Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayrettin3450

Senkromeççi
22 Haz 2019
7
0
60
26
Marka
Alfa Romeo
Selamın aleyküm araç seçimi için yardımınızı istiyorum bütçem 70 bin civarı evliyim o yüzden iç mekan ve bagaj çok küçük olmamalı performanslı istiyorum en az 130 beygir olmalı yakıt aşırı olmamalı donanaımlı ve farklı bi araç istiyorum aklımdakiler giulietta 1.4 tb otomatik vites istiyorum bu arada kia ceed concept plus hyundai i30 polo gti küçük sanırım leon ve golf çok olduğu için istanbulda pek istemiyorum sizce ne almalıyım

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,710
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
1.4 TB Otomatik istiyorsanız ve şehir içi kullanacaksanız yakıtı düşünmeyin , satmayı düşünüyorsanız alfa düşünmeyin :D , performans kesinlikle çok iyi tek kelime edilemez , güvenlik olarak iyi sayılır , donanımı değişiklik gösterir paketten pakete , bagaj segmentin standartlarında , iç mekanı boğuk değil idare eder :)

Hayrettin3450

Senkromeççi
22 Haz 2019
7
0
60
26
Marka
Alfa Romeo
1.4 TB Otomatik istiyorsanız ve şehir içi kullanacaksanız yakıtı düşünmeyin , satmayı düşünüyorsanız alfa düşünmeyin :D , performans kesinlikle çok iyi tek kelime edilemez , güvenlik olarak iyi sayılır , donanımı değişiklik gösterir paketten pakete , bagaj segmentin standartlarında , iç mekanı boğuk değil idare eder :)
Teşekkür ettim reis 1.4 otomatik istiyorum alıp binerim 2.el alıcagımdan zarar pek edicemi sanmıyorum satılmamasından da korkmuyorum baktıgım ilanlar yenileniyor genel olarak hem 2 bin lira ucuz yazılınca satılmıycak araba olucanı sanmıyorum yorumun için teşekkürler trim sesi falan çok olur mu kabine ses alırmı konfor olarak kötü mü bilgin varmı

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Gecen sene cok gidip gelip bir turlu icime sindiremeyip almadigim aractir 1.4 multiair
C segment icin bagaj segment ortalamasi degil bence. 350 lt ancak 2 kisiye yeterli. Clio hb den bile kucuk.

İc mekan kalite hissiyeti gunumuzden degil, demode duruyor koltuklari cok yanakli sariyor ve dar hissettiriyor. Direksiyonu hissiz buldum, performansi guzel, ikinci eli zayif

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,710
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Teşekkür ettim reis 1.4 otomatik istiyorum alıp binerim 2.el alıcagımdan zarar pek edicemi sanmıyorum satılmamasından da korkmuyorum baktıgım ilanlar yenileniyor genel olarak hem 2 bin lira ucuz yazılınca satılmıycak araba olucanı sanmıyorum yorumun için teşekkürler trim sesi falan çok olur mu kabine ses alırmı konfor olarak kötü mü bilgin varmı

İtalyan tasarımını beğeniyorsanız bence gidip bir test sürüşü yapın :) beni araç içinde rahatsız eden şeyler Fiat grubundan alınma ortak parçalar , ALFA ROMEO fanı olarak yakıştıramıyorum , özellikle direksiyon hoşuma gitmeyen en çok gözüme batan yeri aracın , bir çok konuda sizi memnun eder bu araç , ama alternatif olarak da 1 araç daha ekleyin listenize :) tabii benim 70 binim olsa sanırım GİU bakardım :D Alfa sevgimden dolayı yanlış olmasın :)

Hayrettin3450

Senkromeççi
22 Haz 2019
7
0
60
26
Marka
Alfa Romeo
İtalyan tasarımını beğeniyorsanız bence gidip bir test sürüşü yapın :) beni araç içinde rahatsız eden şeyler Fiat grubundan alınma ortak parçalar , ALFA ROMEO fanı olarak yakıştıramıyorum , özellikle direksiyon hoşuma gitmeyen en çok gözüme batan yeri aracın , bir çok konuda sizi memnun eder bu araç , ama alternatif olarak da 1 araç daha ekleyin listenize :) tabii benim 70 binim olsa sanırım GİU bakardım :D Alfa sevgimden dolayı yanlış olmasın :)
Açıkçası şu parça bunda varmış diye kendime takıntı yapmam o parça o araçda çirkin durmuyor ve iş görüyorsa isterse toros da da aynı parça olsun direksiyon 2.el çıkma qv direksiyonu falan taktıramazmıyız sence bencede direksiyon çirkin duruyor o yüzden

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,710
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Açıkçası şu parça bunda varmış diye kendime takıntı yapmam o parça o araçda çirkin durmuyor ve iş görüyorsa isterse toros da da aynı parça olsun direksiyon 2.el çıkma qv direksiyonu falan taktıramazmıyız sence bencede direksiyon çirkin duruyor o yüzden

Takılabilir neden olmasın , zaten çoğu ALFA sevenler fanatikler bu yolu çokça kullanıyor :) Bence sizin gönlünüzde ve gözünüzde GİU almak var , ertelemeyin diyorum bu yazınızdan sonra , aklınızdaki tüm araçları bir kenara süpürün ve Giuliettanıza gönlünüzde kocaman bir yer , masanızda bir tabak ayırın diyorum :) Dikkat edin eşiniz kıskanmasın ilişkinizi :)

Son düzenleme:

Hayrettin3450

Senkromeççi
22 Haz 2019
7
0
60
26
Marka
Alfa Romeo
Takılabilir neden olmasın , zaten çoğu ALFA sevenler fanatikler bu yolu çokça kullanıyor :) Bence sizin gönlünüzde ve gözünüzde GİU almak var , ertelemeyin diyorum bu yazınızdan sonra , aklınızdaki tüm araçları bir kenara süpürün ve Giuliettanıza gönlünüzde kocaman bir yer , masanızda bir tabak ayırın diyorum :) Dikkat edin eşiniz varsa kıskanmasın ilişkinizi :)
Eşim var ileriye yönelik çocuk falan olursa diye iç genişlik bagajı sordum korkularım açıkçası kronik sorunlar konforsuzluk arıza verirmi sürekli bunlardan korkuyorum

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,710
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Eşim var ileriye yönelik çocuk falan olursa diye iç genişlik bagajı sordum korkularım açıkçası kronik sorunlar konforsuzluk arıza verirmi sürekli bunlardan korkuyorum

Aracı severseniz bagaj çözümlerine yönelirsiniz çocuk olunca :) atın tavana bir thule devam :) arıza konusu alfada bakımsızlıktan çıkar , siz bakımını geciktirirseniz oda sizi bir yerlere geciktirmek için elinden geleni yapar :D konfor kişiden kişiye değişir , bir binersiniz 19 jant vardır takır tukur gider , bir binersiniz 17 jant vardır sanki süzülür , bunun en iyi kararını sürerek verebilirsiniz :)

Hayrettin3450

Senkromeççi
22 Haz 2019
7
0
60
26
Marka
Alfa Romeo
Aracı severseniz bagaj çözümlerine yönelirsiniz çocuk olunca :) atın tavana bir thule devam :) arıza konusu alfada bakımsızlıktan çıkar , siz bakımını geciktirirseniz oda sizi bir yerlere geciktirmek için elinden geleni yapar :D konfor kişiden kişiye değişir , bir binersiniz 19 jant vardır takır tukur gider , bir binersiniz 17 jant vardır sanki süzülür , bunun en iyi kararını sürerek verebilirsiniz :)
Bagajı evet o şekilde çözülebilir bakımlarıda götürürm araçla ilgilenirim sorun olmaz o yönden bi test sürüşü şart evet ne 17 jant ne de 19 ortasını bulup ikisinden de biraz ödün vermek mantıklı gözüküyor

Hayrettin3450

Senkromeççi
22 Haz 2019
7
0
60
26
Marka
Alfa Romeo
hocam açıkcası bi alfa romeo fanı olarak önermem. giulietta alfa değil, fiat. 1.4 t motor da yakıyor, harbiden yakıyor....

bravo al daha iyi. En azından fiat aldım dersin
Şehiriçi ve dışı olarak kaç lt yakar tahmini ve gerçekçi rakamlar nedir marka takıntım yok açıkçası fiatın hoşuma giden arabası olsa onuda alırım sorun değil fiat diyerekden kötü yön olarak neyi kastediyosunuz

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,710
3
9,642
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Şehir içi sürüş ve donanıma göre 7-10 litre arası yakacaktır , şehir dışı ise 4-6 litre diyebiliriz buna sabrınıza göre :)

newhidalgo

Elit Apaçi
30 Haz 2019
60
13
970
23
Marka
Volkswagen
ben o arabayı hiç beğenmiyorum.
galiba alfanın yeni şeyleri sanırım onlar ve youtube de izleidğim kadarıyla pek tavsiye edilmiyorlar.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
2012 model 1.4 Multiair TCT otomatik kullandım. 2015 yılında 33.000km'de aldım 2017 yılında 58.000km'de sattım.

2 yıllık süreçte periyodik bakım ( yağ ve filtreler ) harici 1 TL masrafım olmadı. O zaman bakımlar da 300TL civarıydı Bostancı'da Carium Alfa'ya giderdim. Bagajı üzmez. Büyük boy valiz, küçük boy valiz, bebek arabası, 7-8 tane ayakkabı kutusu, yine 1 valiz büyüklüğü edecek kadar 1 kutu erzak ( salçası domatesi patlıcanı biberi kurban eti :)) ile memleketten dönerdim. Aracın içine malzeme koymayı hiç sevmem :)

Fakat yakıt tüketimi aşırı olmamalı demişsiniz de Giulietta 1.4 MA TCT 170hp şehir içi 10-11lt yakar. Şehir dışı 8-9lt arası yakar. Ortalama 9-10lt arası gezer. Eğer ben şehir dışında 120 ye sabitlerim giderim derseniz 7-8lt arasına düşer ama ben 1 saatten fazla deneyemedim :)

İç mekan olarak da genişliği tatmin eder. Oto koltuğu varken arkaya çok rahat 2 kişi oturuyordu. Diz mesafeleri de iyi. Şuan BMW'de arkaya 2 kişi biraz zorlanıyor.

Gelelim 2. el piyasasına. Hitap ettiği çevre kısıtlı olunca haliyle 2. el piyasası düşük. Özellikle İstanbul İzmir Ankara gibi büyük şehirler dışında alım satımı sıkıntılı olabilir. Ayrıca bakımları bile problemli olabilir. Ben bayramda ilana koydum. Bayram sonu memleketten döndüğümde de hemen satıldı. Yani 1 hafta içinde araç gitti ki 4 günü bayramdı zaten. Hatta İzmir'den hevesli, heyecanlı genç bir üniversite öğrencisi gelip aldı :) 1000TL fiyat kırmaya çalışan bir abi vardı, aracı görmeden kapora gönderecekti he desem.

Ben 2 yıl keyifle bindim. Performans olarak hiç üzmedi. Yol tutuş ve sürüşü oldukça keyifli.

2012-2013 model makyajsız kasasının ekranı yok dış kasa aynı. Ama 70.000TL ye makyajlı kasa 2014 model ve üstü imkansız. Hatta 2012-2013 model, km düşük hasarsız ve kazası olmayan bir araç bulmanız da imkansız.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım