Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Doğubey

İsmail kiratli
Takipçi
4 Haz 2020
4
0
10
27
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar.
Aracım Focus mk1 2001 model daha 120 binde bir araba. Ama uzun yolda 1 saatlik kullanımdan sonra bı yokuş çıkarken hararet göstergesi bir anda 120 dereceyi gösteriyor. Ayağımı gazdan çektiğim anda hemen geri düşüyor. Aracı sağa çekip bakıyorum fan açık.
Sorun ne olabilir acaba? Veya daha önce bunu yaşayan varmı?

Not: Isı müşürü ve fan sıfır, yeni değişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kronik sorun bu yalancı hararet diyorlar. Antifriz falan değiştirdiysen hava var onun alınması lazım bir şey değişmesi gerekmiyor

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aynı sorunla uğraşıyoruz hararet anlık yükseliyor gazdan çekince düşüyor , soğutma sistemindeki tüm parçaları değiştik hatta termostatı açık taktık sürekli su döngüde dursun diyerek , şimdi soğutma sistemini komple boşalttık arabayı arkadan kaldırdık motorun düz durması için vs. vs. , normal suyu ekledik deniyoruz şimdilik , otobana falan çıktık 3 kişi klima açık hararet oynamadı sorunu çözdükten sonra tekrar aynı işlemi tekrarlayıp araca antifriz koymaya devam edeceğiz , radyatör temizleyici vb. ürünlerde kullandık öncesinde içeride tıkanıklık vb. işler olabilir mi diyerek , bekliyoruz bakalım güncel durum ne olacak diye :) Şu anlık bir sıkıntı yok :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Muhtemelen elektronik bişey ama bunu ford focus grupları vardır Facebookta oralarda sormanızı öneririm sanki bilinen bi problem gibi hatırlıyorum

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Şimdi focus1 sahibi abimle sanayiye gittik geldik nasıl araba dedim sorun devam ediyor mu , yok dedi çözüldü sorun yaylaya falanda gitmiş rampalara vurmuş arabayı problem olmadığını söyledi en kısa vakitte gm antifriz ekleyip devam edeceğiz :)

Doğubey

İsmail kiratli
Takipçi
4 Haz 2020
4
0
10
27
Ankara
Marka
Ford
Aynı sorunla uğraşıyoruz hararet anlık yükseliyor gazdan çekince düşüyor , soğutma sistemindeki tüm parçaları değiştik hatta termostatı açık taktık sürekli su döngüde dursun diyerek , şimdi soğutma sistemini komple boşalttık arabayı arkadan kaldırdık motorun düz durması için vs. vs. , normal suyu ekledik deniyoruz şimdilik , otobana falan çıktık 3 kişi klima açık hararet oynamadı sorunu çözdükten sonra tekrar aynı işlemi tekrarlayıp araca antifriz koymaya devam edeceğiz , radyatör temizleyici vb. ürünlerde kullandık öncesinde içeride tıkanıklık vb. işler olabilir mi diyerek , bekliyoruz bakalım güncel durum ne olacak diye :) Şu anlık bir sıkıntı yok :)

Radyatör müşür yeni takildi. Fakat ariza devam etmekte 1 saat kullanımdan araba tam isinmadin doruğuna çıktığında yapiyor. 1 saat mesela sürüyorum daha sonra bı yokuşa vurdugumda hararet sona vuruyor. Ayağımı gazdan çekiyorum geri iniyor. Çözemedim bu işi

Doğubey

İsmail kiratli
Takipçi
4 Haz 2020
4
0
10
27
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar devirdaim pompası dan olduğunu düşüyorum ben sahsen. Yeteri miktarda su pompalamiyor öyle olunca hararet çıkıyor olamazmi?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@Doğubey İki üst mesajımda belirttim , bu şekilde uygulama yaparsanız bence sorun çözülür hatta detaylandırma isterseniz madde madde yapılanları anlatabilirim tekrardan , kolay gelsin , sorun aracınızın hiç bir şeyinde değil sadece sistemde hava kalmasından kaynaklı yaşanıyor , dediğim gibi değişmeyen parça bakmadığımız yer kalmadı , sorunu ancak bu şekilde çözdük çözene kadar devirdaimden tutunda 4 kez termostat değiştik , genleşme kabını komple revize bile ettik :)

Doğubey

İsmail kiratli
Takipçi
4 Haz 2020
4
0
10
27
Ankara
Marka
Ford
@Doğubey İki üst mesajımda belirttim , bu şekilde uygulama yaparsanız bence sorun çözülür hatta detaylandırma isterseniz madde madde yapılanları anlatabilirim tekrardan , kolay gelsin , sorun aracınızın hiç bir şeyinde değil sadece sistemde hava kalmasından kaynaklı yaşanıyor , dediğim gibi değişmeyen parça bakmadığımız yer kalmadı , sorunu ancak bu şekilde çözdük çözene kadar devirdaimden tutunda 4 kez termostat değiştik , genleşme kabını komple revize bile ettik :)

Araçta hava var havayı aldır diyorsun yani dostum doğrumu?
05535538132 müsait olunca mesaj at bana otopark.com diye ararım ben seni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım