KAPALI Gaza basmayınca(devir düşerken gelen ses)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
Daha önce otomatik bir araç kullanıyordum belkide o yüzden farketmiyordum eski aracımda ama şu sıra manuel bir araç kullanıyorum ve bir ses var baya bir rahatsız ediyor. Olması gereken bir ses mi olmaması gereken bir ses mi bilemediğimden sormak istedim. Araç giderken 2000 devir civari ayağı gazdan çektiğimde 1000'li devire doğru devir düşerken bir uğultu(vınlama) sesi geliyor araçtan. Boştayken bu ses yok. sessiz bir şekilde akıyor araba ama vitesteyken gaza basmadığım zaman bir inleme oluyor. sesin gelmemesi için hep devirli kullanmak zorunda kalıyorum. Sormak istediğim bu ses normal mi çok uzun süredir manuel kullanmadığım için manuel araç sesini unutmuş olabilirim? Önceki araçım tork konvertörlüydü şanzımandan gelen herhangi bir ses olmadığı için şimdi buna geçince bir sıkıntı varmış gibi geliyor. Sizi sormak istediğim normal mi ses, normal değilse neden gelebilir? Herhangi bir aksiyon almadan size sormak istedim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Daha önce otomatik bir araç kullanıyordum belkide o yüzden farketmiyordum eski aracımda ama şu sıra manuel bir araç kullanıyorum ve bir ses var baya bir rahatsız ediyor. Olması gereken bir ses mi olmaması gereken bir ses mi bilemediğimden sormak istedim. Araç giderken 2000 devir civari ayağı gazdan çektiğimde 1000'li devire doğru devir düşerken bir uğultu(vınlama) sesi geliyor araçtan. Boştayken bu ses yok. sessiz bir şekilde akıyor araba ama vitesteyken gaza basmadığım zaman bir inleme oluyor. sesin gelmemesi için hep devirli kullanmak zorunda kalıyorum. Sormak istediğim bu ses normal mi çok uzun süredir manuel kullanmadığım için manuel araç sesini unutmuş olabilirim? Önceki araçım tork konvertörlüydü şanzımandan gelen herhangi bir ses olmadığı için şimdi buna geçince bir sıkıntı varmış gibi geliyor. Sizi sormak istediğim normal mi ses, normal değilse neden gelebilir? Herhangi bir aksiyon almadan size sormak istedim. Teşekkürler.
Araç viteste kompresyona düşünce yığılma olup bahsettiğiniz gibi ses oluyor fakat net bir şey söyleyebilmek için dinlemek lazım. Video çekip buraya sunabilirseniz çok daha iyi olur

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
2000 rpm den 1000 e düşerken kompresyon o kadar güçlü olmaz zannımca cahilce bir yorumla akis bilyelerine bir baktırın derim.

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
Akşam video çekip koymaya çalışıcam anlaşırım umarım. İşin ilginci araç 2000 devirde vites atmamı söylüyor. 1500'e düşüyor 2000'e gelirkende hafiften oluyor ses. Sonrası temiz.

Son düzenleme:

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
araba turbo benzinli

video cekmeye calistim. 45 saniyede falan baya iyi duyuluyor. dun gece farkettimki devir duserken degil her viteste 28-34 hizlari arasi oluyor bu ses 20 de yada 40 da seyir halindeyken boyle bir ses almadim. yuksek hizlarda devir duserken boyle bir ses olmuyor

Fordcuyoung

Asfalt Kurutucu
2 Kas 2016
22
19
595
24
Karabük
Bence normal çünkü araç sizinde söylediğiniz gibi devirden düşüyor zaten 1000 devirin altında stop etmeye yakın olur,araba titrer. bence 2000 devir uygundur normal kullanım için. Fazla baygın kullanmakta iyi değildir zaten araba için

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
araba turbo benzinli

video cekmeye calistim. 45 saniyede falan baya iyi duyuluyor. dun gece farkettimki devir duserken degil her viteste 28-34 hizlari arasi oluyor bu ses 20 de yada 40 da seyir halindeyken boyle bir ses almadim. yuksek hizlarda devir duserken boyle bir ses olmuyor
Hocam ben videoyu göremiyorum açılmıyor. Son durum nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım