Hankook mu Goodyear mı / 215 60 16 Lastik Tavsiyesi

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar yıl başı gelmeden aracım için lastik seçmek zorundayım.
Konfor ve güvenlik bir arada olsun istiyorum önceden Michelin Primacy ve Goodyear'dan Efficient Grip çok memnun kalmıştım. Continental'i pek sevememiştim. O lastiklerimin ebadı 205 55 r16 idi.
Şimdiki aracım Superb baz donanım 215 60 R16, Hankook'dan teklif aldım Ventus Prime 4 serisi 3750 tl sizce nasıl alayım mı ? Yoksa bütçeyi zorlayıp Goodyear Efficient Grip mi alayım? O da toplamda 16.800 diyor. Hankook'ların 4ü de temmuz 2023,
Goodyear'lar bir tanesi 2022 3 tanesi 2023 haziran üretimi.
Ayrıca Hankook'lar nasıldır bilmiyorum. Yumuşak karakterli lastikleri seviyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,206
45,798
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Efficientgrip performance ise alacaginiz yere danışıp yerli üretim mi yoksa yurt dışı üretim mi olup olmadığını sorun. Yurt dışı üretimse egp alın derim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ne beklediğinize bağlı. F/p olarak Hankook iyidir ama total performans olarak Goodyear EGP çok daha başarılıdır.
Öte yandan konfordan biraz ödün verebilirim derseniz Hankook yerine Dunlop ve Falken'e de gidebilirsiniz. Tutuş performansı olarak ikisi de çok iyidir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım