Focus MK3.5 ST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...focus-st-2.0l-ecoboost-250-hp-427468758/detay

Beyler arkadaş için bakıyoruz. ÖTV indirimi ile alınacak ve şaka gibi bir rakama geliyor. 75 BİN TL. Ne düşünüyorsunuz, sizce mantıklı mı?
Bunlar FWD ve bence RS çıktıktan sonra bunlar sümüklü peçete gibi kenara atıldılar, underrated olma yolunda bir araç.Ben severim ama gelecek onun için iyi gelmeyebilir.Bana sorarsanız daha ekonomik 1.6 ST kovalayın hem daha ucuza gelir hem de daha canlı ve dinamik bir araç, özellikle viraj performansı anlamında Focus ST'yi kırk kere tokatlar gibi geliyor.

Bir de buradan fiyat alın bence arada büyük bir fark oluşmazsa Focus ST de alınabilir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...iesta-st-1.6l-ecoboost-182-hp-488028420/detay
9-reasons-why-peter-will-actually-beat-liam-neeson-in-a-fight_1430404868.jpg

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bunlar FWD ve bence RS çıktıktan sonra bunlar sümüklü peçete gibi kenara atıldılar, underrated olma yolunda bir araç.Ben severim ama gelecek onun için iyi gelmeyebilir.Bana sorarsanız daha ekonomik 1.6 ST kovalayın hem daha ucuza gelir hem de daha canlı ve dinamik bir araç, özellikle viraj performansı anlamında Focus ST'yi kırk kere tokatlar gibi geliyor.

Bir de buradan fiyat alın bence arada büyük bir fark oluşmazsa Focus ST de alınabilir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...iesta-st-1.6l-ecoboost-182-hp-488028420/detay
9-reasons-why-peter-will-actually-beat-liam-neeson-in-a-fight_1430404868.jpg

Reyiz naptın ya :( 250 hp lik focus st varken 182 hp lik fiesta st önerilir mi, ve aralarında alırken 10 bin lira bile fark olmayacak.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Reyiz naptın ya :( 250 hp lik focus st varken 182 hp lik fiesta st önerilir mi, ve aralarında alırken 10 bin lira bile fark olmayacak.
Aracı almayla bitmiyor, 2000 cc vergisi-yakıtıyla 5 senede 15 bin tl fark açar emin ol.:)Ayrıca farkın miktarı önemli dedim.:DTabii ki 10 bin fark için Focus ST'den dönülmez.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Geçen geyik başlığında da söylemiştim premium ford bayilerinin elinde olan sıfır focus st'ler ciddi indirime girmiş diye. Ötv indirimi de işin içine girince tabii çok cazip hale geliyor. 2.0 motorun vergisi, yürütme maliyeti yormayacaksa düşünmeye pek gerek yok. Eğer yorarsa da yeni 1.5 200 hp'lik fiesta st düşünülebilir.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Geçen geyik başlığında da söylemiştim premium ford bayilerinin elinde olan sıfır focus st'ler ciddi indirime girmiş diye. Ötv indirimi de işin içine girince tabii çok cazip hale geliyor. 2.0 motorun vergisi, yürütme maliyeti yormayacaksa düşünmeye pek gerek yok. Eğer yorarsa da yeni 1.5 200 hp'lik fiesta st düşünülebilir.

Yormaz ya arkadaşı, hallede o, durumu iyi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ya şerefsiz çok tatlı duruyo ya <3 bide bu farları takarız:

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...i-far-gunduz-ledli-orjinal-fr-532512369/detay

Acaba kilit ister mi?
Bence ister, Focus'un viraj performansı Fiesta gibi hop oraya gireyim hop buraya gireyim olmayabilir.:DDaha ağırkanlı olabilir.Sana tavsiyem And abinin abisinde bu kasa bu motor kombinasyonunda Focus ST vardı belki içerik yorumu alabilirsin ondan da.''Sterr'' sitesi üstünden.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
And'ın abisinde ki makyajsız focus st idi yanlış hatırlamıyorsam. Bu araç makyajlı kasa ve ikisi arasında ki sürüşe dair değiştirilen, geliştirilen şeyler şu şekilde;

Yeni spor süspansiyonlara tamamen yeni ön yaylar eklenirken, ön ve arka süspansiyonların ayarı daha sportif hale getirildi. Bu ayarlar ile birlikte araç güncel versiyondan daha keskin ve dinamik bir hale geldi.
Direksiyon ( yeni değişken ayarlı direksiyon sistemi ) ve elektronik araç kontrol sistemleri Focus ST'ye özel spor gereksinimleri karşılamak için tekrar ayarlandı.

Yeniden ayarlanmış 3 kademeli ESP sistemi; Örneğin hızla gidilirken şerit değişikliği durumunda araç optimum hassasiyet ve kontrolü sağlamak için müdehale edecek.
Tork Kontrol Sistemi de elden geçirilmiş; tekerleklere dağılan tork daha optimize hale getirilmiş ve virajlarda çekiş maksimize edilerek çeviklik arttırılmış.

Motorun sert bir ivlemenme halinde verdiği güç tekrar ayarlanmış - özellikle ön tekerlek çekişi ve vites değişim kalitesi - ve bu durum ST'nin performansına uygun motor takozları ile desteklenmiştir.
Ayrıca yanal tutuşu maksimize eden ve sürüş dinamiğini tamamlayan yeni 19'' jant için Michelin ile lastik konusunda çalışıldı.
https://www.focusclubtr.com/topic/7943-makyajlı-focus-st-tanıtımı-ilk-sizlerle-2015-ford-focus-st/

Yani and'ın abisinde bulunan makyajsız kasaya göre ciddi değişimler yapıldı bu araçta. Sürüş deneyimi geliştirildi denebilir. Direksiyon sistemi bile bambaşka.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,614
18,403
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yahu, birkaç performans videosu izledim de focus ST 100-200 değeri 19-20 saniye civarı benim soft yazılımlı 1 23 saniyede çıkıyo zaten, gerçekse harbi hoş değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım