KAPALI Golf 7 veya Audi A3 almak halen mantıklı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Rafine bir sürüş, iyi bir dizel-otomatik ikilisi, sessiz, kaliteli iç mekan ve mekanik olan düşünüp ve 2nci piyasasını hesaba kattığımızda bu araçlar halen mantıklı seçimler mi, me dersiniz?

Mağlesef 308 ergonomik olarak bana uygun gelemedi.. araca inip binmem çok zor oluyor... Ceed de iç mekan olarak bir fazla demode..ve 2nci el piyasasıda durgun bir araç... Focusu da ergonomik konulardan dolayı elediğimiz taktirde 2nci el dizel-otomatik seçimi çok kalmıyor (i30, Egea, bmw 1, volvo v40. Merc A serisi çeşitli nedenlerle objektifimde değiller..mazda 3 de ikinci elde yok..0 ı da direk 15bin zarar ettin demek)

Ne dersiniz? 2015 Model bir Golf veya Audi A3 halen alınır mı ?

Not : özellikle Audinin değer kaybı Golfe göre daha fazla..nedeni nedir ?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ocak ayında yeni yasa yürürlüğe girerse fiyatlarda ciddi artış olacak.Bu yüzden acele ederseniz kar edersiniz.

Vergi konusunda haklısınız lakin benim araca gerçekten ihtiyacım var ve onu hiç beklemeden belki bu hafta içinde olayı sonlandırma durumum var..

Biraz bu araçların kasa değiştirecek olması (2017 yani kısa vadede) kafamı kurcalıyor...ilk test sürüşleri yapıldığı dönemde eski bir araç almak gibi geliyor ve hoşuma gitmiyor bu durum..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam mazda 3 sahibiydim zaten ben de :) And bey bence daha keyifli olduğu ve onun arabadan beklediği şeyleri mazda çok güzel verdiği için bu yorumu yapmış. zaten 9 puan alan iki araba golf ve mazda. fakat ikisine de sahip olmuş biri olarak söylüyorum. kesinlikle mazda daha ruhu olan (sürüşüyle ve tasarımıyla) çok güzel bir araba. ikisi de çok yönlülük konusunda liderliğe oynuyor. fakat golf ferahlık, yalıtım ve performans konusunda bir çıt daha önde olduğu için hala lider bana göre. premium c lerde a3 ten daha çok doğruyu işaretleyen yok zaten.
hocam haklısınız zaten hatırladım sızde mazda sahıbı oldugunuzu daha once dıle getırmıstınız. su an bende halı hazırda en yenı kasanın bır oncekıne sahıbım. ferahlık dersenız yenı kasa ıcınde eskısı ıcınde ıc hacım olarak sedanları bakımından artık golf mu jetta mı ıle karsılastırılır bagaja ben ve bır arkadasım sıgmıstık ıddaa kaybettıgımızde oyle dıyeyım :D yalıtım olarak ruzgar sesı 120 den sonra hafıf gelıyor her ıkı kasa ıcın ama guncel kasanın motor yalıtımı acıkcası daha hosuma gıttı ozellıkle dızelı rahatsız etmemıstı benı a3 e kıyasla. performans ta tamamen haklısınız ozellıkle benzınlı motor ıcın turbo yok dolayısıyla 0-100 degerı arasında gercekten fark var ve dsg yok ama bunun yanında sorunsuzluk var tabıı ve yakıt tuketımı yenı kasa benzınlı ıcın konusursam 7 cıvarı su an ben eskı kasada 11 -12 yakıyorum. ıc tasarım bakımından ıkısıde benzer ve kalitesi benzer acıkcası mazda bmw ve audiden yer yer kopyalamıs yalan yok .yanı donanım bakımından mazda bıraz daha ondeydı ( head up dısplay vb. ) ama su an yenı gelecek golf te hayalet ekran var acıkcası ıkı arabada sınıfında cıdden lıderlıge oynar satın almada artık ıhtıyac ve zevke gore degısır

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Golf ve A3 karnesinde 4 ten aşşa not olmayan, özelikle rafinelik, pratiklik, iç hacim ve ikince el piyasası gibi alanlarda 5 yıldız alan çok iyi öğrenciler gibi...Tabiki araçtan beklentiler çok önemli ... beklentiler özellikle yukarda yazdıklarım üzerineyse (ki mesela rafine bir sürüş benim için çok önemli) bu araçlardan daha iyisi yok denebiliir rahatça...zaten bunu sadece biz değil neredeyse tüm Avrupa söylüyor...

Mazda 3 çok güzel ...bende bayılıyorum ama genel olarak bakıldığında Golf ve hele hele A3 ten başarılı mı ben emin değilim. 2nci el dize otomatik yakalasam kesin değerlendiririm...ama yok yani... TSI varken benzinliside çok zayıf kalıyor

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
and ın dediği gibi bu segmentte mazda lider gerisi biraz fasa fiso geliyor :)

her gözün içinde kadifemsi kullanıp özellikle torpidosu xd ve rafinelik düzeyi olan bu araba,kullanım kolaylığı,benim dememe gerek yok golf testini izlemenizi öneririm tek eksiği koltuk altı çekmeceler onlarda yıl makyajında geldi.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Golf o kadar iyiki belli noktalarda A3'den iyi bir araba.Boşuna Golfe kasıyolar demiyolar :p
+halen mantıklımı demişsiniz görende satışları kalkmış sanıcak :D golf 2012de çıkmasına rağmen o premium hissi şuan yeni çıkan arabalarda yok :p paran varsa hertürlü A3

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Golf ve A3 karnesinde 4 ten aşşa not olmayan, özelikle rafinelik, pratiklik, iç hacim ve ikince el piyasası gibi alanlarda 5 yıldız alan çok iyi öğrenciler gibi...Tabiki araçtan beklentiler çok önemli ... beklentiler özellikle yukarda yazdıklarım üzerineyse (ki mesela rafine bir sürüş benim için çok önemli) bu araçlardan daha iyisi yok denebiliir rahatça...zaten bunu sadece biz değil neredeyse tüm Avrupa söylüyor...

Mazda 3 çok güzel ...bende bayılıyorum ama genel olarak bakıldığında Golf ve hele hele A3 ten başarılı mı ben emin değilim. 2nci el dize otomatik yakalasam kesin değerlendiririm...ama yok yani... TSI varken benzinliside çok zayıf kalıyor
hocam zaten avrupaya baksaydık son zamanlarda yaptıkları basarısızlıklarından dolayı butce kısmaya basladılar baya baya. o yuzdende buyuk ıhtımal araclarını gerı almak zorunda oldukları ıcın ayırdıkları butceyı bılıyorsunuzdur.ve bazı modellerde rafa kaldırıldı.a3 ile golf karsılamak zaten mantıksız cunku bındıgınız anda ıc mekan kalıtesı hemen goze carpıyor zaten. golf de bır parca 10 kere test edılıyorsa audıde 40 defa test edılıyordur zaten 5- 6 yas ve ustu arabalara bakarsanız ıkı markanında yaslanınce gosterdıgı belırtılerı gozle gorebılırsınız. avrupa yı goz onune alırsak en sorunsuz markanın mazda secıldıgını duymussunuzdur. turkıyede yanlıs polıtıkalarından dolayı on yargı olustu yoksa avrupada gerı kalır yanı zaten yok. tsı dakı gıbı bır guc patlaması zaten yok sezarın hakkı sezara. ama sıkıstırma oranlarından dogan ara performansı 0 -100 degerıne etkı etmesede uzun omurluluk ve yakıt tuketımı bakımından gayet ıyı dıyebılırım.zaten bu sıkıstırma oranı f1 araclarından alınmıs dıyebılırız kı bunu yazılı kaynaklarından soyluyorum. ben ek olarak sırf dogus un yaptıklarından dolayı bu ulkede vw tercıh etmem cunku dsg den tutun cıkan arızaları sıze kıtlemelerı mın 4 -5 ay bır araba ıcın bekletmelerı cogu ınsanı bezdırmıs durumda. ayrıca yabancı dergılerı acarsanız mx5 dahıl mazdanın aldıgı odullere bakarsanız belkı on yargınız kırılabılır. artıları sıze yol tutus surus dınamıklerı ve donanım olur eksılerı ıkıncı el zayıflıgı servıs agının vw kadar olmaması ve 0 100 de 1 sn gecıkme olarak gosterılebılır.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam ben sizin kullandığınız kasaya da hatta bir önceki kasaya da sahip oldum. mazdaseverim diyebilirim o yüzden :D ferahlıktan kastım hacimden ziyade son kasa ciddi klostrofobik maalesef. biz arabaya 4 kişi biniyoruz. uzun yolculuklarda arka tarafta oturanlar basıklıktan bunalabiliyor. sizin mazda 3 ün kasası çok daha ferah. açıkçası mazda 3 lerde her kasada yalıtım geliştirmesi yapılıyor fakat araba rüzgar ve motor sesinden ziyade uzun yolda e5 te falan yol sesi alıyor hocam. uzun yolda da en önemli olay yol sesi zaten. ben zamanında bakarken mazda nın japonya otobanları için araç ürettiğinden yol sesine çok kasmadığını okumuştum bir haberde. sorunsuzluk mazda nın kitabını yazdığı yer zaten onu konuşmaya gerek yok. yalnız hala sizin sahip olduğunuz kasa mazda 3 bir ayrı hoşuma gider. :) yeni kasadan daha yakışıklı geliyor bana. kesinlikle çok ruhlu ve karakter dolu bir araba. direksiyonu şaheser.
yol sesı harıc hemfıkırım ondada ya benım kulaklar gıttı yada bılemedım farklı beklentı galıba :D benım kasada ben memnunum boyum 1 .78 arkamda oturan aynı boylardakı arkadasım ıle cok rahat bodruma gıtmıstık yenı kasada uzun yolculuk yapmadım ama boyle dıyorsanız bır bıldıgınız vardır elbet kı ben forumda sızın kadar mazdayı bılen gormedım daha. acıkcası cıdden yol tutusuna bayılıyorum dıreksıyon bana gore bıraz agır seleflerıne gore. yanlız gecen farkettım eksılerı bı anda gozume cok gelınce yenı kasa almak ıcın bayı ye gıttım. ama baktım kı bu fıyatlara alamıyorum zaten. her marka ındırım yapıyorken sadece takas destegı yapıp uzerıne fıyatlara caktırmadan zam getırmek ayrıca 40 aya 0 faiz vb yapmamaları benı sinir ediyor bende almıyorum.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
hocam zaten avrupaya baksaydık son zamanlarda yaptıkları basarısızlıklarından dolayı butce kısmaya basladılar baya baya. o yuzdende buyuk ıhtımal araclarını gerı almak zorunda oldukları ıcın ayırdıkları butceyı bılıyorsunuzdur.ve bazı modellerde rafa kaldırıldı.a3 ile golf karsılamak zaten mantıksız cunku bındıgınız anda ıc mekan kalıtesı hemen goze carpıyor zaten. golf de bır parca 10 kere test edılıyorsa audıde 40 defa test edılıyordur zaten 5- 6 yas ve ustu arabalara bakarsanız ıkı markanında yaslanınce gosterdıgı belırtılerı gozle gorebılırsınız. avrupa yı goz onune alırsak en sorunsuz markanın mazda secıldıgını duymussunuzdur. turkıyede yanlıs polıtıkalarından dolayı on yargı olustu yoksa avrupada gerı kalır yanı zaten yok. tsı dakı gıbı bır guc patlaması zaten yok sezarın hakkı sezara. ama sıkıstırma oranlarından dogan ara performansı 0 -100 degerıne etkı etmesede uzun omurluluk ve yakıt tuketımı bakımından gayet ıyı dıyebılırım.zaten bu sıkıstırma oranı f1 araclarından alınmıs dıyebılırız kı bunu yazılı kaynaklarından soyluyorum. ben ek olarak sırf dogus un yaptıklarından dolayı bu ulkede vw tercıh etmem cunku dsg den tutun cıkan arızaları sıze kıtlemelerı mın 4 -5 ay bır araba ıcın bekletmelerı cogu ınsanı bezdırmıs durumda. ayrıca yabancı dergılerı acarsanız mx5 dahıl mazdanın aldıgı odullere bakarsanız belkı on yargınız kırılabılır. artıları sıze yol tutus surus dınamıklerı ve donanım olur eksılerı ıkıncı el zayıflıgı servıs agının vw kadar olmaması ve 0 100 de 1 sn gecıkme olarak gosterılebılır.

Ya sanırım yanlış anlaşıldım.. benim Mazdaya karşı bir ön yargım yokki, tam tersine Mazda 3 e bayılıyorum.. ama ön yargım olmasada o motor o araca yakışmıyor... yani bunu sadece ben değil, profesyonel olarak ele alan herkes benzer yorumları yapıyor...

Vw sempatim hiç yok ama bazı şeyleri adamlar düzgün yapıyor... Doğuşu bende sevmiyorum... hatta babam duyduğunda Vw - doğuş ilişkisin, sadece şirketin farklı yakınlaşmalarından dolayı dudak büküyor...DSG den benimde dizim titriyor ..... acaba düz vites mi baksam demiyor değilim... ama araba sadece Türkiyede değil, her yerde tutuluyor..... ama marka değeri ve 2nci el piyasası her yerde yüksek ... iyisiyle kötüsüyle.. dsg patlama ihtimali ve doğuş problemlerine rapmen, Türkiyede çeyrek altın muamelesi görüyor ..ievet belki hakettiğinden biraz fazla bile olabilir... ama Her yerde VW ambleminin istenilirlik seviyesi oldukça yüksek

Son düzenleme:

ysfdnmz4

Elit Apaçi
16 Eki 2016
54
23
970
Tabii ki alınır zaten Golf7 ye far falan eklenecek makyajda fazla bişey değişmeyecek Golf gerçekten segmentinde kral denebilecek bir pozisyonda A3 desen fiyatına göre gerçekten ulaşılabilir ve çok başarılı bir araç kesinlikle VAG grubu bu iki araçtada çok başarılı ve alınır hocam.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Değer kaybetmesin istiyorsan Golf veya Audi en mantıklı seçim olacaktır..Altın ve dövizden daha iyi kazandırıyor bu araçlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım