Forumdaki Corsalar toplandı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herşey dışardan göründüğü gibi değildir. i10 dediğiniz arabanın yaşam mahali, bir çok b segmenti ile yaraşır. Neyse, bu zevk bana özel kalsın.
Çok net bir sebebi ben söyleyeyim: Corsa'nın içinde gece üstümde yorganla döne döne rahat rahat yatarken, tek ayağı altıma alıp oturabilirken, i10'a bacaklarım tamamen bitişik halde ucu ucuna sığıyorum. (2hafta önce denedim)
@emreozukan doğru mudur?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beyler sağlık sorunlarım ile çok uğraşıyorum son zamanlarda. Katılabilirsem ilerde katılacağım aranıza.
1.7'ye kafa tutacak delifişek bende :D Klimayı kapattığımda Süleyman'ı Type-R'a yedirmemiştim valla. :D

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Beyler sağlık sorunlarım ile çok uğraşıyorum son zamanlarda. Katılabilirsem ilerde katılacağım aranıza.
1.7'ye kafa tutacak delifişek bende :D Klimayı kapattığımda Süleyman'ı Type-R'a yedirmemiştim valla. :D
Yok artik [emoji23] [emoji23] [emoji23] 1.7 guzel de Corsalar duzde iyi ya viraj gormesin yamuluyor agzi burnu [emoji23]

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Çok net bir sebebi ben söyleyeyim: Corsa'nın içinde gece üstümde yorganla döne döne rahat rahat yatarken, tek ayağı altıma alıp oturabilirken, i10'a bacaklarım tamamen bitişik halde ucu ucuna sığıyorum. (2hafta önce denedim)
@emreozukan doğru mudur?

Berkertekin etme eyleme, kaskodan ikame araç corsa D kullanmasam dediğine hak verecemde, 1,9 metre adamım ben i10a sığıyorum. sen nasıl sığamadın hayret ettim. Hem ayağını araba içinde bağdaş niye kuruyorsun. Arabayı nasıl süreceksin. Fiestadan büyük olduğu corsa ilede yarışır genişlikte olduğuna idda ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Berkertekin etme eyleme, kaskodan ikame araç corsa D kullanmasam dediğine hak verecemde, 1,9 metre adamım ben i10a sığıyorum. sen nasıl sığamadın hayret ettim. Hem ayağını araba içinde bağdaş niye kuruyorsun. Arabayı nasıl süreceksin. Fiestadan büyük olduğu corsa ilede yarışır genişlikte olduğuna idda ederim.
Aga Fiesta da var bizde biliyorsun. Bütün uzun yolları babamın ısrarı yüzünden onunla yapıyoruz. Ucu ucuna beni idare ediyor ama i10 ondan da darmış. Corsa D de çok kullandım, Fiesta ile birbirlerine yakın hacimleri var. Bağdaş kurduğumdan değil, ayakkabısını minderime süreni tereddütsüz döverim, örnek vermek amacıyla belirttim. i10 ile 1 saatten uzun yolculuk yapamam, Corsa ile belim tutulana kadar aralıksız 3 saat yol giderim. Hatta belim tutulmasın diye arada şekilden şekle girebilmem için yeterli alan da var :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Aga Fiesta da var bizde biliyorsun. Bütün uzun yolları babamın ısrarı yüzünden onunla yapıyoruz. Ucu ucuna beni idare ediyor ama i10 ondan da darmış. Corsa D de çok kullandım, Fiesta ile birbirlerine yakın hacimleri var. Bağdaş kurduğumdan değil, ayakkabısını minderime süreni tereddütsüz döverim, örnek vermek amacıyla belirttim. i10 ile 1 saatten uzun yolculuk yapamam, Corsa ile belim tutulana kadar aralıksız 3 saat yol giderim. Hatta belim tutulmasın diye arada şekilden şekle girebilmem için yeterli alan da var :)

Yaw he he he :) . Ben Sivasa gittim, İzmire gittim, Balıkesire gittim.... Dahada giderimde izinler paralar bitti. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yaw he he he :) . Ben Sivasa gittim, İzmire gittim, Balıkesire gittim.... Dahada giderimde izinler paralar bitti. :)
Beni bilirsin, yalanım yok. Ne gördüysem ne yaşadıysam onu söylüyorum hocam. Corsa'ya hepimiz sallıyoruz hak ettiği noktalarda, ama iç hacim genişliğinde de i10'u Corsa'ların yanına getirirsen yaw he he deriz yani :) Lütfen.. =)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
A segmenti ve C segmenti arabaların ölçüleri
. citroen-c1-2014.jpg ford-fiesta-2013.jpg hyundai-i10-2014.jpg opel-corsa-5p-2015.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Esas bomba şimdi geliyor ustadım...
Ekli dosyayı görüntüle 4128
Hahh, bunu bekliyordum tam da. Şimdi hocam git Corsa'ların fotoğraflardan koltuk minderlerinin kalınlıklarına, kapıların kalınlıklarına bir bak. Sonra da koltukların araba içerisinde kapladıkları alanla i10'unkini karşılaştır. Sonra orta konsol tasarımını da buna ekle. Ön koltukların dış yanlarına göz eklenecek kadar genişlik var. Binmeden bile anlayacaksın farkı.
Daha da ikna olmazsan bir sonraki Corsa buluşmasına sen de buyur katıl Ali hocam. Umarım ben de katılabilirim. Alıcı gözüyle bir incele arabalarımızı :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
20160820_144945.jpg
Hahh, bunu bekliyordum tam da. Şimdi hocam git Corsa'ların fotoğraflardan koltuk minderlerinin kalınlıklarına, kapıların kalınlıklarına bir bak. Sonra da koltukların araba içerisinde kapladıkları alanla i10'unkini karşılaştır. Sonra orta konsol tasarımını da buna ekle. Ön koltukların dış yanlarına göz eklenecek kadar genişlik var. Binmeden bile anlayacaksın farkı.
Daha da ikna olmazsan bir sonraki Corsa buluşmasına sen de buyur katıl Ali hocam. Umarım ben de katılabilirim. Alıcı gözüyle bir incele arabalarımızı :)

75000 km de İkame Opel Corsa D 1,2 kullandım. Kullanmaz olaydım :)

Son düzenleme:

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Bencede bizim arabalarin ici genis. Ama icerde kaba kullanilan malzeme yok. Mesela koltuklar cok ince. Hatta gecen koltuk kafalarini aldigimda cikmaci da kazali bir on koltugu gordum ve korktum kaza aninda bu koltugun ne hal alabilecegini gordugum icin. Bir de o koltuklar belimi cok agritiyor benim. Mesela babam benim arabayi kullanmayi cok seviyor sehiricinde cunku torpido ufacik cam dik iniyor neredeyse bu sayede saga sola girmek cok kolay oluyor diye. Kapi pandizotlari bile incecik. Ha genis mi derseniz bence bu sebeplerden dolayi genis. Benim arkaya 3 tane agir yetiskini oturtup gezmisligimde oldu. Ama bu genislik benim icin pozitif anlam icermiyor o da ayri bir konu olarak degerlendirilmeli.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bencede bizim arabalarin ici genis. Ama icerde kaba kullanilan malzeme yok. Mesela koltuklar cok ince. Hatta gecen koltuk kafalarini aldigimda cikmaci da kazali bir on koltugu gordum ve korktum kaza aninda bu koltugun ne hal alabilecegini gordugum icin. Bir de o koltuklar belimi cok agritiyor benim. Mesela babam benim arabayi kullanmayi cok seviyor sehiricinde cunku torpido ufacik cam dik iniyor neredeyse bu sayede saga sola girmek cok kolay oluyor diye. Kapi pandizotlari bile incecik. Ha genis mi derseniz bence bu sebeplerden dolayi genis. Benim arkaya 3 tane agir yetiskini oturtup gezmisligimde oldu. Ama bu genislik benim icin pozitif anlam icermiyor o da ayri bir konu olarak degerlendirilmeli.
Koltukların bel ağrıtması konusu var. Bir de benim araba baz donanım ya, direksiyon ayarı da yok. O yüzden koltuğu çok dik kullanmaya alıştım. Zaten koltuk çok yatık kullanmazdım, şimdi hem koltuk biraz yüksekte kullanıyorum, hem de sırtı çok dik oluyor. O şekilde uzun sürekli kullanabiliyorum. Eğer daha konforlu kullanacaksam visco bel yastıklarından kullanıyordum bir ara, çok memnun kaldım. Sonra babam el koydu :) Kısa sürede çok yadırgıyorsun ama uzun kullanımda faydasını görürsün. Tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım