AÇIK Hangi Uno Alınmalı ? Uno Alım Tavsiyesi

Tutar.1903

Anıl Tutar
Profesör
22 Ara 2016
510
999
1,970
ankara
Marka
Citroen
Arkadaşlar herkese selam uno almak istiyorum ancak çok bilgim yok en çok tutulan modeli.hangisi kullanan deneyimleri varmi teşekkürler simdiden

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Şu meşhur "TUTULAN" kelimesini kullandıysanız siz daha almadan satma senaryosu kuruyorsunuz demektir. Böyle durumlarda tavsiyede bulunmuyorum şahsen prensip olarak.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bütçeniz yüksekse 60s bakmayın derim. Onun haricinde hangisi temizse onu alın. Genelde karbüratörlü tavsiye ediyorlar ama benim arabam 70 sx ie, gayet memnunum. Yaklaşık 1 sene 1 aydır kullanıyorum 15 bin km civarı yol yaptım. Sorunuz varsa cevaplarım.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Şu meşhur "TUTULAN" kelimesini kullandıysanız siz daha almadan satma senaryosu kuruyorsunuz demektir. Böyle durumlarda tavsiyede bulunmuyorum şahsen prensip olarak.
Belki de arkadaş en çok tutulan modeli muhtemelen en sıkıntısız modeldir düşüncesi ile sordu , örneğin birinin motoru karbüratörlüdür diğeri enjeksiyonludur, karbüratörlü olan ustası bulunmadığı için tutulmaz vs.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,732
6,829
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
"Tutulan" sanayi ağzında bir terim olduğu için pek sallamamanız gerektiğini çok ufak örnekle vereyim.

Sanayide Uno için karbüratörlüsü makbul derler.
1.4 enjeksiyonludan uzak dur derler.
Aynı motor Palio'da olunca mükemmel en alınası Palio 1.4'tür derler, her fiat ustasınında kapısında sanayi için kullanmalık, servise gitmelik muhakkak bi 1.4 Palio weekend yatar.

Kısaca mantık yok.

Ondan dolayı bulabildiğiniz içinize sinen temiz bir örneğini alın geçin. Ne kadar yeni o kadar iyi diyorsanız ie olanlara bakın.

Daha ucuz olsun, iş görsün diyorsanız 60s'lere bakın.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
1639134552392.png

Spor yaparken şundan alıyordum ben, besleyici ve lezzetli.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Belki de arkadaş en çok tutulan modeli muhtemelen en sıkıntısız modeldir düşüncesi ile sordu , örneğin birinin motoru karbüratörlüdür diğeri enjeksiyonludur, karbüratörlü olan ustası bulunmadığı için tutulmaz vs.
Hocam ben reno sever olarak örnek vereyim bahsettiğiniz sorunsuzluk durumuna :)
Lagunalarda genel olarak bakarsanız piyasada en çok bulunan 1.6 motor olanıdır. Düz mantıktır bizim insan hacim vs malumunuz. Herkes en çok tutulana kendi sahibi olduğu model gözüyle bakar. Lakin her çeşidini kullanan ve sahip olan biri olarak kesinlikle ve kesinlikle dizellerini öneriyorum. Alan kişinin cebi para görür. Ben bunu hem tecrübe ettim hem de almadan evvel donanımına aynı yakıtla (tl olarak) gidebileceği menzile baktım. Benzinli tüplü ya da dizel alırsam nerelerine baktırmam gerektiğine ve en kötü senaryoda ne kadar masraf çıkabileceğine baktım. Hiçbir zaman tutulanı hangisidir satarken hangisi daha az zarar ettirir diye düşünmedim ki bahsettiğim araçların kalbur üstü olanları 100k üstü fiyatlarda.

İşin özü bu piyasayı maalesef bu hale getirenler bizleriz. Daha almadan satma senaryosu üzerine kafa patlatıyoruz. Gerçekten ihtiyacımızı hangisi görür artısı eksisi nedir bakmıyoruz. İlk önceliğimiz tutulması. Bu mantıkla symbol en kral renomu yani çok tutuluyor? Sanayideki ustalar maalesef tamamı birim zamanda ne kadar birim para kazanırımın derdinde. Hatta yağ bakımı var ise ön takımı kenara atıyor diğeri daha az yorucu ve akıtılan tere göre getirisi yüksek. Benim yakın arkadaşımda vardı uno. Ustamdı hatta kendisi. Sürekli fiat gurubu alır satardı. O övdükleri karbüratörlü uno ile kışın ne cebelleşirdik ben biliyorum. Finalde yeni daima yenidir. Bari tavsiyemide yazayım.

Kati suretle enjeksiyonlusunu alın. Kim tutmuş kim kaçırmış bakmayın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım