Ford Focus 2.5 kasa led xenon

Burak41

Burak BIYIKLI
Takipçi
24 Şub 2020
3
0
10
28
KOCAELİ/GÖLCÜK
Marka
Ford
Öncelikle herkese merhabalar.2010 model focus aracımın uzun farlarını led xenon ampulle değiştirmek istiyorum.Marka ve fiyat konusunda bilgisi ve fikri olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.Ayrıca farlarım mercekli değil.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Led mi istiyorsunuz yoksa xenon mu anlayamadım ama merceksiz fara ikisini de tavsiye etmem karşıdan gelenin gözünü alır
Muhtemelen piyasada "Şimşek etkili led xenon beyaz ampul" diye geçen üründen bahsediyorlar. Led ampul yani. Uzun fara takılacağı için göz alması problem değil bence.

Burak41

Burak BIYIKLI
Takipçi
24 Şub 2020
3
0
10
28
KOCAELİ/GÖLCÜK
Marka
Ford
uzunlara takmak istiyorum o yüzden sorun olacağını sanmıyorum.Uzunlarımda xenon olduğu için ısınması gerekiyor aydınlatması için.Bu yüzden sorun yaşıyorum.Aradığım isim şimşek etkili led xenon diye geçiyor piyasada

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Led Xenon diye bir ampul yoktur. Piyasadaki çakalların daha fazla ürün satmak için göz boyama adına 2 model adınıda aynı anda kullanmasından ibaret bir durumdur bu. Işıklarının beyaz olması haricinde ortak hiçbir özelliği yok bu ürünlerin. Siz sellektör için led ampul arıyorsunuz. Size tavsiyem kaliteli bir ürün almanız. Led xenon diye satanlardan almayın derim.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Makyajlı 307'nin Kısa ve uzunlarına led takmak istiyorum. Kısalar mercek zaten. H7 ve H1 olması lazım. Niken markasının ledlerini önerir misiniz? Arkadaşın Egea'da niken ledler var aydınlatması hoşuma gitti (onun kısa far da mercek). Bu arada ledler muayeneden kalır mı? bunun üzerine çok tartışıldı ama bi netlik göremedim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Makyajlı 307'nin Kısa ve uzunlarına led takmak istiyorum. Kısalar mercek zaten. H7 ve H1 olması lazım. Niken markasının ledlerini önerir misiniz? Arkadaşın Egea'da niken ledler var aydınlatması hoşuma gitti (onun kısa far da mercek). Bu arada ledler muayeneden kalır mı? bunun üzerine çok tartışıldı ama bi netlik göremedim.
Led ampuller icin muayene yonetmeliginde henuz bir madde bulunmuyor. Muayene sirasinda aydinlatma beyaz olunca xenon zannedip birakanlar olabiliyor. O durumda led oldugunu belirttiginizde genelde sorun cikmiyor. Genelde diyorum cunku muayene islemi ve yonetmelik maddeleri her zaman paralel olmuyor. Muayene eden teknisyenin kafasina gore is yaptigi da olabiliyor. Ama kitaba baktigimizda henuz engel bir madde yok.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Led ampuller icin muayene yonetmeliginde henuz bir madde bulunmuyor. Muayene sirasinda aydinlatma beyaz olunca xenon zannedip birakanlar olabiliyor. O durumda led oldugunu belirttiginizde genelde sorun cikmiyor. Genelde diyorum cunku muayene islemi ve yonetmelik maddeleri her zaman paralel olmuyor. Muayene eden teknisyenin kafasina gore is yaptigi da olabiliyor. Ama kitaba baktigimizda henuz engel bir madde yok.
Peki led farda düşük kelvinli bir ürün bulmamız mümkün mü 4500-4000 arası Örneğin Niken marka.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Peki led farda düşük kelvinli bir ürün bulmamız mümkün mü 4500-4000 arası Örneğin Niken marka.
mercekli farlara led için bilirkişimiz @Mustafak

furkankap

Asfalt Kurutucu
13 Ağu 2018
15
62
635
Focus 2.5 ve 3.5 kullanan biri olarak standart farların eksik kaldığını söyleyebilirim.Eğerki aracınızda mercekli far (titanium x) var ise kısalara asla ama asla led takmayınız görüş 0a iniyor farınız mercekli veya merceksiz fark etmeksinizin kaliteli bir h7 ampül takmanızı öneririm.(Osram , hella).Uzunlara led ampül takabilirsiniz.İyi veya çok kötü ürünler pek fark etmez uzunda 6000k civarı oluyor genellikle ben sadece uyarı amaçlı kullanıyordum.Çok hayatımı kurtarmıştır o led ampüller.Başka bir seçenek olarak farlarını açıp xenon kit , beyni gibi ekipmanlarla modifiye edip kısa ve uzunda çok kaliteli şeyler edebilirsiniz fakat masraflı bir işdir ve far yıkama,otomatik yükseklik alçalık olmadığı için muayneden geçemezsiniz!.Ledle muayneden sıkıntısız geçebilirsiniz.
Not:Hellanın tam sarı olanları almayınız muayneden kalıyorsunuz 3000k altında olanlar muayneden kalıyor.Bizzat kaldım h7 ampül dahi olsa

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim led ve xenon gibi beyaz aydinlatma saglayan ampuller konusunda kullanmadigim icin tecrubem yok maalesef. O yuzden sadece sizin sordugunuz bildigim soruyu cevaplayabildim. Konuya hakim arkadaslar daha dogru yonlendirecektir.

furkankap

Asfalt Kurutucu
13 Ağu 2018
15
62
635
Kısalara düşük kelvinli takabilirsiniz fakat atladığınız nokta lümen değeri çok düşük oluyor kısacası az da gece körlüğü olan biri olarak önümü göremiyordum.Lümen değeri yüksek olanı takarsanız çok göz alırınısız ve ciddi pahalı ekipmanlar.(Mercekli fara led takmayınız)Niken markasının uzunlarını kullanabilirsin sadece amiyana tabirle şimşek etkisi elde edersiniz.

Son düzenleme:

Burak41

Burak BIYIKLI
Takipçi
24 Şub 2020
3
0
10
28
KOCAELİ/GÖLCÜK
Marka
Ford
2.5 kasanın uzunlarına hangi marka led xenon kullandınız söylerseniz çok güzel olur cünkü bende takmayı düşünüyorum

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Kısalara düşük kelvinli takabilirsiniz fakat atladığınız nokta lümen değeri çok düşük oluyor kısacası az da gece körlüğü olan biri olarak önümü göremiyordum.Lümen değeri yüksek olanı takarsanız çok göz alırınısız ve ciddi pahalı ekipmanlar.(Mercekli fara led takmayınız)Niken markasının uzunlarını kullanabilirsin sadece amiyana tabirle şimşek etkisi elde edersiniz.
aracın merceklerine ekstra bir modül yapmadan ya da mercek değiştirmeden led önermiyorsunuz o zaman. Şöyle söyleyeyim 307'nin aydınlatması kötü şu an. egea'ya bindiğimde (kısaları da led mercek) cidden büyük bir fark olduğunu fark ettim. led taktığımızda egea kadar olmasa da güzel yeterli bir aydınlatma düşünüyordum ama bilemiyorum. ha bir de bu far kapağına sığmama sorunları falan da vardı onlar sıkıntı yaratır mı?

furkankap

Asfalt Kurutucu
13 Ağu 2018
15
62
635
aracın merceklerine ekstra bir modül yapmadan ya da mercek değiştirmeden led önermiyorsunuz o zaman. Şöyle söyleyeyim 307'nin aydınlatması kötü şu an. egea'ya bindiğimde (kısaları da led mercek) cidden büyük bir fark olduğunu fark ettim. led taktığımızda egea kadar olmasa da güzel yeterli bir aydınlatma düşünüyordum ama bilemiyorum. ha bir de bu far kapağına sığmama sorunları falan da vardı onlar sıkıntı yaratır mı?
Evet standart merceğe led ben şahsen önermiyorum.307'in aydıntalmasını kötü olmasını sebebi çok şeye bağlı olabileceği gibi tek bir şeyede de bağlı olabilir.Ampül,içindeki aydınlatan yerin eskiliği,dış farın parlaklığı çok etken olabilir.Farınızın yan sanayi olması bile etkileyebilir.Kapağa göre değişebilir focusa taktığımızda sığmamıştı arkası kapağı esnekti zift gibi bir malzemeyle yapıştırmıştık.Clioya taktığımızda sığmamıştı ayaklarını kesip yapıştırmıştık hala kulllanıyoruz.
Bence birşeyi değiştirmeden far ayarınızı yaptırınız ben ayarlatırken farın yükseklik en aşağa alıp olması gereken ayarına getiriyorduk lastikçide en üst ayara aldığım zaman boş yollarda çok ciddi güzel aydınlatma sağlıyordu.Birşey almadan önce bunu bir yapın isterseniz.
Araba konusunda çok yanlış şeyler alıp çok boş paralar haracayan biri olarak acele etmeyin derim :))

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Evet standart merceğe led ben şahsen önermiyorum.307'in aydıntalmasını kötü olmasını sebebi çok şeye bağlı olabileceği gibi tek bir şeyede de bağlı olabilir.Ampül,içindeki aydınlatan yerin eskiliği,dış farın parlaklığı çok etken olabilir.Farınızın yan sanayi olması bile etkileyebilir.Kapağa göre değişebilir focusa taktığımızda sığmamıştı arkası kapağı esnekti zift gibi bir malzemeyle yapıştırmıştık.Clioya taktığımızda sığmamıştı ayaklarını kesip yapıştırmıştık hala kulllanıyoruz.
Bence birşeyi değiştirmeden far ayarınızı yaptırınız ben ayarlatırken farın yükseklik en aşağa alıp olması gereken ayarına getiriyorduk lastikçide en üst ayara aldığım zaman boş yollarda çok ciddi güzel aydınlatma sağlıyordu.Birşey almadan önce bunu bir yapın isterseniz.
Araba konusunda çok yanlış şeyler alıp çok boş paralar haracayan biri olarak acele etmeyin derim :))
O zaman sanırım en iyisi kaliteli bir halojen almak Philips x-treme vision gibi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım