Gerçekten Emniyet Kemeri Takıyor Musunuz?

Gerçekten Emniyet Kemeri Takıyor Musunuz?

• Kemer takmadan araba ile bakkala bile gitmem

• Takmaya özen gösteririm

• Sadece araba kullanırken takarım

• Sadece yolcu iken takarım

• Korktuğum zaman takarım

• Polis gördüğüm zaman takarım

• Emniyet kemeri takmam

• Rahatıma düşkünüm ben , kemer takamam

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
' Kemer takmadan bakkala bile gitmem ' seçeneği tamamen benim için şıklara koyulmuş gibi hissettim. Neredeyse aracı çalıştırmadan kemeri takarım o derece takıntılıyımdır. Maalesef bir arkadaşımın annesi, gerçekten aracıyla bakkala giderken 40 kmh hızla kaza yaptı ve tutunamayıp, kafasını çarpıp öldü.. Ecelin nerede geleceği belli olmuyor ama ' aman ne olacak üşendim şimdi, şehir içinde bişi olmaz, kemer beni darlıyor, sıkıyor ' demeden önce bir kaç defa düşünmemiz ve önlemini kendimizce almamız gerekiyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kemer takmadan arabayı hareket ettirmem. Bir canımız var onu da korumak gerek, boşuna artistlik yapmaya gerek yok.
Allah korusun fakat gün gelecek hepimiz öleceğiz. Ölmekten değil de sakat kalmaktan, ömrümü bir yatağa mahkum geçirmekten korkarım daha çok.. Allah kimseye göstermesin..

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Emniyet kemeri takmadığı için sakat kalan birini biliyorum , kaza anında savruluyor ve çarpıp beli kırılıyor , sonra da hayat boyu sakat kaldı . Emniyet kemeri taksaydı daha farklı olabilirdi her şey . Arabadaki en önemli 2 şey vardır bence , biri lastik diğeri ise emniyet kemeri . Geri kalan hemen her parça , arızalansa bile hızınız çok yüksek değilse ve çok uç bir şey olmadıysa kaza yapmadan yara almadan durabilirsiniz. Ama lastik kötüyse patlarsa veya emniyet kemeriniz sıkıntılı ise durum vahim ...
Haa , kendin takıyor musun derseniz eğer , el alışkanlığı haline geldi ve özellikle octaviaya binerken elim kendiliğinden gidiyor ama %100 de takıyorum desem yalan olur , çok kısa mesafelerde ben de takmıyorum çoğu zaman maaselef...

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Arabamın sağ koltuğunda kemer uyarısı yoktu, onu bile açtırdım kodlamayla insanlar rahatsız olur da takar diye. Kendimi geçtim yolcu için de takıntılıyım. "Ne olacak yeaa, darlıyor beni kemer" diyenlere de Youtube'da birkaç video izlemelerini öneririm. Örnek:

Abdullah Durukanoglu

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
18
15
595
Kemer takmazsam kendimi rahat hissetmiyorum. Ayrıca kemeri takarken yapılan hareket ve kemerin şekli itibariyle üzerinizden çapraz olarak geçmesi bana her zaman cool gelmiştir. Hoşuma da gidiyor bir yandan kemer takmak.

Dr.supra

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
11
595
Edirne - Lüleburgaz
Emniyet kemerini takmadan bakkala bile gitmem bunda sesli ikazın rolu çok büyük bende önceden ötünce takıyordum artık ondan bağımsız olarak bilinçli bir şekilde her zaman takarım. Sesli kemer ikazıgüzel bir özellik klips takarak kendinizi tehlikeye atmayın

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Aliskanlik oldugu icin ilk isim o oluyor, arada taksiye binince taksici yan yan bakiyor bu ne yapiyor diye. :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arabada emniyet kemerini ıuyurken bile takarım. Bindiğim serviste de herkese takmasını söylerim. Hatta bu yüzden biriyle tartışmıştım bile. Adam diyor ki nasıl kaza yapacaz bişey olmaz. Bir diğer anım ise yünanistan da taksiye bindim. Arka koltukta oturuyordum, kemeri takınca adam ters ters baktı burda kemer yasak değil çıkar onu ne yapacan kemeri dedi.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Kemer takmazsam kendimi rahat hissetmiyorum. Ayrıca kemeri takarken yapılan hareket ve kemerin şekli itibariyle üzerinizden çapraz olarak geçmesi bana her zaman cool gelmiştir. Hoşuma da gidiyor bir yandan kemer takmak.
Aynı şeyi yazacaktım, ben de çok havalı olduğunu düşünenlerdenim. Böyle takınca sanki apaçi kesimden sıyrılmış elit tabakaya yükselmiş gibi hissediyorum.

Ayrıca şehirlerarası otobüsde bile takanlardanım, zaten tek noktadan oluyor onlar biraz sıkıyor ama olsun. Bence otobüs kazalarında yolcu ölümlerinin tek sebebi kemer takılmaması, en büyük kazada bile hasar yolcu bölümüne ulaşmıyor ama kemer takmadığı için millet ya fırlıyor ya da yana düşüp patlayan camdan çıkıp otobüsün altında eziliyor.

Birde kemer takınca ölümsüzlüğü bulduğunu düşünen tehlikeli bir tayfa doğuyor gibi hissediyorum ama bakıcaz artık duruma.

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
1.7 alınca mecbur takıyosun kankam , ben takıyorum , bazen takmayı unutuyorum sonra frene basıyorum ve diyorumku baba fren yok :D hemen kemerimi takıyorum :D

Freni boşalan bir corsa, üstelik arkadaşımın... 4 gün önce oldu... Çok dik bir rampada freni boşaldı ve rampa sonunda düz asfalta vurdu, o kadar dik ve uzundu...
Araç hava yastıklarını açtı ve stop etti... Yaklaşık 30 metre yan bir şekilde kayarak kaldırıma çıktı... 2 kişiyi altına alarak parkın duvarına çıktı ve takla attı...
Balkondaydım... 20-25 metre tavan üzerinde sürüklendi... Çok şükür ölen yok, yaralıların durumu iyiye gidiyor...
Ben hayatımda ilk defa bu kadar korktum, ortalık toz duman... çığlık sesleri... inleme sesleri... sokak lambaları söndü çarpışma anında... kaza esnasında direk aklıma arabadan fırlayıp ezilme veya uzuvlarının kopması geldi... Çok şükür EMNİYET KEMERİ takılıydı ve çizik dahi almadan kurtuldu...

14151942_10154042243233425_824157647_o_zps5jpt5nkr.jpg

14139167_10154042243083425_1700689305_o_zpshpc8iuj8.jpg

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Freni boşalan bir corsa, üstelik arkadaşımın... 4 gün önce oldu... Çok dik bir rampada freni boşaldı ve rampa sonunda düz asfalta vurdu, o kadar dik ve uzundu...
Araç hava yastıklarını açtı ve stop etti... Yaklaşık 30 metre yan bir şekilde kayarak kaldırıma çıktı... 2 kişiyi altına alarak parkın duvarına çıktı ve takla attı...
Balkondaydım... 20-25 metre tavan üzerinde sürüklendi... Çok şükür ölen yok, yaralıların durumu iyiye gidiyor...
Ben hayatımda ilk defa bu kadar korktum, ortalık toz duman... çığlık sesleri... inleme sesleri... sokak lambaları söndü çarpışma anında... kaza esnasında direk aklıma arabadan fırlayıp ezilme veya uzuvlarının kopması geldi... Çok şükür EMNİYET KEMERİ takılıydı ve çizik dahi almadan kurtuldu...

14151942_10154042243233425_824157647_o_zps5jpt5nkr.jpg

14139167_10154042243083425_1700689305_o_zpshpc8iuj8.jpg

İşte buyüzden 1.7 sahibi olunca kemer takmanın önemi başka oluyor , Allah korumuş geçmiş olsun

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım