F

Fikret oğuz

Ziyaretçi
Türkiyede hız sınırlamaları diye bir şey yok. Sadece para tuzağı var.
Ben avrupanın bütün ülkelerini gezdim.
Gidiş geliş yollarda 90 km, duble yollarda 110km, otobanlarda 120 - 130 bulgaristanda 140 km.
Bunun dışında bir sınırlama yok.
Türkiyede bir karadeniz turu yaptım. bazı ilçelerde 50.bazı ilçelerde 60, bazı ilçelerde 70 bazı ilçelerde 82 km.
Bu ne yaaa.
Yol aynı yol. Allahın dağı bayırı.
Duble yolda gidiyorsun hız sınırı 110 değil mi?
Değil işte karabük gerede arası duble yol. Her 500 metrede yaya geçidi ve hız sınırı 50 şaka gibi değil mi?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Gidiş geliş yollarda 90 km, duble yollarda 110km, otobanlarda 120 - 130 bulgaristanda 140 km.
Türkiyede bir karadeniz turu yaptım. bazı ilçelerde 50.bazı ilçelerde 60, bazı ilçelerde 70 bazı ilçelerde 82 km.
Bu ne yaaa.
Değil işte karabük gerede arası duble yol. Her 500 metrede yaya geçidi ve hız sınırı 50 şaka gibi değil mi?
O ilçelerde halk çocuğumuzun güvenliği deyip başvurduğu için yaya geçidi ve değişik hız sınırları var. Yol duble yol ama hız sınırı biraz artınca kazalar emin olun artıyor. Sınır 50 olunca takip edin bilen çoğu araç zaten 60-70 gidiyor. 70 olsa 90 ile gidecek çünkü yol 120 ile gitmeye dahi müsait. Asıl problem EDS. Bahsettiğiniz yerlerde EDS yok
Karadenizdeki yollar Türkiyenin gerisine göre çok daha iyi durumda olduğundan bu sorun var. Yol güzel hız sınırı neden düşük sorusu doğuyor

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Bu ne yaaa.
Hocam bilmiyorsun bari körü körüne eleştirip komik olma:
Türkiye'de hız sınırı yerleşim yeri 50, sehirlerarasi yani gidiş geliş yolda 90, bölünmüş yolda 110, otobanda 120dir.
Yerleşim yeri içinde ukome kararları ile arttirilabilecek üst limit 82 olarak belirlenmiştir, o yerlesim yerinin ukome kararina gore 50 de kalabilir, 60 da olabilir, 70 de.

O

Onur

Ziyaretçi
Öğrenciyken 56 ile ceza yiyip bütün bir aylık harçlığımı kaptırmıştım bu ceza iptal olursa hakkımı helal etmiyorum gerçi olmasa da etmiyorum

M

mfidan

Ziyaretçi
2918 S.K.T .K aynen şöyle der: geçme koşulları, yani sollama nedeniyle hızın artırılması trafik kusuru sayılmaz.

F

Ford Fieasta ST

Ziyaretçi
%10 tolerans yol şartlarında sollama vb durumlarda sürüş güvenliğinin sağlanabilmesi için verilmiş bir paydır. Cihaz ölçüm hatası için değil.

F

Ford Fieasta ST

Ziyaretçi
Abartmayalım. Anayolda 89 km sürat altı üstü. Zaten hız limiti düşük.

O

Omer ayrılmış

Ziyaretçi
Bence hız limitlerini 10 km daha arttıralım hız limiti yetersiz karar yerinde ve makul bir karar olmuş alkol yoksa yolun durumu + 30 geektiriyorsa insanlar firene basıp balata tüketmemeli yani yol yokuş aşagı hava yol müsayit neden frene basalım saçmalık otobanda firenemi basıyoruz ki? Bence bazı yerlerde +30 normal olmalı

O

Omer ayrılmış

Ziyaretçi
Yüzde 10 u yüzde 35 yapacaksın soruna köklü çözüm getireceksin yol bazen bunu gerektiriyor 10 yetersiz ve saçma bir uygulama eski yollar araçlar için 10 belki makuldü ama şimdi yetersiz en az yüzde 35 olmalı

O

Omer ayrılmış

Ziyaretçi
Yüzde 10 u yüzde 35 yapacaksın soruna köklü çözüm getireceksin yol bazen bunu gerektiriyor 10 yetersiz ve saçma bir uygulama eski yollar araçlar için 10 belki makuldü ama şimdi yetersiz en az yüzde 35 olmalı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım