KAPALI Golf mü Freemont mu Scirocco mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Evet başlığım ilk bakışta çok saçma gelebilir sizlere ama saçma durumu çözmek için yazıyorum zaten.
Çok istemesemde 75000₺ kadar çıkarttım arabaya vereceğim parayı ama hangi arabaya konusunu bulamıyorum. Golf e bindiğimde kendimi iyi hissediyorum. Trim olayı cidden premium sınıfa çok yakın. Hem TDI hemde TSI Dsg li kullandım ve yumuşaklığı beni açmadı. Golf gibi bir HB biraz daha sportif olmalı diye düşünüyorum. SCİROCCO yeni kasa dsg 150 lik sürdüm. Sürüş dinamiklerine bayıldım. Trim kalitesi güzel ancak donanım zayıf. Freemont; sürüşü zevkli, malzeme kalitesi vasat, marka algısı kötü, ikinci elde çok yavaş ama SUV keyfini dolu dolu yaşatıyor hemde az yakarak ve o paraya. İstanbul da SUV kullanmak rahatlık.
Freemont a çok yakınım ama bir türlü netleşemedim.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Yetkili servis bakımlı ise ve aracınızla sürekli birilerini arka koltuklarda taşımıyorsanız scirocco alınır zevkle kullanılır, burada dsg/vag hk yazılanları dikkate almanıza gerek yok, ilgili başlıkları incelerseniz durumun psikolojik vaka olduğunu net şekilde görürsünüz. Tasarımı ve özellikleri ile özel bir araç.
Teşekkürler ilginiz için.
Scirocco yu tasarım olarakta, sürüş karakteristiği olarakta çok beğeniyorum. Arka koltukta birilerini taşımıyorum. Önceki arabamda ALFA GT Coupe ydi:)) İkinci elde temizini bulamadım, bulsam alıyordum. Satmak istediğimde çok değer kaybedeceğini düşünerek vazgeçtim. Freemont a hevesim var SUV tarzı ve trafikteki rahatlığından dolayı ama ikinci elde Scirocco dan daha fazla değer kaybı yaşatacağı kesin. Golf en mantıklı seçim gibi duruyor ama duygularımla karar versem Scirocco yu tek geçerim...

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Teşekkürler ilginiz için.
Scirocco yu tasarım olarakta, sürüş karakteristiği olarakta çok beğeniyorum. Arka koltukta birilerini taşımıyorum. Önceki arabamda ALFA GT Coupe ydi:)) İkinci elde temizini bulamadım, bulsam alıyordum. Satmak istediğimde çok değer kaybedeceğini düşünerek vazgeçtim. Freemont a hevesim var SUV tarzı ve trafikteki rahatlığından dolayı ama ikinci elde Scirocco dan daha fazla değer kaybı yaşatacağı kesin. Golf en mantıklı seçim gibi duruyor ama duygularımla karar versem Scirocco yu tek geçerim...
Scirocco ikinci el temiz bulabilmek bence zor gibi sıfır leon düşünebilirsiniz.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
SUV dan vazgeçmiş gibiyim şu aralar. GOLF mü SCİROCCO mu DSG mi MANUAL mi soruları daha çok kurcalamaya başladı aklımı. İkinci El bana göre değil yaahu çok zor bir iş bu kararı verebilmek.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam Golf gibi HB ve sportif gorunuslu Jazz var, ona bakabilirsiniz. Yakit tuketimi de ekonomik. Donanim ddda iyi. :)

Golf bana hiç bir zaman sportif gelmemiştir belki r line olanlar olabilir genel intiba aile arabasıdır golf tabii ucundan da vardır sportiflik ona bir şey demiyorum da jazz da nasıl bir sportiflik var anlatırmısın size zahmet.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Pazartesi günü 9k km'de 1.2 dsg comfortline golf aldım. DSG ile alakalı sayfalarca yorumlar okudum, karşılaştığım insanlara sorular sordum... Direksiyona oturunca tüm duyduklarımı, okuduklarımı unuttum. DSG sınırlı bütçeli insanlar için gerçekten sahip olunabilecek en konforlu şanzıman. Trim konusunda Sciroccoya binmedim, bilmiyorum ama Golf gerçekten iyi, Jetta'ya göre özellikle.

Sürüş karakterini test etme imkanım fazla olmadı, LPG'den geliyorum henüz kendimi benzin göstergesini takip etmekten alıkoyamadım :) ama 110 hp üreten bir aracın özellikle konfor odaklı bir şanzımanla ne kadar eğlendirebileceği de tahmin sınırlarının çok da ötesine geçemez diye düşünüyorum.

Sonuç olarak; 1.4 veya 1.2 olması önemli değildi, sıfıra yakın arıyordum, eş dost da bindiği için 5 kapı bir araca ihtiyacım vardı, Golf aldım. imkanım olsa, temizini bulsam kesinlikle Scirocco alırdım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Pazartesi günü 9k km'de 1.2 dsg comfortline golf aldım. DSG ile alakalı sayfalarca yorumlar okudum, karşılaştığım insanlara sorular sordum... Direksiyona oturunca tüm duyduklarımı, okuduklarımı unuttum. DSG sınırlı bütçeli insanlar için gerçekten sahip olunabilecek en konforlu şanzıman. Trim konusunda Sciroccoya binmedim, bilmiyorum ama Golf gerçekten iyi, Jetta'ya göre özellikle.

Sürüş karakterini test etme imkanım fazla olmadı, LPG'den geliyorum henüz kendimi benzin göstergesini takip etmekten alıkoyamadım :) ama 110 hp üreten bir aracın özellikle konfor odaklı bir şanzımanla ne kadar eğlendirebileceği de tahmin sınırlarının çok da ötesine geçemez diye düşünüyorum.

Sonuç olarak; 1.4 veya 1.2 olması önemli değildi, sıfıra yakın arıyordum, eş dost da bindiği için 5 kapı bir araca ihtiyacım vardı, Golf aldım. imkanım olsa, temizini bulsam kesinlikle Scirocco alırdım.
Iyyy comfortline:)Burası genelde gırtlakçıdır.Şaka bi yana hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Beyaz değildir inşallah:)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşım okuma-yazma biliyorsun ama anlamada sıkıntı var galiba GOLF-FREEMONT-SCİROCCO arasında karar veremediğimi yazmışım sen Leon falan yazıp sonunada smiley koyuyorsun. Neyin peşindesin anlamadım.
Sadece size yardım etmek istediğin ve aynı paraya leona bakmanızı öneriyor hepsi bu öneri beğenmiyorsanız teşekkür ederim der konuyu komple kapatırsınız böyle çıkışmanın anlamı yok.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Sadece size yardım etmek istediğin ve aynı paraya leona bakmanızı öneriyor hepsi bu öneri beğenmiyorsanız teşekkür ederim der konuyu komple kapatırsınız böyle çıkışmanın anlamı yok.
Rahatsız olduğum şey tavsiyeyi beğenmemek değil. Konuyla alakasız bir tavsiye olması ve tekrar tekrar devam etmesi. Forumlarda bu tarz yaklaşımları saygısızca buluyorum. Bir dönem her başlığın altına SUPERB öneren bir arkadaş vardı ona benziyor bu işler. Başlığa uygun ilerlemek gerek bence. Fikir, bilgi ve tecrübe paylaşımına çok değer veririm ama bu şekliyle değil.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Rahatsız olduğum şey tavsiyeyi beğenmemek değil. Konuyla alakasız bir tavsiye olması ve tekrar tekrar devam etmesi. Forumlarda bu tarz yaklaşımları saygısızca buluyorum. Bir dönem her başlığın altına SUPERB öneren bir arkadaş vardı ona benziyor bu işler. Başlığa uygun ilerlemek gerek bence. Fikir, bilgi ve tecrübe paylaşımına çok değer veririm ama bu şekliyle değil.
Superb öneren şuanki yapımcı utku ayrıca bunun neresi saygısızca belki aynı paraya düşündüğünüzden daha iyi bir araba var bunu da görmüş oluyorsunuz.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben olsam bende superb alırdım. O fiyatlara var 1.4 Manuel. Eğer Golfde Comf ise almazdım yada bol opsiyonlu ise alırdım. Scirocco apaçi arabası oldu onuda eleyelim. Freemont ise mağara. Yani çare Superb.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Iyyy comfortline:)Burası genelde gırtlakçıdır.Şaka bi yana hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Beyaz değildir inşallah:)
Teşekkür ederim, malesef beyaz :) ama ben şikayetçi değilim. önceki aracım siyahtı, bunda beyaz istemiştim. uzun süre binmeyi düşünmüyorum, sırf elimdeki nakit erimesin altımda da araç olsun diye bunu aldım. uygun da bi fiyata geldi çok şükür. ben comf.+sürüş konfor paketini yeterli bulanlardanım :)

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Superb öneren şuanki yapımcı utku ayrıca bunun neresi saygısızca belki aynı paraya düşündüğünüzden daha iyi bir araba var bunu da görmüş oluyorsunuz.
SUPERB öneren arkadaşın kim olduğunu bilmiyorum ama her konunun altına SuperB yazmasına baya gülüyordum. Adam coupe tercihi soruyor altına SuperB alın yazıyordu:) Saygısızlık dememin sebebine örnek yaklaşım tarzı: Sen kendini bilmiyorsun , SUV istediğini zannediyorsun ama sana esas gereken şey tek kapılı bir coupe denmesidir. Ayrıca birde şu tarzlar var: Bütçen ne? xxxxxx ₺ pat hemen sana leon 1.2. tsi al yazıyor --- bütçen ne? yyyyyy ₺pat hemen sana da octavia tdi öneriyorum diyorlar. Böyle bir kafa yok arkadaşım kimse kusura bakmasın. O zaman otomobil testi yapmaya gerek yok zaten. Bu tarz yorumlarla çöp haline gelmiş forumlar var. Bu forumu @and bey in düzgün ve tarafsız işlerinden ötürü tanıdım ve seviyorum zarar gelmesini istemem.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
SUPERB öneren arkadaşın kim olduğunu bilmiyorum ama her konunun altına SuperB yazmasına baya gülüyordum. Adam coupe tercihi soruyor altına SuperB alın yazıyordu:) Saygısızlık dememin sebebine örnek yaklaşım tarzı: Sen kendini bilmiyorsun , SUV istediğini zannediyorsun ama sana esas gereken şey tek kapılı bir coupe denmesidir. Ayrıca birde şu tarzlar var: Bütçen ne? xxxxxx ₺ pat hemen sana leon 1.2. tsi al yazıyor --- bütçen ne? yyyyyy ₺pat hemen sana da octavia tdi öneriyorum diyorlar. Böyle bir kafa yok arkadaşım kimse kusura bakmasın. O zaman otomobil testi yapmaya gerek yok zaten. Bu tarz yorumlarla çöp haline gelmiş forumlar var. Bu forumu @and bey in düzgün ve tarafsız işlerinden ötürü tanıdım ve seviyorum zarar gelmesini istemem.

Hocam arkadaşın bakış açısı şu 2. el bir golf,scirocco alacağına 0 leon al diyor bütün olay bu bundan 5-6 mesaj önce de aynı paraya d segmenti insignia alın dedim burası forum önerilere açık olmalısınız bence öyle kuru kuru yazılmadığına eminim sonuçta herkesin yaşantısı ve bakış açısı farklı.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım