Hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz ? Neden ?

HANGİ AKARYAKIT FİRMASINI TERCİH EDİYORSUNUZ ?

• Kullanılan toplam oy
    39

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aynı ürün değil. Fuelsave ile vpower arasında kesinlikle fark var. Eğer fark yok diyen varsa aldığı istasyonu değiştirmesinde yarar var. Şahsa ait olan değil direkt Shell Petrol A.Ş.'nin kendi istasyonundan alıyorum gayet memnunum. İki yakıt arasındaki farkı da çok net görüyorum.

Soruya gelecek olursam, üstte yazdığım gibi Shell'den alıyorum. Shell dışında BP, Opet, Total, Aytemiz, PO gibi hatta Moil (OYAK almış, o zamanlar Demirören'deydi) farklı yerlerden yakıt aldım (bu yazdıklarım uzun zaman dilimini kapsıyor, zamanla iyileşen veya geriye giden olmuş olabilir, uzun süredir Shell'den başka yerden almadım). En memnun kaldığım Shell. Opet'in artısı genel istasyon seviyesi hepsinden daha iyi gibi duruyor, mesela Shell'de çok kötü istasyonlara da denk geldim. Ama genel olarak Opet'in kalitesi Shell'in iyi istasyonlarındaki yakıt ayarında değil. Yazdıklarım benzin yakıt tipi için geçerli.
Tamam da vpower normal benzine gore daha katkili slogani ile satiliyor. Benzinlerde katki uzun zamandir yok. O zaman bu iki benzin arasinda ne fark var ki.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Bu listeden Shell Petrol A.Ş olanlar Shell Türkiye'ye ait istasyonlar. Yakın olana bakabilirsiniz =) Florya Şenlikköy E5 çıkışında olan (sahildeki değil, Beşyol kavşağındaki) orası da Shell Türkiye işletmesi olan bir istasyon. Bakırköy bölgesi buralardan alabilir =)
Benim her zaman aldigim yerde kendi isletmeleri imis. Boyle birsey oldugunu bile bilmiyordum

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Tamam da vpower normal benzine gore daha katkili slogani ile satiliyor. Benzinlerde katki uzun zamandir yok. O zaman bu iki benzin arasinda ne fark var ki.
Benzinde katkı yok değil, alkol yok (önceki varlığı da tartışılılr :D) . Diğer olduğu söylenen katkıları yine vardır.

Edit: hatta shell vpowerın normal benzinden farklarını şöyle söylüyor;
  • Shell Fuelsave Kurşunsuz’a göre 3 kat daha fazla oranda temizleyici ve sürtünme azaltıcı molekül içerir.
  • Daha fazla verimlilik daha gelişmiş bir performans
  • Shell V-Power önceden oluşmuş tortuları temizlemeye yardımcı özelliğiyle motor temizliğinde bugüne kadarki en etkili sonuçları veren yakıtımızdır.
Alkolden ziyade temizleyicilerden bahsetmişler

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Türkiye'de benzin yakıt kalitesi oldukça yüksek. Genellikle sirkülasyonu olan Shell istasyonlarını tercih ediyorum. Özellikle Shell Ataköy (Gelik Restoran karşısı) Shell Türkiye tarafından işletildiği için oradan alıyorum. Bir de Atatürk Havalimanı çıkışında bulunan istasyon da sirkülasyonu iyi olan ve eski bir işletmedir. Tavsiye ederim.

Buna çok katılmıyorum. Spor araçlarda hemen herkes ekstra katkı ve/veya ethanol eklemesi yapıyor Türkiye'de. Yine Avrupa'ya göre yakıt filtreleri daha kısa sürede değişiyor benzin ya da mazot kalitesinden dolayı.

emre344

Elit Apaçi
25 Ara 2016
102
33
995
İstanbul
Marka
BMW
Buna çok katılmıyorum. Spor araçlarda hemen herkes ekstra katkı ve/veya ethanol eklemesi yapıyor Türkiye'de. Yine Avrupa'ya göre yakıt filtreleri daha kısa sürede değişiyor benzin ya da mazot kalitesinden dolayı.

https://www.epdk.gov.tr/Detay/DownloadDocument?id=4gXxUHjvlrM=

Buradaki AKIS raporunda gerekli detayları görebilirsiniz. Uzmanı değilim, motor yağı için araştırdığımda bunları öğrenmiştim. Avrupa bölgesi değerlerini karşılamakta birçok Avrupa Ülkesi değerlerinin de üzerinde bunu diğer ülke değerleri ile karşılaştırabilirsiniz.

Kendi aracıma da BMW marka yağı koymadan önce Türkiye'de LL01 bulamadığım için LL04 koymamda bir sakınca olup olmadığını BMW Almanya'ya mail atarak sorduğumda Türkiye'de satılan benzinin çok düşük oranda kükürt içermesi sebebi ile hiçbir problem yaşamayacağımın garantisini yazılı olarak vermişlerdi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım