forum artık bitti mi?

cimihendriks

nazım
Profesör
25 Ağu 2021
350
520
1,395
26
İzmit
Marka
Peugeot
Forum kültürü genel olarak bitti, sosyal medya kazandı. Çok forum üyesiyim bu forum en iyi dayananlardan biri diyebilirim. Gerisini siz hesap edin

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
623
737
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Bence ekonomiden çok;
Her sektörde rekabetin artması , iş yükü ve genel bir değişime uydurma çabası. Üstüne ülke olarak yaşadıklarımız.. Mülteci sorunları , depremler.

Küresel olarak ; salgın hastalıklar hatta savaş..
yapay zeka.. mesleklerin geleceği..

2015'ten önce diyeyim.. Hepimiz çok daha rahat karar alırdık. Bugünle aynı parayı kazansak bile kafamız rahattı.. Atıyorum 10 sene krediyle ev almak kimseyi düşündürmüyordu.

Şu an 10 sene sonra Türkiye kalacak mı bunun endişesindeyim.. Hatta meslekler ne olacak ?

2012'lerde bir mühendisten.. Ne istenirdi ?
Autocad - Solid - Catia biliyorsan , ortalama bir okuldan 2.5 üstü ortalamayla mezunsan asgari ücretin 2-3 katıyla başlardın.. Kolay kolay da yerine adam gelemezdi.

Pilot ya pilot ? Kim alacak bu M3'leri - M5'leri , RS6'ları 😅 Yok.. Katar'a , Dubai'ye gidicen anca..

Mimar desen ; 3dsmax bilen kraldı.. Yazılımcı..
html - css - java - c# .net dedin mi kariyerin zirvesiydi zaten. Şimdi başlangıç oldu bunlar nerdeyse..

Otomotiv.. Şu an dizel - benzin - hibrit - EV - Hidrojen hepsi bir arada 😅
Ne alsan oohhhh hayatımı kurdum.. İşte arabamı aldım.. Hissi olmuyor.

Hani 2000 senesinde B5 Passat aldığını düşün..
Oohhh bak hala eskimedi araba 😅

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bence ekonomiden çok;
Her sektörde rekabetin artması , iş yükü ve genel bir değişime uydurma çabası. Üstüne ülke olarak yaşadıklarımız.. Mülteci sorunları , depremler.

Küresel olarak ; salgın hastalıklar hatta savaş..
yapay zeka.. mesleklerin geleceği..

2015'ten önce diyeyim.. Hepimiz çok daha rahat karar alırdık. Bugünle aynı parayı kazansak bile kafamız rahattı.. Atıyorum 10 sene krediyle ev almak kimseyi düşündürmüyordu.

Şu an 10 sene sonra Türkiye kalacak mı bunun endişesindeyim.. Hatta meslekler ne olacak ?

2012'lerde bir mühendisten.. Ne istenirdi ?
Autocad - Solid - Catia biliyorsan , ortalama bir okuldan 2.5 üstü ortalamayla mezunsan asgari ücretin 2-3 katıyla başlardın.. Kolay kolay da yerine adam gelemezdi.

Pilot ya pilot ? Kim alacak bu M3'leri - M5'leri , RS6'ları 😅 Yok.. Katar'a , Dubai'ye gidicen anca..

Mimar desen ; 3dsmax bilen kraldı.. Yazılımcı..
html - css - java - c# .net dedin mi kariyerin zirvesiydi zaten. Şimdi başlangıç oldu bunlar nerdeyse..

Otomotiv.. Şu an dizel - benzin - hibrit - EV - Hidrojen
hepsi bir arada 😅
Ne alsan oohhhh hayatımı kurdum.. İşte arabamı aldım.. Hissi olmuyor.

Hani 2000 senesinde B5 Passat aldığını düşün..
Oohhh bak hala eskimedi araba 😅

eskiden arabayi aldiginda diger arabalarda gozun kalmazdi. simdi elektrik alsan mahrumiyet, dizel alsan yarini olmayan flort gibi, hibrit desen iki motor iki kat ariza riski, ekstra agirlik, onun da pili var kaca degisir, hepsinde bircok soru isareti var. hicbirinde soru isaretini giderebilecek bir durum da yok . devletler firmalar bugun ne derse desin, yarin vazgectik yeni yol haritamiz bu diyebiliyor. 1960 model araba bugune kadar acabasiz geldi, ama 2024 model bir arabanin 10 sene sonrasi mechul. boyle olunca da araba alma konusu eskisi kadar net olmuyor.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Forum bitmesin isteyenlerdenim ben de. Çok foruma üyeyim, bilgi okumayı paylaşmayı severim. Bazen sosyal medyada sorulan bir konuya cevap yazarken kendi kendime diyorum ki "kim okuyacak bunları, yarın aynı soru gene sorulacak zaten". Niyetim elimden geldiğince forumcu kalmak :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bence herkes wp gruplarında buldu çözümü, çoğu forumun eski tadı yok, herkes edindiği dostluklara bir komun kurdu kendine, ben öyleyim en azından

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım