Görmek istediğiniz konsept ve içerikler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Arkadaşlar selamlar,

Yakında yeni, farkı ve eğlenceli içerikler ile karşınızda olacağız. Bu vesile ile OTOPARK.com'da görmek istediğiniz neler var diye sizlere de sormak istedim. Bu başlık altında görmek istediğiniz fikir, içerik ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Herkese güvenli sürüşler!

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Motosiklet kullanımı ile ilgili öneriler istiyorsunuz herhalde. Lütfen motorsiklet süren şahıslar için kuralların uyulmasına yönelik içerikler üretebilirsiniz.

En muzdarip olduğum durum ise şu;
Her boşluktan geçmeye çalışıyorlar ve yavaş da değiller. Aynalar vasıtasıyla kontrol etsem de anlık gerçekleştiği için bu olaylar istenmeyen kazalara sebep olabiliyor.(Daha hiç olmadı ama gerçekten kendim için değil başka bir insana zarar gelecek diye endişeleniyorum. Sonuçta motosiklet sürücüsü için kaput da airbag da kullanıcının kendisidir.)

Teşekkürler.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Motosiklet kullanımı ile ilgili öneriler istiyorsunuz herhalde. Lütfen motorsiklet süren şahıslar için kuralların uyulmasına yönelik içerikler üretebilirsiniz.

En muzdarip olduğum durum ise şu;
Her boşluktan geçmeye çalışıyorlar ve yavaş da değiller. Aynalar vasıtasıyla kontrol etsem de anlık gerçekleştiği için bu olaylar istenmeyen kazalara sebep olabiliyor.(Daha hiç olmadı ama gerçekten kendim için değil başka bir insana zarar gelecek diye endişeleniyorum. Sonuçta motosiklet sürücüsü için kaput da airbag da kullanıcının kendisidir.)

Teşekkürler.

Katılıyorum. Sağ aynada görüyorum, gelip vurmasın başına bir iş gelmesin diye "kendi şeridimde kalarak mümkün olduğunca" ona yol vereyim derken aynı anda soldan da bir tanesi geliyor bu defa o tiple papaz oluyorum.

Ek olarak;

Işığın ne olduğu, kırmızı yanınca durulması gerektiği, yeşil yanınca geçilebileceği,
kaldırımların yayalara ait olduğu,
bir yolda trafik bir istikamete doğru akıyorsa, tüm motorlu taşıt sürücülerinin bu kurala riayet etmekle yükümlü olduğu,

gibi konularda öğretici videolar bence de iyi olur. Motosiklet sürücülerinin çok ihtiyacı var böyle videolara, mesajımda kurunun yanında yanan yaş arkadaşlar kusuruma bakmasın.

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Fikirler sadece motosiklet tekelinde değil arkadaşlar, otomobil ve diğer farklı içerik fikirleriniz de olabilir. Şuraya gidin, bunu yapın gibi gibi..

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
*2.el araç arayan çok forumda. 2.el araclar tanitilabilir, artıları eksileri alırken bakılması gereken hususlar kronik arıza durumları anlatılabilir.
*Evin 2. arabası konsepti olabilir. Haftasonu kullanmalık uygun maliyetli araçlar araştırılıp anlatılabilir

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Araçların kadran ve yol görüntüsünü izleyebilceğimiz 50 dklık videolar güzel olurdu....

Aynı hypermil yapan shrag kanalının dedesi gibi...

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Seçtiğimiz iki farklı marka model aracın detaylı teknik özelliklerini ve donanımlarını karşılaştırabileceğimiz bir modül güzel olurdu. Farklı sitelerde dolaşmazdık.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
2. el araba satan Ss garaj gibi lüks değil de halkın genelde elde edebildiği. 301,linea, egea,megane ,focus,corolla,astra gibi modelleri isteyip ufak bir reklam karşılığında teste alabilirsiniz.Örnek veriyorum şuan forumda bu sene içinde sıfır araba alan adam sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
2. el araba satan Ss garaj gibi lüks değil de halkın genelde elde edebildiği. 301,linea, egea,megane ,focus,corolla,astra gibi modelleri isteyip ufak bir reklam karşılığında teste alabilirsiniz.Örnek veriyorum şuan forumda bu sene içinde sıfır araba alan adam sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor
giphy.gif

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
  • 0-10 bin, 10-20 bin, 20-30 bin, 30-40 bin, 40-50 bin, 50-60 bin, 60-70 bin, 70-80 bin, 80-90 bin, 90-100 bin aralıklarında alınabilecek en iyi küçük, orta ve lüks segment incelemeleri.
  • Her ay bir tane 5 tane araba gadget ve aksesuarı incelemesi yapabilirsiniz. Maluım bizim millet aksesuar meraklısı.
    Kalitesiz ama bir örnek
    Güzel bir liste örneği: https://www.bestproducts.com/cars/g18750994/cool-car-gadgets/
  • Haftalık haberler videosu yapabilirsiniz. Canlı yayın da olabilir.
  • Oyun dünyasına girilebilir. Spesifik olarak yarış oyunlarını test edebilirsiniz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Yalnız geçenlerde bir video gelmişti, kusura bakmasınlar ama onu beğenmedim. Basbayağı reklam içeriğiydi o. Tamamı şirkette ırgat gibi kullanılmış araçlardı (tek tük gri, onun dışında beyazdı zaten).

Gerçi geçen Avensis konusunda 2015 model arabaya 60 bin km çok değil dedi arkadaşlar (ki ilk muayenesi 2018 Aralık sonuydu aracın, yani 2015'in sonunda çıkmış bir araba, 2-2.5 yılda 60 bin yapmış), bana göre şirket aracı değilse veya devamlı uzun yol yapan bir kişinin aracı değilse şehir içinde yılda 30-35 bin km yapmak çok fazla. 10-15 bin km yapmış araçlar ideal (şirket aracına zaten bulaşmamak gerektiğini düşünüyorum).

Otopark'ın eski videolarında olduğu gibi topluca oturulup, şu şu fiyatlar aralığında şu modeller var deyip (malum siteye de o esnada göz atılabilir mesela), çıkan araç modelleri hakkında genel bir değerlendirme yapılabilir.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Bence amaç otopark'ın daha iyi yerlere gelmeseni daha çok kitlelere ulaşmasını sağlamaksa (bundan kastım sadece bizim ülkeye seslenmek değil) bu işi mizahla daha çok harmanlamak gerekiyor. Neticede insanların en çok ve ortak sevdiği şey komedi. En fazla izlenen en fazla takip edilen de bunlar oluyor. Bu içeriklerden kastım TopGear'ın talk show'dan sonraki yaptığı şovlar gibi , Car Throttle'ın en umulmadık arabalarla yaptıkları işler gibi işler yapılırsa hem abone sayısı hem de hitap edilen kitleler çok daha artacaktır. Tabii ki bunlar ekstra şekilde gerçekleşecek. GTR testinde bu tip davranışlar yadırganabilir. Şu anda kanalda bu tip örnekler yok mu ? Tabi ki var. Örn. Karsan testi. Tüm bunlara rağmen dezavantajlarımız çokça fazla. Örneğin Car Trottle 500 pound'a bir otomobil alıp yağsız çalışırsa ne olur videosu yapabiliyor. Bizde ise maalesef durumlar belli ve tüm bunlara sponsorluklar vs eklenince @sinan 'ın eli kolu bağlanıyor onun da farkındayım

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Bir arabaya overmake yapılsın aşama aşama izleyelim ve harcanan her şey açık açık söylensin

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
2. El otomobil alırken bir uzmanla, değil de tek başımıza nelere dikkat etmeliyiz tarzı bir video olabilir ama bir seri çıkmaz tabi.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sinan abi kendine özel bir kanal açıp otopark.com kurumsallığından kurtulup içinden geldiğince videolar çekebilir bence. Haftada bir video da olsa takipçileri doyurur :)

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
-2.El araçlar, takipçi araçları. O an kim uygunsa direk teste alınsın takipçi araçları. Forumdaki o konu öyle kaldı bazı araçlar test edildi ama çoğunluğu duruyor.
-Bir de testlerde şunun olmasını diliyorum, test arabasını alırken liste fiyatına ek olarak bayide kaça bıraktıklarını da videoda eklerseniz işe yarar bir bilgi olur. Forumdaki sıfır otomobil teklifleri başlığı olmasa bir çoğumuzun haberi olmayacak belkide. Örneğin A3 liste fiyatı 195-200 bin lira falan ama 130'a bıraktıklarını söylüyorlar. Yani bu adamlar 130 a sattığında bile kar edebiliyorsa havadan 70 bini bize mi monte ediyorlar. Yada vergilerin, fiyatların durumundan dolayı her gelene bu indirim yapılıyor mu eldeki araçlar satılsın diye. Yani kısaca liste fiyatından kaç lira düşebiliyorlar ayaküstü sorabilirsiniz arabayı alırken.
-TopGear-GrandTour'da olduğu gibi tamamen içerik çıkarma amaçlı sub zero-cool-uncool-seriously uncool gibi bir liste biz de yapabiliriz, otoparkta test edilen araçlar arasından seçilir.
-Yine aynı şekilde yeni çıkan araçlar üzerinden muhabbet çevrilebilir. Nasıl onlar ünlü konuklar çağırıyorsa siz de otomotiv dünyasından çağırın. Atıyorum örnek olarak Mazda'dan Nurkan beyi çağırın konuk olarak. Markanın geleceği, sektördeki anıları vs. muhabbet dönsün. Bu muhabbet dönerken tabi sponsorlu olabilir rahmetli Barkın abinin yaptığı gibi, mesela motul olur başka bir marka olur siz daha iyi bilirsiniz. Son zamanlarda takip eden var mı bilmiyorum Base42 kanalında da bu tür reklamlar alınıyor soğuk savaş videolarında. Bu şekilde yedirerek içeriğe reklam alınabilir. Sohbet videolarına sponsor bulunabilir.
-Mizahi içerik şart, görünen köy kılavuz istemez. Bunu yapan kanalların durumu belli şuan, kısa süre içerisinde büyük rakamlara ulaşabildiler.
-Hyundai Karadeniz Turu şuana kadar bu kanalda izlediğim en muhteşem içeriklerin başında gelir. Benzerleri kesinlikle gelmeli.
-Tamamen fikir olsun diye söylüyorum Twitch'de ara sıra ufak tefek yayınlar yapılabilir. Bunların hepsi otoparkın görünürlüğünü,bilinirliğini arttıracaktır. https://store.steampowered.com/app/591370/Production_Line__Car_factory_simulation/ fikir olması açısından bu tür eğlenceli oyunlar var yayında oynamalık. Gelecek dijitalde diyorsak bu tür şeyler denenmeli diye düşünüyorum.

Tabi bu fikirler değişebilir sizin de eklemek istedikleriniz veya çıkaracağınız şeyler olabilir, sadece fikir olsun diye yazdım.
Otoparkın kendine özgü bir tarzı var bunu biliyoruz fakat daha çok kişiye hitap etmek, büyümek gerekiyor sonuçta. Eğer amaç buysa değişim şart. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım