Hare giderme

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Auto Finesse tripple urunum vardi ufak bir cizik ustunde uygulama pedi ile elle islem yaptim. Sonrasinda buttery wax uygularken farkettim ki boya yuzeyinde harelenme mevcut.
Bu harelenmeyi polisaj makinesi kullanmadan elle giderme imkanim var mi ?

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Hareleri el ile gidermek imkansıza yakın. Düzgün bir makine ve ped kombinasyonu ile çalışmanız gerekir.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hareler maalesef elle giderilmesi çok zor çizikler. Geçici çizik kapatıcılar, dolgu yapan ürünler olsa da kısa sürede eski haline geliyor. hare derecesine uygun kalınlıkta pasta ve ped ile makina uygulaması şart. Aşındırmadan olmuyor

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Kalsın o zaman :)
Lokal bir alan için makine vb.. uğraşına girmeye hiç gerek yok. Üzerine wax çekiyorum geçici olarak kapatıyor hareyi
Bende bu şekilde devam ediyorum. Makine almadık, şimdi alsak ateş pahasıdır kesin.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hareler maalesef elle giderilmesi çok zor çizikler. Geçici çizik kapatıcılar, dolgu yapan ürünler olsa da kısa sürede eski haline geliyor. hare derecesine uygun kalınlıkta pasta ve ped ile makina uygulaması şart. Aşındırmadan olmuyor

Tam olarak çizik değil aslında..Yanlış uygulama kaynaklı oluşan hologram. Elle uygulama sonrası oldu

Son düzenleme:

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
@OzanDnz 'in bahsettiği mikroçiziklerin ecnebicesi RDS. Random Deep Scratches diye geçer. Aşağıdaki resimde sol taraf RDS'lerle dolu bir panelin uygulama fotoğrafı ;

images

Yalnızca polisaj ile müdahale edilerek kesin ve kalıcı olarak geçirilir. Vernik yüzeyinde çift kova olmadan yıkamanın, kötü veya kalitesiz bezlerle kurulamanın eseridir diyebiliriz. Aracınızı dışarıda yıkatıyorsanız yüksek ihtimalle sebebi bunlardır.

Hologram ise, genelde polisaj uygulamalarında kalın, yani agresif aşındırıcı uyguladıktan sonra oluşan izlerin adıdır. Sanayide "moruqqq pastacıla yaptırdım araba yanyoooo" cuların esasında çok iyi bildiği, ama gölgede arabalarını tutarak bu manzaradan koşarak kaçtıkları bir görüntüdür.

image%252520%2525281%252529.jpg

Genelde tek aşama polisaj (kesinlikle yapılmaması gereken şey) sonrası oluşan bu hologramların giderilmesi için daha az aşındıran, ince pasta denilebilecek ürünler ve yumuşak bir polisaj pedi ile tekrar polisaj yapılması gerekir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım