KAPALI Ford Trend X vs Style

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rcelik

Asfalt Kurutucu
26 Kas 2016
8
1
645
33
İSTANBUL
Değerli otopark.com üyeleri;
2013 model Fiat Linea Active Plus aracımı değiştirme kararı aldım. 2015 model Ford Focus almak düşüncesindeyim. Ancak, trend x ve style arasında kararsız kaldım. Araçtan fazla bir performans beklentim yok ama min. 65.000-70.000 TL para vereceksin 95 hp almak yerine 115 hp al diyor bir aklım da. İki versiyonun yol tutuşu, kullanım zevki vs. bakımdan karşılaştırması nasıldır? Ayrıca, trend x'in piyasasının çok olması da söz konusu versiyon adına bir artı. Kısacası trend x beni üzer mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Değerli otopark.com üyeleri;
2013 model Fiat Linea Active Plus aracımı değiştirme kararı aldım. 2015 model Ford Focus almak düşüncesindeyim. Ancak, trend x ve style arasında kararsız kaldım. Araçtan fazla bir performans beklentim yok ama min. 65.000-70.000 TL para vereceksin 95 hp almak yerine 115 hp al diyor bir aklım da. İki versiyonun yol tutuşu, kullanım zevki vs. bakımdan karşılaştırması nasıldır? Ayrıca, trend x'in piyasasının çok olması da söz konusu versiyon adına bir artı. Kısacası trend x beni üzer mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Birincisi trend x filo amacıyla satılan bir versiyon, büyük ihtimal alacağınız araç filodan çıkma olacaktır ki bu bence iyi bi şey değil. Style ise hemen hemen bireysel müşterilerce alınmış.

95lik ile 115liğin performans anlamında hissedilir bir farkı varken tüketimde başbaşadır.

Ve bence en önemlisi, 2015 model C sınıfı bir araçta perde hava yastıklarının olmaması ne demek, yuh!

Bütçeniz varsa kesinlikle Style alın.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kesinlikle Style paket bakın. Titanium çok fazla para ama Style'ın donanımı, Fiesta TitaniumX donanımını karşılıyor. Focus'a bütçe ayırmışken şirket araçlarındaki donanımla almanızı tavsiye etmem. Araba Style donanımıyla belli seviyede kaliteyi sunuyor. Trend X ile ise sadece sürüş zevki sunar. bir de 1.6 95hp'lik motor 160'tan sonra ciddi tıkanıyor. Genel performansını ona göre hesaplayın :)

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Sınırların tümünü zorlayıp titanium focus aldık, tek sorunu ekran dokunmatiğinin kötü olması. Kesinlikle titanium almanızı tavsiye ederim. Şayet alamıyorsanız trend-x ve style arasında çok önemli bir fark olduğunu düşünmüyorum, trend-x alın derim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sınırların tümünü zorlayıp titanium focus aldık, tek sorunu ekran dokunmatiğinin kötü olması. Kesinlikle titanium almanızı tavsiye ederim. Şayet alamıyorsanız trend-x ve style arasında çok önemli bir fark olduğunu düşünmüyorum, trend-x alın derim
Hayırlı uğurlu olsun hocam, kazasız belasız kullanın inşaallah. Dokunmatik ekrana gelince, zamanla siz de anlarsınız mutlaka eğer ki navigasyon ve geri görüş kamerası yoksa zaten hiç işiniz olmuyor bu ekranla. Benim aracın ekranında parmak izi bile yok çünkü hemen hemen her şeyi sesli komut üzerinden hallettiğiniz için dokunmatik ekrana ihtiyacınız bile kalmıyor.

Panzer

Profesör
6 Eki 2016
108
181
1,185
29
Bursa
Hayırlı uğurlu olsun hocam, kazasız belasız kullanın inşaallah. Dokunmatik ekrana gelince, zamanla siz de anlarsınız mutlaka eğer ki navigasyon ve geri görüş kamerası yoksa zaten hiç işiniz olmuyor bu ekranla. Benim aracın ekranında parmak izi bile yok çünkü hemen hemen her şeyi sesli komut üzerinden hallettiğiniz için dokunmatik ekrana ihtiyacınız bile kalmıyor.
bi de park sensörü var:D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ben daha alışamadım sesine 400 km oldu mecbur bakıyorum ekrana:(
Zamanla alışırsın hocam, yanaştığım yerde sesli uyarı vermeye başladığında ' nereye yaklaştım lan acaba ' diye fark etmediğim bir engel olursa ekrandaki görsel çok işe yarıyor ama onun haricinde bayağı alıştım sadece sesli uyarı ile park etmeye ve yanaşmaya.

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
hocam kusura bakma takip edemedim konuyu. İyi dileklerin için teşekkür ederim. Jetta 1.2 tsi vs focus 1.6 tdci konusunu açmıştım aylar önce, kararı vermede çok yardımın oldu. İyi forumlar çok sağ ol tekrardan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım