KAPALI Ford Mondeo mk4 2009 Direksiyon Sertleşme Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oerdemir

Takipçi
28 Nis 2019
1
0
10
30
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar,
Şöyle bir sorum olacak araç ilk çalıştığında 10 dk direksiyon yumuşak, ondan sonra biraz sertleşiyor. Bu neden kaynaklı olabilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Direksiyon hidrolik seviyesini kontrol edin. Yağ seviyesinde sıkıntı yoksa hidrolik pompasını kontrol ettirmenizde fayda var.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar,
Şöyle bir sorum olacak araç ilk çalıştığında 10 dk direksiyon yumuşak, ondan sonra biraz sertleşiyor. Bu neden kaynaklı olabilir
@bt nin dediklerine ek olarak direksiyon pompası kayış tahrikliyse direksiyon kayışına bakılmalı. Ve belli yıl aralığında direksiyon hidrolik sıvısı kontrol edilmeli.

Elektronik direksiyonlarda da akü veya alternatör zayıflamasından dolayı olabilmekte.

En son ihtimal kutuya bakılır

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Direksiyon kutusunu bir kontrol ettirmenizde fayda var. İlk nesil Mondeo'lardan beri kronik bir sıkıntı mevcut. Önceki serilerde direksiyon kutusu, direksiyon hidrolik sıvısı kaçırırdı. Bu da direksiyonu sertleştirirdi. Biz 98 Mondeo'da arada bir ekleme yapardık direksiyon kutusunu değiştirene kadar. Hidrolik seviyesini düzenli aralıklarla muhakkak kontrol edin. Eksilme görürseniz sorun ondandır.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
3.5 yıl boyunca tam sağ ve tam sol durumunda direksiyondan garip ama rahatsız etmeyen yine de bir problem olduğunu belirten bir ses vardı.Ama sizinki gibi bir olay yaşamadım.Konuyu merakla takip ediyorum,problem tespit edildiğinde ve/veya çözüldüğünde bilgi vermeyi ihmal etmeyin lütfen :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım