Gerçekten Emniyet Kemeri Takıyor Musunuz?

Gerçekten Emniyet Kemeri Takıyor Musunuz?

• Kemer takmadan araba ile bakkala bile gitmem

• Takmaya özen gösteririm

• Sadece araba kullanırken takarım

• Sadece yolcu iken takarım

• Korktuğum zaman takarım

• Polis gördüğüm zaman takarım

• Emniyet kemeri takmam

• Rahatıma düşkünüm ben , kemer takamam

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Zaten yolcu taşıma araçlarının karıştığı kazalarda yaralanma ve ölümlerin fazla olmasının sebebi emniyet kemerinin takılmaması. Siz hangi şehirler arası otobüste ya da belediye otobüsünde emniyet kemeri takan insan gördünüz? Ben bu yaşıma kadar daha hiç görmedim. Keşke insanımız bilinçli olsa şu emniyet kemeri konusunda.

aliparlak

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
5
3
595
Ben hayatim boyunca kemer taktim hatta bigün otobus yolculugu boyu kemer le seyehat ettim. Otobusten indik vw eos a bindik kucagimda valiz oldugundan 2 km yol icin takmiyim dedim 30 saniye gecti kaza yaptik sukur birseyim yoktu ama kaza aninda yasanan şok baya ağır.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Son derece samimiyim arkaya bile otursam çok ufak mesafe bile gitsem takarım ve arabadakilere taktırırım. Eskiden arabaya binenlere tek tek söylerdim takın diye artık bilinçlendiler ön arka fark etmeden takıyorlar.

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Arabamın sağ koltuğunda kemer uyarısı yoktu, onu bile açtırdım kodlamayla insanlar rahatsız olur da takar diye. Kendimi geçtim yolcu için de takıntılıyım. "Ne olacak yeaa, darlıyor beni kemer" diyenlere de Youtube'da birkaç video izlemelerini öneririm. Örnek:

aracınız bmw mi?

vbalkan11

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
12
12
595
Bursa
3 metre otedeki park yerine park etmek icin bindigimde bile elim kemere gidiyor, takmaya yakin napiyorum lan ben diyorum kendi kendime sonra buraya kadar yaklastirmisken takayim diyorum takiyorum.
Bir de kemer takmayan yolcular var ki o kemer ikaz sesini duymaktan haz aliyorlar. Bekliyorum taksin diye yok, illa soyletecek. Tamam eyvallah kendini dusunmuyorsun da biz o sesi dinlemek zorunda miyiz?

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ailemi kemer takmaya ben alıştırdım. Kemer olmayınca kendimi boşlukta hissediyorum. Okulda emniyet kemerinin önemiyle ilgili sunum yaptım. Go-kart'ta 4 noktalı emniyet kemeriyle kaskı takınca şeker verilen velet gibi mutlu oluyorum. Emniyet kemeri benim kutsalım. Takmayanlara taktırıyorum :D :D
Snapchat-914571901083330019.jpg
Bu da yeğenim. Normalde çocuk koltuğu var ama o gün başka arabada olduğumuz için böyle yaptık boynu için biraz tehlikeli ama kendi kolunun altına aldı zaten sonra :D

Ekli dosyalar

• IMG-20160709-WA0024.jpg
    IMG-20160709-WA0024.jpg
    76.6 KB · Görüntüleme: 173
Son düzenleme:

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
başıma gelen bir olay o kemeri her seferinde takmama vesile oldu diyebiliriz. Ankaradaydım o zamanlar. Ortaokul öğrencisiydim. Kia pride marka arabayla(komşumuzun arabasıydı) okula gidip geliyorum. Bir gün yine okula giderken ara sokakta ilerlerken park halindeki Fiat tempranın sürücüsü aniden önümüze kırdı. Can havliyle direksiyonu sola doğru kırdı bizim komşu. eğer sola kırmasaydık arabanın ortasından içeri girecekti o tempra :D Allahtan sol tarafımızda boştu. O gün dedim ki ben bir daha emniyet kemerini takmadan yola çıkmam :D o gün bugündür takıyorum

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Her gün otomobilimin koltuğuna oturur kontağı çeviririm, kemer ikaz sesi 5 kez öter. 4. bipte ben kemeri takmış olurum. Hep aynıdır, değişmez. Aracı satın aldığımda 2 adet toka vardı, birini attım. Diğeri kemer takmayı sevmeyen yolcularım için dururdu.

Denk gelen varsa bilir. 4 ay kadar önce internete "periscope canlı yayın kazası" adında bir video düşmüştü. kemer takmayan s2000'li gençlerin kazası. o videodaki çocuk benim kuzenim ve o artık yok.

O olaydan sonra artık diğer toka da yok. Benim arabama kemer takmayan binemez, kimsenin sorumlusu olamam.

TolgaRCZ

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
13
7
595
Tekirdağ
Uzun yolda takıp Şehir içinde takmıyordum, tâ ki evin önündeki yolda bir taksinin takla atıp; kemer sayesinde şoförün yürüyerek araçtan çıktığını görene kadar. Kemer şart, kemer mühim. Yüz metrelik yolda bile takıyorum artık.

ilkerbey

Asfalt Kurutucu
11 Kas 2016
1
0
535
Hangi koltukta oturduğum farketmeksizin takarım. Arabayı ben kullanıyorsam aracı çalıştırmadan önce ilk olarak emniyet kemerini takarım. İyi bir alışkanlık, canım değerli ve hayatı seviyorum.

berkanbalta

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
1
1
545
27
İstanbul/ Zonguldak
Zaten yolcu taşıma araçlarının karıştığı kazalarda yaralanma ve ölümlerin fazla olmasının sebebi emniyet kemerinin takılmaması. Siz hangi şehirler arası otobüste ya da belediye otobüsünde emniyet kemeri takan insan gördünüz? Ben bu yaşıma kadar daha hiç görmedim. Keşke insanımız bilinçli olsa şu emniyet kemeri konusunda.
bu güne kadar belediye otobüslerinde oturacak yer göremiyoruz ki hocam. kesinlikle haklısınız bir çok ölümün sebebi lakin dolmuşlar da ayakta yolcu almak yasak iken (ceza yiyen çok dolmuşcu gördüm) belediye otobüslerinde kapıların doluluktan açılamadığına çok kez şahit olmuşuzdur. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı...

ahmetucar

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
1
0
535
arabaya binince yaptığım ilk iş kemeri takmak.alışkanlık olmuş zaten kemer takmayınca kendimi eksik hissediyorum araçta

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
Arabaya bindiğim an kemerimi takar, kapıları kilitlerim (zira otomatik kilit yok). Ehliyeti koyduğum, direksiyonun solunda bulunan gözde sabit çakı vardır. Kaza sonrası kemer tokasının sıkışma ihtimaline karşı. Ayrıca araç içinde sabit durmayan eşya bulundurmam. Araç gözlerini haddinden fazla zorlamam, kapakları kıracak ağırlık ve sertlikte cisimler bulundurmamaya özen gösteririm. Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabaya bindiğim an kemerimi takar, kapıları kilitlerim (zira otomatik kilit yok). Ehliyeti koyduğum, direksiyonun solunda bulunan gözde sabit çakı vardır. Kaza sonrası kemer tokasının sıkışma ihtimaline karşı. Ayrıca araç içinde sabit durmayan eşya bulundurmam. Araç gözlerini haddinden fazla zorlamam, kapakları kıracak ağırlık ve sertlikte cisimler bulundurmamaya özen gösteririm. Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.
Hocam naptın ya. Bu nasıl sağlamcılık :) Ben en fazla koltuk altlarına bir şey koymuyorum. Ufkum iyice açıldı.

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Valla cok nadir unutursam ki 10 sn olur oda ikaz sesiyle hemen takiyorum esimi de asla kemersiz birakmam yanliz kemer bana hic bir zaman rahatsiz edici gelmedi beni daha cok koltuga yapistirdigi icin daha iyi oluyor ki guvenlik acisindan kiymeti bilinmesede gercekten hayat kurtariyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım