KAPALI Full Icon Paket Talisman mı, Impression Paket Passat mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hyundaii20

Asfalt Kurutucu
15 Eyl 2016
10
12
595
Hayırlı ramazanlar sevgili otomobil sever kardeşlerim, as you can see bir kafa karışıklığı yaşıyoruz. Paradan bağımsız olarak bu ikisi arasında tercihiniz hangisi olurdu ve neden? Görüşleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ben şahsen Talisman tercih etmezdim.
Passat daha oturmuş bir araç gibi geliyor bana ikisi arasında iç mekanı da Talisman'dan daha başarılı.

TR şartlarında yaygınlığı tartışılmaz Passat'ın kolay satabilirsiniz değer kaybı yaşamaz ama; farklı bir araç olsun özgün takılayım derseniz Talisman'da tercih edilesi bir araç olabilir.

Zamanında böyle bir konu altında fikir alışverişi olmuştu belki işinize yarar;
https://otopark.com/forum/threads/vw-passat-mı-renault-talisman-mı.99/

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Talisman dolu olunca harbi güzel oluyor. Soğutmalı koltuk olsun taba deriler ve masaj fonksiyonu olsun cidden şımartır. Passat ise o paketle birlikte pek tatmin etmeye bilir zira kararmalı ayna ve otomatik klima bile yok. Kaldı ki o paket filo satışları için oluşturulmuş bir paket. Talisman'ın bana kalırsa en büyük dezavantajı arka süspansiyonlarının torsiyon tipi olması ve bolca gelen trim sesleridir. Yanılmıyorsam Talisman'larda 2500 3000 lira civarında elektrikli süspansiyon opsiyonu bulunuyordu. Eger bu suspansiyon tipiyle torsiyon yerine bağımsızlar geliyorsa ben Talisman'a kayabilirdim ama şu koşullarda hem Passat'ın konforu hem de ikinci el avantajı ağır basıyor. Size tavsiyem Superb olacaktır. Hem Passat kadar boş değil hemde Talisman'ın aksine bağımsız suspansiyonlara sahip.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,296
45,947
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Paradan bağımsız demişsiniz ama benzer özelliklerde Talisman'ın 2.eli 170-200 bin lira arasında. Passat ise zaten boş paket. Hani benzer fiyatlarda olsa dolu Talisman mı boş passat mı ikileminde kalınmış diyeceğim ama bu iki araç ikilemde kalınabilecek bir kıyas seviyesinde bile değil. Bana kalırsa niyetinizi daha detaylı anlatmanız iyi olur.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Fiyat olmadan değerlendirme yapılmasını yanlış buluyorum bu yüzden iki aracında fiyatını yazacağım.
Passat Impression 1.6 tdi dsg: 211.800,00 TL
Talisman İcon 1.6 dci 130luk edc :221.750 TL 160 lık: 229.750 TL (Opsiyonsuz)

Ben passat kullanmadım ama 160 lık Talisman ı kullandım. Bariz şekilde motor ve donanım üstünlüğü var. Özellikle 160 lık diyorsanız gayet güzel yürüyor ve yakıtı da 160 bg ve 1600 kiloluk bir araba gayet güzel. Test aracının yakıt verisi 7.8 ydi aynı şehirde günlük kullanımda 1.6 tdi superb 7.2 1.6 cdti insignia (eski) 7.4 lt yakıyor test aracı olduğunu düşününce 7 lt lere rahatlıkla iner. Bu motor gerçekten aradaki 8k değer. Talismanı kullandım ama virajdan viraja atamadığım için tutuşu hakkında yorum yapamam ama test sürüşünde bir kaç engebeye soktum ve benim için biraz burada soru işaretleri oluştu. Konfor olarak daha iyisini bekliyordum ayrıca araba kullanırken bana çok narin bir his verdi (bu kişiden kişiye değişecek bir konu). Sırf bu tür şeylerden dolayı Talisman düşünmezdim. Kullanmadığım için geri kalan hiç bir konuda passat ile kıyaslayamam ama onunda bariz bir 2. el üstünlüğü var.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Fiyat olmadan değerlendirme yapılmasını yanlış buluyorum bu yüzden iki aracında fiyatını yazacağım.
Passat Impression 1.6 tdi dsg: 211.800,00 TL
Talisman İcon 1.6 dci 130luk edc :221.750 TL 160 lık: 229.750 TL (Opsiyonsuz)

Ben passat kullanmadım ama 160 lık Talisman ı kullandım. Bariz şekilde motor ve donanım üstünlüğü var. Özellikle 160 lık diyorsanız gayet güzel yürüyor ve yakıtı da 160 bg ve 1600 kiloluk bir araba gayet güzel. Test aracının yakıt verisi 7.8 ydi aynı şehirde günlük kullanımda 1.6 tdi superb 7.2 1.6 cdti insignia (eski) 7.4 lt yakıyor test aracı olduğunu düşününce 7 lt lere rahatlıkla iner. Bu motor gerçekten aradaki 8k değer. Talismanı kullandım ama virajdan viraja atamadığım için tutuşu hakkında yorum yapamam ama test sürüşünde bir kaç engebeye soktum ve benim için biraz burada soru işaretleri oluştu. Konfor olarak daha iyisini bekliyordum ayrıca araba kullanırken bana çok narin bir his verdi (bu kişiden kişiye değişecek bir konu). Sırf bu tür şeylerden dolayı Talisman düşünmezdim. Kullanmadığım için geri kalan hiç bir konuda passat ile kıyaslayamam ama onunda bariz bir 2. el üstünlüğü var.
Bos paket, sirketlere satılan passat 211 milyar çok güzel çok ii çok mithiş Allah allaaah

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Valla ben ikisini de almazdım. Evden metroya yürürken en az 5 tane Passat görüyorum hepsi şirket aracı. Ha keza Talisman da tutmadı. Tercihler arasında değil ama gider 3008 falan alırdım herhalde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım