10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Herkese selamlar. mevcuttaki taunus günlük kullanıma pek uymamaya başladı, hem araba hem de ben üzülüyoruz.
önce motosiklet baktım. 50cc motora 4 5 bin lira vermek istemedim. ehliyet almaya vaktim yok.
renault 9 ve 11 baktım. R9 lar haddinden fazla pahalı, r11 lerde 1.7 ler için conta sorunu varmış. Onu da eledim.
Tek kapı vanlara baktım 1.3 cdti corsa c, Ford fiesta 1.4tdci Van, palio 1.3 mjet Van. onlar da her yil muayene derdi ve uzun yol hız suratleri düşündürdü.
en son geldik çok km yapmış, yeni motor yapılmış veya hasar kayıtlı araçlara. şimdi bunlar hem yeni model olması hem de sıfır motor yapılmış olmasıyla beni çok cezbetti. örneğin 1.6 lpg albea, 1.4 lpg accent era.
maksimum 25 bin liraya günlük konfor unsurlarını sunacak (yumuşak direksiyon otomatik cam ve klima) beni yakitta hiç uzmeyecek, bi yerini vurdugumda dusundurtmeyecek, ne bileyim biri elini atıp bi yerine zarar verdiğinde uzulmeyecegim bir araba bakıyorum. isterse bütün kapıları değişmiş olsun umrumda değil. kazada ikiye ayrılmasın yeter.
ya da gidip Küba dragon 50cc alacam sıfır. 4100 TL fiyatı var.
yakıt ve orasını burasını çok düşünmek beni yordu taunusta. ona da canımız isteyince bineriz :)
umarım kendimi anlatabilmisimdir. yardımınıza çok ihtiyacım var. Tek kapı veya Sedan farketmez, suv bile olur :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,400
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...
büyük olmasına hiç gerek yok abi. ama 1.0 corsa lara bir bakayim. benzinde küçük şehirde ne yakar fikrin var mı?
...
Kullanım senaryolarına göre 5-7 lt arası yakar. Son hız 160'ı görür. Şanzıman oranları benim arabayla aynıdır. İleride güçsüz geldi gıdıklayayım dersen aklına hayaline gelmeyecek yerlerden arızalar çıkarabilir. Doğru ustayı bulman gerek. Opel kadar yaygın olup da sözde ustalar tarafından üzerinde yanlış işlem yapılan başka marka yoktur.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,291
16,208
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Kullanım senaryolarına göre 5-7 lt arası yakar. Son hız 160'ı görür. Şanzıman oranları benim arabayla aynıdır. İleride güçsüz geldi gıdıklayayım dersen aklına hayaline gelmeyecek yerlerden arızalar çıkarabilir. Doğru ustayı bulman gerek. Opel kadar yaygın olup da sözde ustalar tarafından üzerinde yanlış işlem yapılan başka marka yoktur.
Adamın biri elazığda araştırma görevlisiymiş boyasız 110 binde otomatiğine 23 yazmıştı acil yazıp.ve ben bu adama ayıp edip 20 teklif etmiştim adam 23 e vericektim kavga çıktı 24 e aldı biri sizede iyi günler demişti.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
bütün yorumları okudum. yarın shinari taipar 50 cc lik motor bulabilirsem alicam. 4 bin liraya sıfır vasıta sahibi olmuş oluyoruz ve yakıt derdimiz bitiyor en azından. sezon sonuna doğru da aklıma yatan araçlar yumurta kasa accent, saxo 1.5d, megane coupe 1.6, corsa c 1.0, fiesta veya corsa c van olur. diğer tavsiyeler için de teşekkür etmekle beraber hiç kafama yatmadigini belirteyim. herkese çok teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım