Hangi Marka Motor Yağı Kullanıyorsunuz?

Hangi Yağ Markasını Kullanıyorsunuz

• Castrol

Kullanılan: 30 45.5%
  • Mobil 1

Kullanılan: 12 18.2%
  • Motul

Kullanılan: 16 24.2%
  • Gulf

Kullanılan: 0 0.0%
  • Shell

Kullanılan: 3 4.5%
  • Selenia

Kullanılan: 2 3.0%
  • Diğer

Kullanılan: 8 12.1%
  • Markaya bakmıyorum

Kullanılan: 1 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    66

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hangi marka motor yağı kullanıyorsunuz ve memnum musunuz? Memnum değilseniz hangi marka yağı kullanmayı düşünüyorsunuz?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Arkadaşlar imkanınız varsa castrole o kadar para vermeyin lütfen. Mobil motul gibi daha kaliteli iki yağ markası varken castrolün reklamına ismine para dökmeyin. Yazık kolay kazanılmıyor para denilen şey..

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Arkadaşlar daha önceki bakımlarımda Mobil 1 Esp serisini kullanmış ve konusu açıldıkça tavsiye etmiştim.
Bu bakımda Valvoline Synpower MST C3 5w30 kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum. Mercedes 229,51 ve 226,5, BMW LL-04, VAG 502.00 / 505.00 / 505.01, GM Dexos 2 onayları gereken benzinli dizel motorlarda kullanabilirsiniz. Yağın teknik verilerini de inceledim Mobil 1 esp 5w30 ile birebir aynı hatta bir tık daha iyi.
Rölantide saatte 0.4 litre yakıt tüketimi ile bunu doğrular nitelikte dolayısıyla motor sesi de minimum seviyede (Mobil 1 esp de aynı şekilde). Fakat mobil 1 esp den çok çok daha uygun bir fiyatı var.
Sıradaki marka büyük ihtimalle Liqui Moly olacak, tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim..
http://www.yagcarsisi.com/index.php?route=product/product&product_id=1157

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Ben aracı aldıktan sonraki ilk bakımı özel serviste yaptırdım 90 bindeki araca eneos 0w-20 yağ koydular öncekinde ne vardı bilmediğimden bi kıyaslama yapamıyorum

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ben aracı aldıktan sonraki ilk bakımı özel serviste yaptırdım 90 bindeki araca eneos 0w-20 yağ koydular öncekinde ne vardı bilmediğimden bi kıyaslama yapamıyorum
Eneos çok kaliteli yağdır önceki aracım toyota corollada motor ve şanzıman yağı olarak kullanıyordum. Japonyanın en kaliteli petrol şirketi bütün japonyada üretilen araçların fabrika dolum yağıdır

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Eneos çok kaliteli yağdır önceki aracım toyota corollada motor ve şanzıman yağı olarak kullanıyordum. Japonyanın en kaliteli petrol şirketi bütün japonyada üretilen araçların fabrika dolum yağıdır
Aynen bildiğim kadarıyla honda ve toyota yağı fabrika çıkışı ve servislerde eneos kullanıyor. Kafamdaki soru işareti 90 bindeki araca o kadar ince yağ kullanılması

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Aynen bildiğim kadarıyla honda ve toyota yağı fabrika çıkışı ve servislerde eneos kullanıyor. Kafamdaki soru işareti 90 bindeki araca o kadar ince yağ kullanılması
Aşırı bir yağ eksiltme yoksa veya motordan itici vuruntu sesi gibi sesler gelmiyorsa hiçbir sakıncası yok. Şehir içi farkedilir bir yakıt tasarrufu sağlar 0w20

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
Mobil 1 kullanıyorum. En iyisi o gibi geliyor. Gulf öneren olmuş 1-2 yerde ama İnternet dışında ulaşmak zor.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Taunus 2.0 motor 90 model
20 50 liqui moly aldık koyduk. Ne motorda değişik bir ses ne soğukta zor çalışma hiç bir şey yok.
15 40 öneren var, 10 60 öneren var, 10 40 koy geç diyen var. Manavgatta ki ustam (eski model chevrolet e biniyor, kaplumbağalar hep bizim ustaya geliyor ve ortağında da benim taunusun aynısından var arabadan anlıyor yani) denizcim iticilerin annesine kötü muamele yapmak istemiyorsan 20 50 devam edeceksin diyor. Bilemiyorum kararsızım.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,716
6,732
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2001 Peugeot 206 1.6'da daha önce 10-40 yağ kullanılmış hep, ben sahip olduktan sonra 5-40 tam sentetik bir yağa grçiş yapmak istediğim için "Elf Moligraf F1 5W-40" koydum. Yağ eksiltme durumuna karşın önlem olabilir diye de Engine Flush yaptık. Servis kitapçığına göre 3.2 litre ekledik ve herhangi bir eksiltme şu ana kadar yaşamadım. Motor sesinde de farkedilir bir azalış yaşadım. Şu an için memnunum arabayla devam ettiğim sürece aynı yağı koyarım sanırım.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Listede yok Lıquı Moly kullanıyorum (castrol ü bedava verseler almam) . markayı yakın zamanda Würth satın aldı. Sadece Almanya da otomobil kimyasalları üzerine üretim yapan bir firma ve premium kalite.Özellikle Mos2 10w-40 ürünü yaşlı motorlar için tavsiye edilmekte, kısmi sentetik, kendinden Mos2 adı verilen ve markanın patentli ürünü olan, savaş zamanında uçak motorlarındaki anlık yağsız kalmalardan motorları korumak için geliştirilmiş bir katkı. Kendi rengi siyah ve parlak olan bir madde. Bu yüzden yağında rengi siyah.Bunun yanında yine aynı markanın 30 bin 40 bin km ömürlü yağları mevcut.Motul a zaten hiç değinmiyorum bile. (Motul 8100 x cess benim 26 yıllık motorumda uzun yolda yağ eksik uyarısına sebep oluyordu, yağ olmasına rağmen. Önce yağ seviye sensörü arızası diye düşündüm ama bir sonraki yağ değişimimde Lıquı kullanınca sorun kalmadı. Ben yağın aşırı ısıdan incelmesine bağladım durumu çünkü başka mantıklı açıklama getiremedim) Birde molygen katkılı yağı var... fosforlu yeşil yüzde bilmem kaç sürtünme düşüşü garanti ediyor sıfır motorlarda... bağımsız testleride mevcut.

Bunları neden yazıyorum reklamlara aldanmayın, işini çok daha iyi yapan firmalar mevcut.. sanayide her zaman en çok kar bırakan yağ tercih edilir ve tavsiye edilir. Sizin arabanızın motoru kimsenin umrunda değil.

Bir dip not: Castrol magnetec ürünü yurt dışında SN (benzinli motor- yüksek kalite) kodu ile satılırken, ülkemizde SL (benzinli motor-düşük kalite) kodu ile satılmakta. Ayrıca GM 4 litrelik yağları ülkemizde yerli dolum iken (kutunun arkasında yazıyor dolum markası) 5 lt lik yağları orjinal.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Listede yok Lıquı Moly kullanıyorum (castrol ü bedava verseler almam) . markayı yakın zamanda Würth satın aldı. Sadece Almanya da otomobil kimyasalları üzerine üretim yapan bir firma ve premium kalite.Özellikle Mos2 10w-40 ürünü yaşlı motorlar için tavsiye edilmekte, kısmi sentetik, kendinden Mos2 adı verilen ve markanın patentli ürünü olan, savaş zamanında uçak motorlarındaki anlık yağsız kalmalardan motorları korumak için geliştirilmiş bir katkı. Kendi rengi siyah ve parlak olan bir madde. Bu yüzden yağında rengi siyah.Bunun yanında yine aynı markanın 30 bin 40 bin km ömürlü yağları mevcut.Motul a zaten hiç değinmiyorum bile. (Motul 8100 x cess benim 26 yıllık motorumda uzun yolda yağ eksik uyarısına sebep oluyordu, yağ olmasına rağmen. Önce yağ seviye sensörü arızası diye düşündüm ama bir sonraki yağ değişimimde Lıquı kullanınca sorun kalmadı. Ben yağın aşırı ısıdan incelmesine bağladım durumu çünkü başka mantıklı açıklama getiremedim) Birde molygen katkılı yağı var... fosforlu yeşil yüzde bilmem kaç sürtünme düşüşü garanti ediyor sıfır motorlarda... bağımsız testleride mevcut.

Bunları neden yazıyorum reklamlara aldanmayın, işini çok daha iyi yapan firmalar mevcut.. sanayide her zaman en çok kar bırakan yağ tercih edilir ve tavsiye edilir. Sizin arabanızın motoru kimsenin umrunda değil.

Bir dip not: Castrol magnetec ürünü yurt dışında SN (benzinli motor- yüksek kalite) kodu ile satılırken, ülkemizde SL (benzinli motor-düşük kalite) kodu ile satılmakta. Ayrıca GM 4 litrelik yağları ülkemizde yerli dolum iken (kutunun arkasında yazıyor dolum markası) 5 lt lik yağları orjinal.
Yazdıklarınız doğru hocam. Bahsi geçen markalar yurt dışında hemen hemen aynı kalitede olabilirler fakat ülkemizde öyle değil malesef. Castrol 5 para etmez evet ama piyasada satılmayan ve sadece bazı yetkili servislerde bulunan Castroller de var ki onlar yerli üretim olmadıkları için kaliteliler. Genellikle kutularında ''Professional'' yazar bunların.

Liqui Moly motor yağı olsun engine clean ve fuel additive ürünleri olsun, hepsini kullanmış biri olarak rahatlıkla parasını hak ettiğini söyleyebilirim.

Bunların yanında herkese tavsiye ettiğim Mobil Markası, Türkiye şartlarında en ideal markalardan biridir. Motor yağlarını Türkiye'de dolumu yok. Exxon Mobil dünyanın en büyük petrol firması olarak ham maddede sıkıntıları olmadığı için ürünleri diğer markalara göre uygun fiyatlıdır. Aynı durum Valvoline için de geçerlidir. İkisi de petrol imparatoru Amerikanın :) :) :)

Motul aşırı abartılmıştır. İyi yağdır ama motul kullanıp mobile geçenler mobilden daha çok memnun olurlar :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım