KAPALI Hafif ticaride ötv zammi ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
.

Ekli dosyalar

• img1479387421964.jpg
    img1479387421964.jpg
    136 KB · Görüntüleme: 101

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hafif ticarideki ötv oranına bakar mısınız.. Bu işi meslek olarak yapanların, bu işten para kazananların, para kazanmaları için araç olan otomobillere ödedikleri vergiler, emekli bir memurun karısını hastaneye, torununu okula yahut parka götürmek için bindiği hasbel kader bir otomobilden daha uygun.. Bindiği arabadan para kazanmayana dünyanın vergisi, bindiği arabadan para kazanana yarı oranında vergi.. Ne adaletli bir yönetim anlayışı ama !

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hafif ticarideki ötv oranına bakar mısınız.. Bu işi meslek olarak yapanların, bu işten para kazananların, para kazanmaları için araç olan otomobillere ödedikleri vergiler, emekli bir memurun karısını hastaneye, torununu okula yahut parka götürmek için bindiği hasbel kader bir otomobilden daha uygun.. Bindiği arabadan para kazanmayana dünyanın vergisi, bindiği arabadan para kazanana yarı oranında vergi.. Ne adaletli bir yönetim anlayışı ama !

Aynen katiliyorum.yanliz ticari araclari para kazanmak icin kullanmayacak olanlar dahil herkes satin alabiliyor.%15 ötv li araci herkes alabilir.0km ticari arac dahil her yil vizesi var,hiz sinirlari az,her köpruden gecmez vs vs bircok haksizlikta ticariye yapiliyor bir bakimdan da.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen katiliyorum.yanliz ticari araclari para kazanmak icin kullanmayacak olanlar dahil herkes satin alabiliyor.%15 ötv li araci herkes alabilir.0km ticari arac dahil her yil vizesi var,hiz sinirlari az,her köpruden gecmez vs vs bircok haksizlikta ticariye yapiliyor bir bakimdan da.
Aynen. Ruhsata kullanım amacı yazılıyor, bunu da bir şekilde denetleyecek bir sistem getireceksin ve hafif ticari aracı hususi mi ticari mi kullanılıp kullanılmadığına bakarak vergiyi, sınırlamaları ona göre getirmek gerekiyor. Zaten ben demiyorum ki binek araçtan %45 alınıyorsa, ticariden %90 alınsın. İkisi de uygun bir fiyata çekilsin ama ticari amaçla kullanılan aracın vergisi hak yerini bulsun diye tabii ki hususi olarak kullanılandan bir miktar daha yüksek olmalı. Yinede nereden bakarsak bakalım haksız, karman çorman bir sistem bu maalesef.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım