Golf 7 1.6 TDI 2016 Yakıt Tüketimi Normal mi?

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Herkese Merhaba,

Uzun süredir forumda değildim. A3'ü sattıktan sonra ara verdim bir süre şimdi tekrar geri döndüm ama, Maalesef bir problem ile geri döndüm.

Bir süredir GOLF 7 1.6 TDI 2016 kullanıyorum ancak nedense biraz fazla yaktığını düşünmekteyim aracın sizden de bir yorum alabilirsem çok sevinirim.

Aracı izmirde kullanıyorum ve sabahları işe giderken daha motor tam ısınmadan genellikle iş yerine varmış oluyorum.

Şehir içi yoğun bir trafikte kullanıyorum aracı dur kalk fazlasıyla oluyor iş yerine giderken en az 10 trafik lambasına denk geliyorum.

İşe gidip gelirken genelde sakin kullanıyorum aracı çok fazla basmıyorum ancak uzun süreli ortalamam genelde 6.8 -7.2 civarında dolanıyor.

Sizlerden ricam eğer aynı motora sahip ve ya aynı araca sahipseniz görüşünüzü belirtir misiniz?

@AHU ile konuştuğumuz zaman onun görev adamı accent yeri geliyor golften az yakıyor. Artık araç ile ilgili bir problem olduğuna inanmaya başladım.

Yardımlarınızı bekliyorum

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,041
3
4,938
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Kanka genellikle motor ısınmadan iş yerine varmak demek DPF'nin inceden dolma ihtimalinin olması demek,DPF dolduysa araba yine fazla yakabilir,aynı şey EGR içinde geçerli bir baktırıp gerekiyorsa temizletmek lazım.

Sürekli dur-kalklar,soğuk motor da zaten başlı başına fazla yakmasının normal olması demek,bence 7 litrelere kadar problem yok hatta az bile yakıyor diyebiliriz.

Aynı şartlarda benim araba olsa 7'nin altına imkanı yok düşmez,şehir içi ve şehir dışı skalası benzinli motorlarda çok açık oluyor.Ben dur kalk trafiğe nadir denk geliyorum ve genelde 110-130 sabit gidiyorum,bu şekilde her araba zaten az yakar.

Bence sorun yok gibi ama sen yine de bir DPF EGR'ye baktır,kurum varsa temizlet.Bu tarz kullanımlarda kurum olmama ihtimali zaten yok gibi bir şey.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Merhaba yanıtlar için çok teşekkür ederim öncelikle. @AHU bilir normalde ekonomi hiç sevmem araba da ortalamaya bakmazdım eskiden. Malum yakıt fiyatları artınca şimdi ister istemez bakar oldum. Yakıtı Shell V-Power alıyordum. Bugün totalden aldım yakıtı. Ortalama biraz daha düştü şuan konuya güncellemeleri paylaşacağım zaten. Biraz dert etmiştim kendime bu yakma olayını son dönemde çok fazla. Tekrardan herkese çok teşekkür ederim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Herkese Merhaba,

Uzun süredir forumda değildim. A3'ü sattıktan sonra ara verdim bir süre şimdi tekrar geri döndüm ama, Maalesef bir problem ile geri döndüm.

Bir süredir GOLF 7 1.6 TDI 2016 kullanıyorum ancak nedense biraz fazla yaktığını düşünmekteyim aracın sizden de bir yorum alabilirsem çok sevinirim.

Aracı izmirde kullanıyorum ve sabahları işe giderken daha motor tam ısınmadan genellikle iş yerine varmış oluyorum.

Şehir içi yoğun bir trafikte kullanıyorum aracı dur kalk fazlasıyla oluyor iş yerine giderken en az 10 trafik lambasına denk geliyorum.

İşe gidip gelirken genelde sakin kullanıyorum aracı çok fazla basmıyorum ancak uzun süreli ortalamam genelde 6.8 -7.2 civarında dolanıyor.

Sizlerden ricam eğer aynı motora sahip ve ya aynı araca sahipseniz görüşünüzü belirtir misiniz?

@AHU ile konuştuğumuz zaman onun görev adamı accent yeri geliyor golften az yakıyor. Artık araç ile ilgili bir problem olduğuna inanmaya başladım.

Yardımlarınızı bekliyorum
1.6 tdi motorlar cok sey vaat eden veya potansiyelli motorlar olmadi hicbir zaman size ozel degil. Ornegin ben 1.2 benzinle o tuketimleri kolay yakaliyorum. Sizde gariplik yok aslinda kisaca.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Bahsettiğiniz senaryoda 6.8-7.2 tüketim oldukça normal. Araçta sorun yok da, sizin kullanım senaryonuza uygun bir seçenek değil. Dilerseniz kullanımınıza daha uygun hybrid bir araca geçiş yapabilirsiniz.
Aslında eksiden 6.8 7.2 benim için düşük seviyelerdi ama malum artık yakıt fiyatları artınca daha da nasıl düşürebilirim onun derdindeyim. Hybrid imkan olsa geçiş yaparım aslında ama şuan sattığın arabanın yerine araba koyamıyorsun :(

• Üzgün
Tepkiler: bt

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
1.6 tdi motorlar cok sey vaat eden veya potansiyelli motorlar olmadi hicbir zaman size ozel degil. Ornegin ben 1.2 benzinle o tuketimleri kolay yakaliyorum. Sizde gariplik yok aslinda kisaca.
Kesinlikle TDI bende biraz fanboy olayı oldu seviyorum sebepsizce :D bakarsak aslında yıllardır aynı teknolojiyi kullanan motorlar fazla bir değişiklik olmadı doğrusu. Bende gariplik olmamasına sevindim gerçekten

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım