Fren Balatası Markaları

ersin.durmus

Asfalt Kurutucu
18 Kas 2016
5
1
595
Selamlar, yeni forum sisteminde ilk mesajım oluyor ama eski takipçiyim :)

2012 Mazda 3 dizel aracım var, fren balatalarını değiştireceğim, sarf malzemelerinde orjinal takıntım yok ki orjinalden daha kaliteli yan sanayi ürünler olabiliyor malumunuz. Bu arada frenler Focus 2/3 ile ortak diye biliyorum.

Aşağıdaki linkte Feredo, Bosch, TRW, ATE, Brembo markalı balatalar var. Feredo ve ATE'nin orjinal fabrikasyon ve serviste kullanılan yedek parça olduğunu yazan yazılara denkgeldim ancak Bosch ya da TRW almayı düşünüyordum sessizlik ve performans önceliğim olduğu için. Ama linkteki Brembo marka fren balatasına hiç rastlamadım şimdiye kadar, başka sitelerde de yok. Tamam spor fren ıvır zıvırı üreticisi, iyi marka da böyle standart araçlar için balata ürettiğini bilmiyordum.

Üstüne marka çakılmış saçma sapan bir mal olma ihtimali var mıdır? Eğer orjinalse, bu tip standart araçlara ürettiği balataları Bosch ya da TRW'ye tercih edilir mi? Fiyat farkı umrumda değil, arabayı köy yollarında çok sıkıştırıyorum, frenlerime güvenmek istiyorum.

http://www.otosupermarket.com/Mazda,LA_181-2.html#labels=9804-2

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Brembo benim bildiğim kadarıyla bineklere de üretiyor. Çakma ürün olması ihtimalini düşünmek bile istemiyorum :) TRW'nin başka ürünlerine denk gelmiştim. Neden hatırlamıyorum ama içime pek sinmemişti. Fredo ve ATE'yi hiç bilmiyorum. Bosch'un ürünleri ise bugüne kadar bana hiçbir zaman sıkıntı çıkarmadı. Bana sorarsanız standart binek dizel performansına sahip, orijinal fren sistemi de başarılı olan bir arabada spor balatalar gereksiz olur. Bunların arasında içim sinerek alacağım marka (biraz da diğer markalar konusundaki bilgisizliğimin getirdiği tedirginlikten) Bosch olurdu.

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Brembo ile ATE, Motorcraft neredeyse aynı paraydı. Ben Brembo disk ve balata kullanıyorum Focus 2.5'ta çok memnunum. Ama daha ekonomik birşey bakarsanız Bosch marka tercihiniz olsun

ersin.durmus

Asfalt Kurutucu
18 Kas 2016
5
1
595
@berkertekin @YaMaN cevaplar için teşekkürler.

Yaman arabalarımızın platformu aynı, motor şanzıman yürür falan işte, yorumun baya önemli benim için. Performans artışı hissettin mi, hissettiysen bitik balata yeni balata farkını göz önünde bulundurabilir misin?

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
@berkertekin @YaMaN cevaplar için teşekkürler.

Yaman arabalarımızın platformu aynı, motor şanzıman yürür falan işte, yorumun baya önemli benim için. Performans artışı hissettin mi, hissettiysen bitik balata yeni balata farkını göz önünde bulundurabilir misin?

Evet aynı c1 platform üzerine kurulular. Birçok parçada uyumludur.
Eski balatala ile yeni arasını göz önünde bulundurmama gerek kalmayacak çünkü Brembo disk ile 1 yıl önce bir kampanyadan uyguna Kale marka sıfır balatalarım vardı onları takmıştım. Bir müddet kullandım. Ses yaptığı için çıkarıp, bremboları taktım. Anladım ki değişim sonrası sadece ses değilmiş sorun :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Selamlar, yeni forum sisteminde ilk mesajım oluyor ama eski takipçiyim :)

2012 Mazda 3 dizel aracım var, fren balatalarını değiştireceğim, sarf malzemelerinde orjinal takıntım yok ki orjinalden daha kaliteli yan sanayi ürünler olabiliyor malumunuz. Bu arada frenler Focus 2/3 ile ortak diye biliyorum.

Aşağıdaki linkte Feredo, Bosch, TRW, ATE, Brembo markalı balatalar var. Feredo ve ATE'nin orjinal fabrikasyon ve serviste kullanılan yedek parça olduğunu yazan yazılara denkgeldim ancak Bosch ya da TRW almayı düşünüyordum sessizlik ve performans önceliğim olduğu için. Ama linkteki Brembo marka fren balatasına hiç rastlamadım şimdiye kadar, başka sitelerde de yok. Tamam spor fren ıvır zıvırı üreticisi, iyi marka da böyle standart araçlar için balata ürettiğini bilmiyordum.

Üstüne marka çakılmış saçma sapan bir mal olma ihtimali var mıdır? Eğer orjinalse, bu tip standart araçlara ürettiği balataları Bosch ya da TRW'ye tercih edilir mi? Fiyat farkı umrumda değil, arabayı köy yollarında çok sıkıştırıyorum, frenlerime güvenmek istiyorum.

http://www.otosupermarket.com/Mazda,LA_181-2.html#labels=9804-2
hocam bendede mazda var servıs zaten ucuz acıkcası aradakı 100 lırayı karı servısın verdıgı garantıye tercıh ederım acıkcası

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım