AÇIK Fren pedalı yumuşaklıgı

Driven07

Ali Yıldırım
Takipçi
12 Şub 2021
2
0
10
28
Antalya
Marka
Opel
Herkese merhaba, bir sorunum var yardımlarınızı bekliyorum.Opel astra H 1.3 dizel aracım var.Pedalım çok yumuşak ve her frenlemem sanki farklı tepkide oluyor. Yüksek hızlarda problem yok fakat düşük hızlarda fren dipte tutuyor ve art Arda freni bas Çek bas Çek yapınca şişiyor tutmuyor.Westinghouse çalışıyor problem yok. Hidrolik eksiltmiyor. Fren havası alındı.Fren ana merkezi değişti.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herkese merhaba, bir sorunum var yardımlarınızı bekliyorum.Opel astra H 1.3 dizel aracım var.Pedalım çok yumuşak ve her frenlemem sanki farklı tepkide oluyor. Yüksek hızlarda problem yok fakat düşük hızlarda fren dipte tutuyor ve art Arda freni bas Çek bas Çek yapınca şişiyor tutmuyor.Westinghouse çalışıyor problem yok. Hidrolik eksiltmiyor. Fren havası alındı.Fren ana merkezi değişti.
Balata bitmek üzere olabilir. Disk incelmiştir, bitmek üzere olabilir. Hidrolik eskimiş, değişimi gerekiyor olabilir.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Balata-disk kontrolünü yaptırın. Fren hidroliğini makinayla tamamen değiştirtin. Frenle ilgili başka bir problem de olabilir. Bilgisayarla bakılırsa belki elektronik bir problem olduğu ortaya çıkabilir.

Golf v aracımızda bilgisayarda fren kablosunda kopukluk tarzında bir arıza kodu çıkıyordu ama frenlemede bir problem, arıza lambası veya ABS nin çalışmasında bir sıkıntı yoktu. Kaputu açınca motorun yanında soketli bir kablonun onarımıyla fren daha erken kavramaya başlamıştı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım