayıf kalan aydınlatma sizin hiçbir işinize yaramayacaktır. O yüzden uzunlar için de linkteki NB Laser veya en son çıkan NB 200 modelinden bir set almanızı şiddetle öneririm.
Eldeki ampulleri de yenilerin kutusunda bagajda yedek olarak tutarsınız :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım