Ford focus 2015 Yazlık lastik seçimi Hangi lastik daha sessizdir ?

Tncr28

Emre TUNÇER
Takipçi
31 Mar 2021
3
0
10
30
Elazığ
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar yazlık lastik alıcam Continental Ecocontact 6 ile Goodyear EfficientGrip Performans arasında kaldım hangisi daha sessizdir kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsa sevinirim

Tncr28

Emre TUNÇER
Takipçi
31 Mar 2021
3
0
10
30
Elazığ
Marka
Ford
İki lastiğinde ıslak zeminde yol tutuşu A seviyesinde hangi lastik daha sessiz ve konforludur

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eco contact değil de premium contact 6 deseydiniz aşırı kararsız kalırdım ancak şu durumda net olarak egp daha önde.
Bu arada egp 4 kanallı Polonya üretim olandan bahsediyorum.
Yaklaşık 40k km ye yakındır focus 2 aracımda kullanıyorum. Memnunum epeyce.

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Bazen, etiket değerinde yazan her araçta aynı etkiyi yaratmıyor. Üzerinde michelin Pilot 3’ler vardı. Falken Ziex Ecorun serisi aldım. Sessizlik olarak fiyatının çok daha fazlasını sunan nadir seridir.
Değerlendirmeye alınasıdır

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
202
1
306
1,385
31
Marka
Ford
2013 focusta egp leri 3 sene kullandım çok memnunum. Şimdi de primacy 4 aldım henüz taktırmadım.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
EGP net daha iyidir,ama almışken EGP2 almak daha da iyidir.Primacy 4 kullanıcısı olarak Primacy de öneririm konfor konusunda oldukça başarılı bir lastiktir.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Aynı dert bendede var. Benim dikkatimi Nokian wetproof modeli çekti. Hem 68db ses hem de a sınıf ıslak zemin yol tutuşu değeri var. Karadeniz de yaşadığım düşünülürse en mantıklısı o gibi geliyor. Bence değerlendirin. Henüz alıp kullanmadım ama yorumlar iyi.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aynı dert bendede var. Benim dikkatimi Nokian wetproof modeli çekti. Hem 68db ses hem de a sınıf ıslak zemin yol tutuşu değeri var. Karadeniz de yaşadığım düşünülürse en mantıklısı o gibi geliyor. Bence değerlendirin. Henüz alıp kullanmadım ama yorumlar iyi.
nokianlarda bu ara çok fazla üretim hatalı lastik şikayeti duyuyorum, su tahliye kanalından yere temas etmeyen kısımdan çatlayıp açılan birsürü lastik şikayeti var bayiler evet üretim hatası diyormuş ama yine de bi işlem yapılmıyormuş

1617264512680.png
1617264526921.png

bu lastikler 2020 üretimmiş mesela eski de değiller

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Aah ah WetProof... Tutuşu, sessizliği, iyi güzel de bazı sorunlar var. Kanaldan çatlama, yanaktan kendi kendine balon yapma, erime gibi üretim hataları var maalesef... Bizde de bir lastik kendiliğinden balon yaptı, hem de durduğu yerde oldu. Nokian'a ise ulaşamıyoruz, ulaşılsa da kullanıcı hatası diye savsaklıyorlar... Maalesef markanın Türkiye distribütörü sıkıntılı biraz.

MotorcycleHead

Motorcycle Head
Düz Yol Gazcısı
3 Mar 2021
32
12
145
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Lastiklerin kimlikleri gibi olan AB etikletleri, bu konuda daha anlaşılır ve isteğe uygun olmasını dağlıyor. Lastiklerin özellikleri ve bilgileri için linklediğim içeriğe bakmanızı tavsite ederim. ona göre bir lastik seçimi yapabilirisiniz. Sürücü olarak da motosikletimde ve otomobilimde Michelinden vazgeçemiyorum. Yıllardır kullanmaktan marka sempatizanı oldum :)))

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Sizce falken ze310 almalı mıyım 205 55 16 için? O fiyat aralığında lastik lazım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım