AÇIK Ford focus 3.5 vs Megane 4

SemihOzd

Semih Özdoggdu
Düz Yol Gazcısı
12 May 2022
7
14
145
26
Gaziantep
Marka
Renault
Dostlar merhaba. 950 bin Tl bütçem var. Bu bütçede en mantıklı sorunsuz araçlar bu iki araç diye düşündüm. Hangi araç daha mantıklı sizce ?

2015 2018 arası focus titanium otomatik max 120 binde.

2016 , 2017 megane icon otomatik max 130 binde. İki aracın da bu bantta neredeyse hatasızlarını bulabiliyoruz. Öncelikli tercih sebebim konfor 😀. Başka önerileriniz varsa açığım.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İkisi de dizel otomatik diye düşünüyorum

Bu noktada Megane, hacim ve donanım olarak ön planda olur.

Focus, motor - şanzıman ikilisi ve performans yönünden biraz daha iyi, konfor - tutuş dengesi daha iyi ( megane 17 veya 18 jant olursa konfor anlamında Focus kadar iyi değil )

Piyasadaki fiyatları pek takip etmediğim için daha iyi alternatif var mı bilemiyorum. Piyasa takibi yapan arkadaşlar yorumlayacaktır.

SemihOzd

Semih Özdoggdu
Düz Yol Gazcısı
12 May 2022
7
14
145
26
Gaziantep
Marka
Renault
İkisi de dizel otomatik diye düşünüyorum

Bu noktada Megane, hacim ve donanım olarak ön planda olur.

Focus, motor - şanzıman ikilisi ve performans yönünden biraz daha iyi, konfor - tutuş dengesi daha iyi ( megane 17 veya 18 jant olursa konfor anlamında Focus kadar iyi değil )

Piyasadaki fiyatları pek takip etmediğim için daha iyi alternatif var mı bilemiyorum. Piyasa takibi yapan arkadaşlar yorumlayacaktır.
Evet hocam ikiside dizel otomatik. Megane'nın 17 jant olan donanımında ki aracına bindim ve konfor açısından fena değildi. Tatmin etti diyebilirim.

Ancak focus hiç deneyimlemedim. Kullananlar kütük gibi araba diyor nedense. Donanım olarak megane cazip geliyor. Focus titanium opsiyon harici çok boş bir araç gibi gözüküyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet hocam ikiside dizel otomatik. Megane'nın 17 jant olan donanımında ki aracına bindim ve konfor açısından fena değildi. Tatmin etti diyebilirim.

Ancak focus hiç deneyimlemedim. Kullananlar kütük gibi araba diyor nedense. Donanım olarak megane cazip geliyor. Focus titanium opsiyon harici çok boş bir araç gibi gözüküyor.
Eğer 17 jantlı Megane'ın konforu sizi memnun ettiyse o noktada ekstradan başka bir soru işareti kalmaz. Çünkü hacim ve donanım olarak titanium Focus'tan daha iyi ve dolu. Bunun haricinde öyle sürüş zevki, viraj limiti, yol tutuş vs gibi konularla da pek işiniz yok anladığım kadarıyla. Dediğim gibi 17 jantlı olanın konforu sizi memnun ettiyse Megane'a yönelebilirsiniz. Ama 18 jant olursa o zaman işte patır kütür bir araba oluyor. O sebeple 18 jantla tercih etmeyin derim. Ayrıca ben 8 sene mk3,5 Focus kullandım. Asla kütük gibi bir araba değil. Aksine piyasadaki bir çok araçtan daha yumuşak bir araba bile diyebilirim.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
focus 3.5 u ve megane 4 ü kısa süre kullandım. focus 3.5 oldukça konforlu bir araçtı. yol tutuşuna göre sönümlemeleri vs gayet iyiydi. sportif hissi zaten biliniyor. megane 4 ise daha teknolojik hissettiren, yumuşacık direksiyonlu, ekranı vs. kaliteli, genişliği donanımı vs daha iyi bir araç. onun da süspansiyonları diplendiği noktaya kadar gayet konforluydu.

şahsi görüşüm megane 4 doğruları daha fazla işaretleyen bir araba. fakat focus da bu segmentte sürmesi en zevklilerden. çok net...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ben de bu bütçeye Megane öneririm ancak mümkünse Faz2 ve 1.3 TCe olarak.Gerekirse Joy Comfort olsun Faz2 olsun,aracın makyajla birlikte epey eksikleri giderilmiş ve motor şanzıman kombinasyonu çağ atlamış.

RanaSuarez

Rana Suarez
Senkromeççi
24 Ağu 2023
6
17
70
32
Bari
Marka
Porsche
Ben olsam megane4 alırım yurt dısından da arka led stop alırım çünkü araba bayağı bir değişiyor o stoplardan sonra
hemde yakıtı az olur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dostlar merhaba. 950 bin Tl bütçem var. Bu bütçede en mantıklı sorunsuz araçlar bu iki araç diye düşündüm. Hangi araç daha mantıklı sizce ?

2015 2018 arası focus titanium otomatik max 120 binde.

2016 , 2017 megane icon otomatik max 130 binde. İki aracın da bu bantta neredeyse hatasızlarını bulabiliyoruz. Öncelikli tercih sebebim konfor 😀. Başka önerileriniz varsa açığım.
tercih süspansiyon konforuysa Focus, iç hacim genişliğiyle gelen bir konforsa Megane
çarpışma senaryolarındaki güvenlik öncelikliyse megane, keyifli sürüşse Focus
uygun parça fiyatları ve yürütme maliyetiyse megane, araç (parça olarak) bileşenlerinin ömrü ve kalitesi ise Focus

edit: hacmen focus seviyesinde olmasını göze alıyorsanız konforlu, güvenli ve sorunsuz seçenek olarak oraya corolla'yı da ekleyin derim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım