KAPALI Ford Tourneo Courier & Fiat Fiorino Panorama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umutmavisi

Alperen Öğrenç
Asfalt Kurutucu
36
Marka
Chevrolet
Ford Tourneo Courier Titanium plus
Fiat Fiorino Panorama Premio Yeni kasa

Birbirlerinden üstünlükleri neler

Bu fiati kotuleyen arkadaslar kac yil fiata binmis neye gore fiati kotulemis anlam vermedim. Fio alacaklara tavsiyem doblodan yana konfor performans ve genislik bakiminda daha iyi fio biraz hafif geliyor sanirim. Ticaride forda verilen para ziyandir baska bise degildir.

47 Binde 2011 Otomatik Doblo Kullanıcısıydım 2 Seneye Yakın Kullandım Aracı Adana'dan Kalkıp İzmire Gidip Aldım , Araziye Mi Girmedim Bakımını Mı Geciktirmedim Saçma Sapan Hareketlerde Bulundum Kar Kış Yağmur Çamur Dur Duraksız 2000+ Km Yol Alabildiğine Sürdüm Aracımı 86 Binde Sattım , Bu Kadar Ekonomik Sağlam Rahat Konforlu Araç Görmedim Zira Şu An Yeni Çıkan Fio'ların Eksi Kalır Yanı Yok Artıları Çok. Koltuk Isıtmalar Yenilenen İç Mekan Dokunmaktik Navigasyonlu Ekran S&S 1.3 Mjet 95 BG EURO5+ Motor Daha Saymama Gerek Bile Yok. Kuryeyi Sürdüm 4 Kez Test Ettim Hiç Birinde Başarılı Gelen Bir Yanını Şahsen Göremedim , Fiat Taraftarı Değilim! Ama Kurye Bekleneni Ne Motor Olarak Ne Genişlik Olarak Nede Ekonomiklik Olarak Taşımıyor.Saygılar Teşekkürler.

Bu fiati kotuleyen arkadaslar kac yil fiata binmis neye gore fiati kotulemis anlam vermedim. Fio alacaklara tavsiyem doblodan yana konfor performans ve genislik bakiminda daha iyi fio biraz hafif geliyor sanirim. Ticaride forda verilen para ziyandir baska bise degildir.
Dökülüyodiyen arkadaslar. Araciniza bakmazsaniz her araba dökülür. 2011 model fiat aracimi 2015 yilinda 10 numara fiat organizasyonunda 0 km sandilar. Fiat dökülüyo cekmiyor diyenler once bi genelleme yapmasin.
Fiat hakkında yapılan genellemelere kızıp Ford'a verilen para ziyandır demek... :/

Fiat'a laf yok :mad::D

Courier daha konforlu, Ford kalitesi Fiat'tan çok daha iyi, yakıt sarfiyatı bir nebze daha iyi yüz km'de 0.5-1 litre arası maks. İstanbul veya inişi çıkışı çok memleketlerde 1.6 motor avantaj.

Manuel tercih edilecekse donanım bazında birkaç eksikliğin önemi yok tercih Courier olurdu ama ben vergi avantajı ve otomatik vites alternatifi olduğu için Fiorino'yu tercih ederdim :D

Fiat'a laf yok :mad::D

Courier daha konforlu, Ford kalitesi Fiat'tan çok daha iyi, yakıt sarfiyatı bir nebze daha iyi yüz km'de 0.5-1 litre arası maks. İstanbul veya inişi çıkışı çok memleketlerde 1.6 motor avantaj.

Manuel tercih edilecekse donanım bazında birkaç eksikliğin önemi yok tercih Courier olurdu ama ben vergi avantajı ve otomatik vites alternatifi olduğu için Fiorino'yu tercih ederdim :D
Baslikta panaroma yazmis arkadas eger oyleyse vergi avantaji olabilir cunku hususi otomobil geciyor panaromalar. Eger kamyonet alacaksa vergide bi fark yok abi 1.3 1.6 ayni vergiyi oduyor

Baslikta panaroma yazmis arkadas eger oyleyse vergi avantaji olabilir cunku hususi otomobil geciyor panaromalar. Eger kamyonet alacaksa vergide bi fark yok abi 1.3 1.6 ayni vergiyi oduyor

Panaroma dediği için vergi avantajından bahsettim, ikisi de kamyonet ruhsatlı ve manuel tercih edilecekse kesinlikle Courier'i önerirdim ama tabi bütçe meselesi de var. Arada fiyat farkı çok. Binek Courier Tit. Plus liste fiyatı 79440 tl, Binek Fiorino Premio 66400 tl. Arada 13 bin tl fark var.

Son düzenleme:
2014 de courier çıktığı zaman alan ilk 500 kişiden birisi benim sanırım, titanyum plus modeline sahiptik 2016 3. Ayında satıp otomtaik ford connect aldık. Ford courier artıları olduğu kadar eksileri de vardır
- tamamen uzatılmış fiestadı, kullanışı güzeldir sizi yormaz bakımları 450-600 tl arasında tutar (60bin km sürdük)
- yakıt kullanımla alakalı 1.6 tdci kendini kanıtlamış bir motor ama sanki bu arabada kısıtlanmış gibime geliyor du hala da öyle geliyor 90-95 beygir yerine çok rahat focusdakİ 110-120 beygiri kaldırır kasa.
- 5 ile 6 litre arasında yakıt tüketimi oluyor tabiki sürüş profilinize bağlı. 80-90 a sabitlersen 4 leri görüyor.
- 4 kişi açık klima artı bavullar karadeniz turu yaptık dağ bayır banamasın demedi.

Eksi yönleri ise genelde forumlarda konuşuluyor 2016 modellerinde düzelttiklerini söylemişlerdi fakat hala trim sesleri mevcut, bazen can sıkıcı bile olabiliyor. (Garantiden ses izalasyonu yapılmıştı aracımıza)
2014 modellerde baskı balata sıkıntısı vardı onları garantiden değiştirdiler.
Araç malüm türk montajı olduğundan belirli yerleride montaj hatası mevcuttu hala aynı sıkıntılar varmı 2016 modellerini incelemek lazım. Velhasıl hem ticari hemde ailecek biner keyif alırsınız ufak detaylara takılmazsanız. Bütçeniz varsa tabiki connect derim ama arasında 15-20 oynuyor.

Biraz kaba bir tabir olacak ama eşek niyetine kullanılacaksa Fiorino, hususi kullanılacaksa Courier. Neden diye soran olursa, Courier bana ticari kullanım için biraz kibar kalmış gibi geliyor. Eski Connectler' de ki safkan ticari hava yok. Fiorino daha bir ticari ama Courier daha binek.

Courier sürüş olarak söylendiği şekilde Fiesta gibi ticari laçkalığı yok, gayet sıkı bir araç.
Trim sesi 2016 modellerde de var ne yazık ki.
Donanım olarak dolu, Fiorino' yu bilmiyorum ama Courier' de standart bir kullanıcının isteyeceği herşey var.
Fiorino ile kısa bir yolculuk yaptım bana estetik olarak yoksun ve çok klostrofobik gelmişti içi.

Suanda firmada kullandigimiz arabalar courier en bos paket ve 1.5 olani daha oncedende fiorino kullaniyorduk oda en bos paketiydi aralarinda konfor olarak belli bariz fark var yol tutusu belli bariz fark motor gucu olarak belli bariz fark ama yakit konusuna gelince fiorinoyu tutarim en full pakette fordun pek uzecegini sanmam keske 1.5 eco boostlu modeli turkiyeye gelsede ondan alsaniz diyorum ama tercihinizi forddan yana kullanmanizi tavsiye ederim

İkisine de binmedim. Ama ikisine de sahip olan tanidiklarim var. Fiorinonun süspansiyonu çok sertmiş, fordda boyle bi sikinti yokmus ve binek gibiymis konforu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...