AÇIK Golf R, Audi S3 ve fiyat/tarz olarak bazı alternatifler

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Soru açık arkadaşlar. Önceliklerim yatırım değeri, sürüş özellikleri: sürüş zevki yüksek araba diyelim, elbette bir ölçüde iç/dış tasarım. Biraz uzak da olsa Golf GTI ve Alfa Guilia Competitione de ilgi konusu. Bence Golf R sınırlı renk seçenekleriyle ve başka tasarım özellikleriyle lan buna da bu para verilir mi dedirtiyor, bana en azından. Yoksa güç ve çekiş sistemi olarak direk para koyabilirim. Sıfır ya da çok düşük kilometre bakıyorum. Sizin aklınıza tecrübemize güveniyorum beyler, hadi hayırlısı.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Yani ilk bakımına bile girmemiştir o araç çünkü 2023 model, @inzfatih in yorumu üstüne diyecek çok bir şeyim yok ama 6000 km deki bir aracın ben hothatch dahi olsa çok yorulacağını düşünmüyorum. Sahibi de az çok kendini belli eder.
+1

Bence ekspertiz kısmı ikiye ayrılıyor.

1. Kazalı bir arabanın kazasının ne derecede olduğunu anlayan ve anlatanlar. Tarcanlar, Onay Oto, Ferdi Gökçe-Yamanlar Oto Eks. gibi videolar ile de anlatan ve işin geçmişinde bu onarımları yapan kişiler

2. Araba kaza yapmış mı, yapmamış mı onu tespit edenler.

6000 kmdeki bir araç eğer daha önce kaza vs. yapmadı ise tek kalan yer mekanik kısım..

Daha ilk bakımına girmemiş bir araç için, fabrika zaten bunun bu şartlarda kullanılmasını öngörerek satışa sunuyor. Sahibi ile bir sohbet edin, mümkünse siz gidin aracın yanına. Araç Cold starttan sonra kişiden bir tur kendinizi gezdirmesini isteyin. Aracın Cold startının bitmesini bekliyor mu, yola çıktıktan sonra direk tapa gaz gidiyor mu gözleyin. Kişi zaten araç ısındıktan sonra yükleniyorsa ve fabrikasyon bir hatada yoksa araçta kondisyonu iyi durumdadır, kaza da yapmamışsa gönül rahatlığı ile alınır.

Bir de araç daha 6000'e gelmemiş bile olabilir, malum galerilere gelen 6000 km sınır muhabbetinden direk bu km'yi yazıyorlar.,

Edit: Konu sahibinden ben yazana kadar cevap yazmış.

Bence aracı bir expertize götürün, servisten bir kayıt isteyin. Kazası yok ise, serviste de ekstra bir kayıt yoksa size daha iyi fikir verebilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hothatch alacagim zaman hiç kimseye güvenmem. 6 bin km diyor ama belki km düşürülmüştür. Tarcanlara falan götürür baktiririm ama yine de içim rahat etmez. Sırf cam tavan ekstrasi var diye 2.el olanı da almam. Ben bu durumda olsam 0 km 2023 golf r alır, usulen bir ekspertize sokar, rodajini kendim yaparım, ilk bin km sonra yağını da kendim değiştiririm kafam rahat şekilde binerim.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
simdi sesli dusunuyorum sifir km golf r al sonra egsoz yaptir masraf et daha ilk bakima girmeden galeriye ver. dunya kadar zarar et. şüphelenmeli miyiz ?

1- sahibinin maddi durumu baya iyidir kar zarar dusunmeden araba yeniliyordur.

2- acil nakit lazim olmustur kar zarar bakmamistir.

3- arabada gizli bir kusur vardir, en kisa yoldan elden cikarmaya calisiyor garanti vs ugrasmak istemiyordur.

ozetle arac sahibini az biraz tanimadan arabayi almazdim.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
simdi sesli dusunuyorum sifir km golf r al sonra egsoz yaptir masraf et daha ilk bakima girmeden galeriye ver. dunya kadar zarar et. şüphelenmeli miyiz ?

1- sahibinin maddi durumu baya iyidir kar zarar dusunmeden araba yeniliyordur.

2- acil nakit lazim olmustur kar zarar bakmamistir.

3- arabada gizli bir kusur vardir, en kisa yoldan elden cikarmaya calisiyor garanti vs ugrasmak istemiyordur.

ozetle arac sahibini az biraz tanimadan arabayi almazdim.
Ek bilgi, Golf R'larda akrapoviç egzoz opsiyon olarak fabrika çıkış geliyor. Arabada ekstra bir işlem yok.

İnsanlara güven konusu bence de günümüzde büyük sorun ama araca hiç bakmadan direk alınmaz demekte bana çok önyargılı geliyor.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Seçim konusunda bilgim olmamakla beraber şöyle bir bilgiyi sizinle paylaşayım.
Benim takip ettiğim ünlü simalardan çoğu Golf R sahibi fabrikasyon Akrapovic'li almak yerine stok alıp serviste sonradan taktırıp ÖTV'yi atlatarak, daha uygun bir maliyetle Akrapovic sahibi olmuş oluyor.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ek bilgi, Golf R'larda akrapoviç egzoz opsiyon olarak fabrika çıkış geliyor. Arabada ekstra bir işlem yok.

İnsanlara güven konusu bence de günümüzde büyük sorun ama araca hiç bakmadan direk alınmaz demekte bana çok önyargılı geliyor.

arabanin egsoz opsiyonla gelip gelmedigi de bence bayiden sorgulanmali, bu tarz opsiyonlar turkiyeye pek getirilmiyor.

onyargi mi degil mi bilmiyorum ama benim icin soyle bir durum var:
araca hic bakmadan alabilirim, sahibi tanidigim guvendigim biridir.
sahibi bana guven vermiyorsa araca bakmaya gerek yoktur, ben o araci almam.
galerideyse sahibi hakkinda bilgim yoksa herseye supheyle yaklasirim ve %99 ihtimalle araci almam. en kurumsal calisanlari da gordum, garanti verenleri de, gunun sonunda paranizla rezil olabiliyorsunuz.

bugun sifir km bayiden alinan araclarin bile expertize sokuldugu cunku hasarli cikabildigi bir dunyada yasiyoruz. herseye supheyle bakmazsak heran biryerde dolandirilma ihtimali cok yuksek.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Teşekkürler arkadaşlar.. aracın gerçek km'si düşük, forumda önerildiği gibi, galeriye takasa verilmiş. Galericinin üslup öyle çok güven uyandırıcı değil, ama gunahını almaya gerek yok. Şu an için durum budur. Akropoviç egzosun VW'in kendi ekstra donanım seçeneği olduğunu sanıyorum. Neyse arkadaşlar bu arada yazmışlar zaten.
Neden Doğuştan alacağım sıfır arabayı da usulen ekspertize sokmam önerildi onu anlayamadım. Bilmediğim olaylar mı yaşandı bu tarz?
Beyler geçen gün ilk Guilia'mı yolda gördüm - tabi ki hayra alamet değil - ama diğer alternatiflerden çok üstün görüntü olarak. Aşağı yukarı aynı fiyatlarda.
Golf'ün sürüş eminim zevklidir, ama benim mevcut Scirocco daha seksi, zaten cazibesi bitmeden elden çıkarmak istiyorum, ama çok heyecanlı olduğum söylenemez. Zamanınızı aldım, saygılar, tekrar teşekkürler.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
521
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Teşekkürler arkadaşlar.. aracın gerçek km'si düşük, forumda önerildiği gibi, galeriye takasa verilmiş. Galericinin üslup öyle çok güven uyandırıcı değil, ama gunahını almaya gerek yok. Şu an için durum budur. Akropoviç egzosun VW'in kendi ekstra donanım seçeneği olduğunu sanıyorum. Neyse arkadaşlar bu arada yazmışlar zaten.
Neden Doğuştan alacağım sıfır arabayı da usulen ekspertize sokmam önerildi onu anlayamadım. Bilmediğim olaylar mı yaşandı bu tarz?
Beyler geçen gün ilk Guilia'mı yolda gördüm - tabi ki hayra alamet değil - ama diğer alternatiflerden çok üstün görüntü olarak. Aşağı yukarı aynı fiyatlarda.
Golf'ün sürüş eminim zevklidir, ama benim mevcut Scirocco daha seksi, zaten cazibesi bitmeden elden çıkarmak istiyorum, ama çok heyecanlı olduğum söylenemez. Zamanınızı aldım, saygılar, tekrar teşekkürler.
Bayiden sıfır km olarak alınan bazı araçlarda boyalı parçalar tespit edilmişti. Taşıma esnasında vs. oluşan çizikleri vurukları onarıp sıfır diye müşteriye satabiliyorlar. Ahlaksızlık + yaptırımsızlık birleşince bayi bile tenezzül edebiliyor demek ki. Buna istinaden sıfır dahi olsa aracın expertize gösterilmesi gerektiği öneriliyor. Bana sorarsanız yine de küçük bir ihtimal. Bir de bildiğim kadarıyla konu Doğuş özelinde değil.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bayiden sıfır km olarak alınan bazı araçlarda boyalı parçalar tespit edilmişti. Taşıma esnasında vs. oluşan çizikleri vurukları onarıp sıfır diye müşteriye satabiliyorlar. Ahlaksızlık + yaptırımsızlık birleşince bayi bile tenezzül edebiliyor demek ki. Buna istinaden sıfır dahi olsa aracın expertize gösterilmesi gerektiği öneriliyor. Bana sorarsanız yine de küçük bir ihtimal. Bir de bildiğim kadarıyla konu Doğuş özelinde değil.
Teşekkürler... Doğuştan sıfır araç alıp ödeme yapmadan ekspertize sokacağım demek de çok kolay gelmiyor.

Son düzenleme:

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Beyler yeni konu açmak istemedim, çok dallanıp budaklanacaktı iş. İki sorum var:
Bildiğim kadarıyla Golf GTI ve R Hankook Ventus S1 Evo 2 ile geliyor
Bu lastikleri kullanan bilen var mı? Yani fazla km yapmadan Michelin vs ile, bilemiyorum takasa alırlar mı, böyle birşey yapmaya değer mi... çöpe atacak değilim neticede.
İkincisi boya koruma: Sinan Koç sanırım anadolu yakasındaki Detailing Shop diye bir yeri kullanıyor ama benim İstanbul Avrupa yakasında güvenilir, kaliteli ve fahiş fiyatlı olmayan bir yere ihtiyacım var.
Tecrübelerinizi ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim, saygılar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım