Hangi kasko/sigorta şirketini tercih ediyorsunuz?

zbetk

Profesör
295
Marka
BMW
Tüm foruma merhaba,

Yılın malum dönemi geldi çattı. Sigorta ve kasko yenileme ayındayım. İki senedir Aveon Global sigortadan yaptırıyordum. Bu sene teklif çıkarmadı sigortam.net bu şirketten.

Şu an gelen en uygun teklifler Neova, Zurich ve Hepiyi sigortadan oldu. Kapsamları aynı olacak şekilde baktığımda aralarında uçurum yok. Fakat benim merak ettiğim sizlerin tecrübeleri.

Hangi firmayı tercih ediyorsunuz? Neden ? Olumlu ve olumsuz tecrübeleriniz var mı ?

Hem forumun geneli hem de google amcada çıkabilecek bir konu olduğu için değerleri yorumlarınızı beklemekteyim.

Herkese iyi günler dilerim.

Aveon bana en uygun teklif veren firma oldu ama güvenemedim, şuan kaskosuz biniyorum.
Araç 14 yaşında, sürücünün ilk aracı. Araca çoğunlukla kaskolu binilmiş. Bana 18 bin ₺ teklif çıkarıldı.

Ek bilgi olarak, başka bir arkadaşım 5 yaşında Megane 4’üne bu firmadan kasko yaptırdı. Hasarsızlık indirimi ve mesleğinden dolayı yapılan bir indirim sayesinde 5.000₺’ye bu firmadan kasko yaptırmış.
Yılda 5 defa araç iç temizlik hakkının olduğundan, 4-5 defa ön cam değişiklik hakkı olduğundan bahsediyordu.

Aveon bana en uygun teklif veren firma oldu ama güvenemedim, şuan kaskosuz biniyorum.
Araç 14 yaşında, sürücünün ilk aracı. Araca çoğunlukla kaskolu binilmiş. Bana 18 bin ₺ teklif çıkarıldı.

Ek bilgi olarak, başka bir arkadaşım 5 yaşında Megane 4’üne bu firmadan kasko yaptırdı. Hasarsızlık indirimi ve mesleğinden dolayı yapılan bir indirim sayesinde 5.000₺’ye bu firmadan kasko yaptırmış.
Yılda 5 defa araç iç temizlik hakkının olduğundan, 4-5 defa ön cam değişiklik hakkı olduğundan bahsediyordu.
İyiymiş hocam. Şu zorunlu trafik sigortası da zorunlu olmasa iyi olacak aslında, pek bir şeyi karşıladığı yok çünkü.

İyiymiş hocam. Şu zorunlu trafik sigortası da zorunlu olmasa iyi olacak aslında, pek bir şeyi karşıladığı yok çünkü.
O olmasa irili ufaklı tüm kazalarda kaotik manzaralar ortaya çıkardı. Tam manasıyla korumayı ve zararı tazmin etmeyi kasko karşılasa da trafik güvenliği için sigorta şart. İnanmayan varsa herhangi bir kağıt toplayıcısının aracı ya da motoruyla size çarpsın ne demek istediğimi anlarsınız

O olmasa irili ufaklı tüm kazalarda kaotik manzaralar ortaya çıkardı. Tam manasıyla korumayı ve zararı tazmin etmeyi kasko karşılasa da trafik güvenliği için sigorta şart. İnanmayan varsa herhangi bir kağıt toplayıcısının aracı ya da motoruyla size çarpsın ne demek istediğimi anlarsınız
Hocam evet dediğiniz çok doğru ben diye laps diye gereksiz dedim bu benim hatam fakat hem zorunlu sigorta hem de kasko yaptırınca işin içinde maddi olarak pek çıkamıyorsun. Kasko firmaları da işin ****nu çıkarmakta çok iyiler, ilk defa yaptıracak olursa ya aracın şuanki değerinin en az 1.5 2 katı veya sınırsız olması için zorlayın. Allianz sigorta ile çalışıyor ailem şahsi araçları için ve memnunlar tam kapsamlı olması lazım şuan ne kadar teklif edildi bilmiyorum arayıp sormam lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

İki senedir Aveon ile kasko yaptık. Orijinal cam değişiminde hiç problem yaşamadım. Çok şükür başka bir problem yaşamadık. Ben geçen sene poliçeleri sayfa sayfa incelediğimde söz öbekleri en net olarak Aveon yazılıydı. Tercih sebebim o olmuştu. Bu sene ise Aveon'dan teklif alamadık maalesef.

Sigortayı Hepiyi'den yaptım, kaskoyu Doğuş grubuyla en sorunsuz çalışan firma olduğu için AXA'dan yaptım. Bir akrabanın sigorta acentesi var, onun önerisi bu şekilde en uygun ve olası sorunda kafa rahat şekilde olacağı yönünde oldu aynı zamanda olabildiğince iyi fiyata ayarlamaya çalıştı bölge müdürü arkadaşı olduğu için ama kasko değeri 2.070.000 TL olan Variant'a 5600 lira sigorta, 18600 TL kasko tuttu. Hoş 19 yıldır kaskolu araba biniyoruz bir kere bile lazım olmadı çok şükür ama bu devirde kaskosuz binmeye açıkçası yemiyor :)

Tepkiler: zbetk ve Chefkaya
Sigortayı Hepiyi'den yaptım, kaskoyu Doğuş grubuyla en sorunsuz çalışan firma olduğu için AXA'dan yaptım. Bir akrabanın sigorta acentesi var, onun önerisi bu şekilde en uygun ve olası sorunda kafa rahat şekilde olacağı yönünde oldu aynı zamanda olabildiğince iyi fiyata ayarlamaya çalıştı bölge müdürü arkadaşı olduğu için ama kasko değeri 2.070.000 TL olan Variant'a 5600 lira sigorta, 18600 TL kasko tuttu. Hoş 19 yıldır kaskolu araba biniyoruz bir kere bile lazım olmadı çok şükür ama bu devirde kaskosuz binmeye açıkçası yemiyor :)
Sınırsız değer yaptırsaydınız ne kadara çıkacaktı?

Sınırsız değer yaptırsaydınız ne kadara çıkacaktı?
Trafik sigortası 5 milyon imm, kasko genişletilmiş kasko olduğu için sınırsız imm, sel, terör, yangın, deprem, yanardağ allah ne verdiyse paket. Aracın kasko değeri 2.070.000 TL, malum bu hesaplamalarda kasko değerine göre bir bedel çıkıyor o yüzden belirtmek istedim :)

• Wow
Tepkiler: Chefkaya
Kasko çok tutmuş. Kasko bedelinden ziyade parça/servis fiyatı daha çok etkiliyor. Kasko değeri 2 milyon olan 7 kasa bmw ye en az 3 katı çıkardı.

Koalay.com'dan Aveon için teklif aldım. Geçen sene yaptırdığım poliçenin aynısı ve şu an en uygun 2. sıraya yerleşti.

Araştırmalarım sonucunda Axa en kasko yapılası firma olarak göze çarpıyor. Tüm sigorta şirketleri için bir sürü şikayette var. Sanayici olan kuzenim poliçenin içeriği önemli, firma çokta önemli değil dedi. Şu an Aveon'a sıcağım gibi. Axa 70K Avon 17K teklif verdiler. Sigorta için henüz alamadım 15 gün kala veriyormuş.

Kasko çok tutmuş. Kasko bedelinden ziyade parça/servis fiyatı daha çok etkiliyor. Kasko değeri 2 milyon olan 7 kasa bmw ye en az 3 katı çıkardı.
Kaskoyu Allah ne verdiyse paket yaptık, bir de axa bir tık daha pahalıydı ama ucuza kaçıp olası bi durumda büyük sıkıntı yaşayıp dert çekmek istemedim, yoksa diğer firmalarda 13-15 arası teklifler de vardı ama kafam rahat olsun diye düşündüm. İnsanın başına gelmeyince ne olacak ya diyor ama 2018’de ikinci el aldığımız fiesta aldıktan 15 gün sonra pert olup parasını sadece 10 günde sıfır zararla aldığımız gün bu konularda olmuşken en iyisi olsun diye düşünüyorum