KAPALI Golf 5

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle hayırlı ramazanlar. Bir arkadaşım golf 5 düşünüyor onun için sizin yardımlarınızı bekliyoruz. :) Kronik sorunu var mıdır? Arıza çıkarır mı? Hangi motor seçeneği ile alınmalıdır? Kısaca golf 5 i nasıl bilirsiniz? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Fsi motorları ben de sorunlu olarak biliyorum @gtepro ya soralım
FSI motoru bende tavsiye etmiyorum. Eğer LPG taktırmayı düşünüyorsanız LPG konusunda uyumlu değiller. Biraz narin motorlardır tavsiye etmem. 1.4 GT versiyonlarının temizi bulunursa iyidir ama o kombinasyonda oldukça hassastır. Golf 5'in alt yapısı oldukça güzeldir. Sahibinden'de 1 tane gümüş renk GTI var 55 küsür bine baya iyi alet onu tavsiye ederim.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
FSI uygun yakıt ve iyi bir bakım ile gayet sorunsuz motordur. piyasada epey bir kötü ünü var ama bunun sebebi dediğim gibi yakıt ve bakımsızlık.. 95 oktav yakıta alışmışsa araba sen 97 verirsen sorun çıkartabiliyor. egr valfi sorunu var kronik olarak bizim başımıza gelmedi bilmiyorum. onun dışında gayet sorunsuz bir motordur. LPG'ye tam uyumu yok, sıralı sistem veya sıvı sistem LPG uygulaması yapılıyor fakat kesinlikle önermem. kısa zamanda arıza veriyor diye bir çok yerde okudum. sıralı sistem de daha çok yakan bile varmış. :D

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
FSİ motordan korkmayın ! Kimse kullanmadan çamur atmasın
Performansı,yakıtı 1.6 Hitler (MPİ) motora göre gayet iyidir. LPG uyumu sıkıntıları var . Şehiriçi 8 LT benzine dayanabiliyorsanız kesinlikle alınmalı lakin 3 farklı motor kodlu 1.6 FSİ var BAG-BLF-BLP. Teknik verileri aynı. Mümkünse BLF veya BLP tercih edin. Alt devirleri TDİ-TSİ kadar olmasada diğer atmosferik motorlara nazaran canlıdır.

NOT: Bütçenize uygun bulabilirseniz 1.4 TSİ daha iyidir ama en ulaşılabilir fiyatlı Golf 5'ler FSİ motorlular.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Golf 5 dayanıklı arabadır. Yol tutuşu aynı dönemki Focus Mk1 kadar eğlenceli değilse de limitleri ona yakındır. Bayağı oturaklıdır yani. Konforu da üretim yılları düşünüldüğünde geniş yanaklı lastiklerinin de etkisiyle sınıfına göre bayağı bayağı iyi kalıyor. Bildiğim kronik sorunları iç mekandakiler. O dönemki tüm VW'ler gibi yumuşak plastik kaplamalar kolayca çizilip soyuluyor. Bazen kapılardaki kumaş döşemelerde ciddi sarkma görülebiliyor.
FSI motor meşhur Hitler motordan sonra geliştirilerek piyasaya sürülen daha yeni nesil motordur. FSI motor neden sevilmiyor derseniz lpg uyumsuzluğu yüzünden. 95 oktan temiz benzinle kullanıldığında Hitler motora yakın sorunsuzluk sunacaktır. Verim olarak zaten daha iyidir. Ama benzinde kullanılması şartıyla :)
Performansı,yakıtı 1.6 Hitler (MPİ) motora göre gayet iyidir. LPG uyumu sıkıntıları var . Şehiriçi 8 LT benzine dayanabiliyorsanız kesinlikle alınmalı lakin 3 farklı motor kodlu 1.6 FSİ var BAG-BLF-BLP. Teknik verileri aynı. Mümkünse BLF veya BLP tercih edin. Alt devirleri TDİ-TSİ kadar olmasada diğer atmosferik motorlara nazaran canlıdır.

NOT: Bütçenize uygun bulabilirseniz 1.4 TSİ daha iyidir ama en ulaşılabilir fiyatlı Golf 5'ler FSİ motorlular.
Bugün gözlerimizin fal taşı gibi açılmasına neden olan 8lt ortalama tüketim o yıllara göre gayet normaldi. Motor o yüzden sanıldığı kadar başarısız değildir.

Ha bu arabanın nesi kötü derseniz bence tipi. :) Tipten çok kaybediyor Golf 5 :) O da zaten göz önünde. Zevkler ve renkler tartışılmaz, almayı düşünen kişi zaten bu konuyu çoktan geçmiştir. :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

Zaten fsi motor iyi bir motor ancak dediğim gibi tüplü kullanılacaksa Hitler motor olması gerekiyor. Fsi benzinde hitlerden daha az yakıyor hem de performansı da daha iyi.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Golf 5 dayanıklı arabadır. Yol tutuşu aynı dönemki Focus Mk1 kadar eğlenceli değilse de limitleri ona yakındır. Bayağı oturaklıdır yani. Konforu da üretim yılları düşünüldüğünde geniş yanaklı lastiklerinin de etkisiyle sınıfına göre bayağı bayağı iyi kalıyor. Bildiğim kronik sorunları iç mekandakiler. O dönemki tüm VW'ler gibi yumuşak plastik kaplamalar kolayca çizilip soyuluyor. Bazen kapılardaki kumaş döşemelerde ciddi sarkma görülebiliyor.
FSI motor meşhur Hitler motordan sonra geliştirilerek piyasaya sürülen daha yeni nesil motordur. FSI motor neden sevilmiyor derseniz lpg uyumsuzluğu yüzünden. 95 oktan temiz benzinle kullanıldığında Hitler motora yakın sorunsuzluk sunacaktır. Verim olarak zaten daha iyidir. Ama benzinde kullanılması şartıyla :)

Bugün gözlerimizin fal taşı gibi açılmasına neden olan 8lt ortalama tüketim o yıllara göre gayet normaldi. Motor o yüzden sanıldığı kadar başarısız değildir.

Ha bu arabanın nesi kötü derseniz bence tipi. :) Tipten çok kaybediyor Golf 5 :) O da zaten göz önünde. Zevkler ve renkler tartışılmaz, almayı düşünen kişi zaten bu konuyu çoktan geçmiştir. :)
Rakibi 307'nin 1.4'ü ondan daha fazla yakıyor emin olabilirsiniz, hatta denk 1.6 hacimlisi ile 11 litreler şaka değil :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım