Honda' dan Geldi Peki Ya Mazda ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilindiği gibi yeni Civic ile birlikte 1.5 litre turbo beslemeli 175 beygir gücünde bir motor geldi.
Mazda da CX-9 için geçtiğimiz sene 2.5T turbo bir motor tanıtmıştı. Okuduğum yazıda motor üzerinde bayağı bir ar-ge çalışması yapıldığından bahsediyor. Bu kadar ar-ge çalışması sadece CX-9 için olamaz herhalde. Sizce Mazda 3' e de 1.5 turbo bir motor gelir mi ?
Açıkçası, gelirse biz Mazda almayıp sevenler derneğini Mazda bayilerine sürükler mi ?

CX-9' da ki motorun 2000 d/d' da 420nm tork ürettiğinden bahsediliyor. Torku neredeyse olmayan 1.5 Skyactiv motorda da benzeri güzel değerler görmek sevindirici olurdu.

Yazının Türkçe çevirisi:
http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/23708-mazda-skyactiv-25t-turbo-motorun-detaylari/

Orjinali:
http://www.automobilemag.com/news/deep-dive-inside-the-mazda-skyactiv-2-5t-turbo-engine/

Son düzenleme:

Wctr

Profesör
8 Eyl 2016
135
187
1,185
Bursa
Japonlar yavaş yavaş avrupa pazarını s*klemeye başladı. Yakında gelir umarım. Hoş gelse de Türkiye'deki gibi araba satmak istemeyen distribütör olduktan pek bir şeyi değiştirmez.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
mazda türkiye, fazla araç satıp satış sonrasıyla uğraşmak istemiyor. çok belli. periyodik bakımlarının 6ay/10000km olması en baştan kaybettiriyor. bu maliyetlerle direk olarak bmw'nin, jaguar'ın, lexus'un karşısında duruyor. bu haliyle satış rakamları bakımından toyota, vw, ford, renault gibi markalara rakip olamıyor. o yüzden yeni bir modelin gelmesi çok zor. ben mx-5'i bile beklemiyordum açıkçası.

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
35
İzmir
C sınıfının en iyi arabalarından birini o rezil motorlarla satarak resmen araca ihanet ediyorlar. Eminim benim gibi pek çok kişi o motor ile Mazda almak yerine başka markalara yönelmek zorunda kalmıştır. 175 HP olmasa da olur, 140-150 HP ve 240-250 Nm torklu 1.6 litreye kadar turbo benzinli motor yapsalar yeter.

B

BilginGokay

Ziyaretçi
Mada'nın motorlar oldukça saçma elle tutulur hiçbir yanı yok.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Distribütörübiz butik markayiz dediği sürece Türkiye'de mazda göremyiz beyler. Adamlar satmak istemiyor. Halbuki cok guzel arabaları var. Mazda merser bayisine gittim geçenlerde. Çok ilgiliydiler. Ayda ülkeMine kaç adet mazda 3 ithal ediliyor diye sordum yetkili hanımefendi 15 20 adet ı geçmiyor dedi. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım bu konuda en az 100 bekliyordum. Onun dışında Japonya geri kaldılar otomotiv konusunda ama yavaş yavaş aradaki farkı kapatmaya çalışıyorlar. Tahminimce 2 yıl içinde düşük hacimli turbo üniteler mazda tanitacaktir. Keşke mazda2 ülkemize gelse çok guzel gözüküyor. Ama fiyatının yüksek olacağını düşünüyorum. Kısaca mazda ülkemizde ki stratejisini ivedilikle değiştirmelidır ve 2 yıl içinde düşük hacimli turbo motor tanitacakardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım