AÇIK i30 mu Civic mi Elantra mı Clio mu? (İlk Araç)

Tercihiniz hangisi olurdu ???

• i30 ( dizel otomatik )

Kullanılan: 4 14.8%
  • Civic ( fb7 2012 - 2015 lpg otomatik )

Kullanılan: 7 25.9%
  • Elantra ( lpg uyumlu otomatik )

Kullanılan: 4 14.8%
  • Clio ( 1.5 dci otomatik )

Kullanılan: 7 25.9%
  • Astra , Focus , Corolla , Accent Blue ,

Kullanılan: 5 18.5%

• Kullanılan toplam oy
    27
  • Anket kapatılmış .

Gökhan5555

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Forumdaki tüm arkadaslara selamlar ; Ben en geç kışa doğru bir araç almak istiyorum ve bu konuda yardımlarınızı ve tecrübelerinizi yazmanızı bekliyorum; En başta araç 2. El olacak, bütçe olarak 80 bin civari ( + - olabilir ) , 2012 - 2015 .. arası model , otomatik ( sorunsuz bir şanzıman , japon araçları bu özelliğiyle tercihim ve tavsiyeler hep bu yönde dsg , poweshift vs çok tercihim değil ) , 100 bin km altı , çok yakmayan ( lpg uyumlu olsa daha iyi olur = civic ) uzun yol nadir kullanacağım için i30 dan da vazgeçemiyorum ama biraz fazla yaktığı söyleniyor gdi motor olmasi lpg ile uyumluluk sorunu yaşatıyor : Sonuç olarak 2 elde peynir ekmek gibi giden Honda civic mi ( yalıtım sorunu ,malzeme kalitesi eksi yönleri ) , en boşu bile baya baya dolu olan ama diğer araçlara göre biraz fazla yakan i30 ( 2 elde biraz sorun yaşatan ) mu , Elantra ( lpg uyumlu fiyat olarak biraz daha uygun ama doluluk orani i30 a gore az ) mı , Clio ( 1.5 dci otomatigi sorun yasatir mi fikrim yok ama az yaktigini ve fiyat olarak uygun olduğunu biliyorum ) ( civic'te 2014 eco elagance hosuma gitti ; i30 da 2014 elite )

İ30 & HONDA CIVIC ??

( ELEDİĞİM HALDE HALA AKLIMDA OLAN BAZI ARAÇLARDA YOK DEĞIL : ASTRA , FOCUS , AURIS , COROLLA , ELANTRA , CLIO , ACCENT BLUE VS GIBI ... )

izmir oto

Taklacı Güvercin
Panpa puanı
32
Forumdaki tüm arkadaslara selamlar ; Ben en geç kışa doğru bir araç almak istiyorum ve bu konuda yardımlarınızı ve tecrübelerinizi yazmanızı bekliyorum; En başta araç 2. El olacak, bütçe olarak 80 bin civari ( + - olabilir ) , 2012 - 2015 .. arası model , otomatik ( sorunsuz bir şanzıman , japon araçları bu özelliğiyle tercihim ve tavsiyeler hep bu yönde dsg , poweshift vs çok tercihim değil ) , 100 bin km altı , çok yakmayan ( lpg uyumlu olsa daha iyi olur = civic ) uzun yol nadir kullanacağım için i30 dan da vazgeçemiyorum ama biraz fazla yaktığı söyleniyor gdi motor olmasi lpg ile uyumluluk sorunu yaşatıyor : Sonuç olarak 2 elde peynir ekmek gibi giden Honda civic mi ( yalıtım sorunu ,malzeme kalitesi eksi yönleri ) , en boşu bile baya baya dolu olan ama diğer araçlara göre biraz fazla yakan i30 ( 2 elde biraz sorun yaşatan ) mu , Elantra ( lpg uyumlu fiyat olarak biraz daha uygun ama doluluk orani i30 a gore az ) mı , Clio ( 1.5 dci otomatigi sorun yasatir mi fikrim yok ama az yaktigini ve fiyat olarak uygun olduğunu biliyorum ) ( civic'te 2014 eco elagance hosuma gitti ; i30 da 2014 elite )

İ30 & HONDA CIVIC ??

( ELEDİĞİM HALDE HALA AKLIMDA OLAN BAZI ARAÇLARDA YOK DEĞIL : ASTRA , FOCUS , AURIS , COROLLA , ELANTRA , CLIO , ACCENT BLUE VS GIBI ... )
Kısa kadar bu piyasada çok şey değişir hayirlisi olsun.

Gökhan5555

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Honda civic ya da corolla derim diğerlerini düşünmem bile.
Mantıklı olan civic ama ederini yazani görmedim daha 100 bin istiyorlar temizine yazık o paraya bence i30 yakıyor clio da yakmıyor ama kalite farkı boyle de bir kararsızlık oluyormuş :)

Mustafak

Panpa
Panpa puanı
2,779
Marka
Toyota
Yakıt önemliyse i30 u eleyip clio(ben olsam sport tourer alırdım) lpgli civic auris corolla ve yeni kasa mpi motorlu elantra arasinda tercih yapardım gdi motor ve hyundai nin dizel otomatiklerini düşünmezdim

Gökhan5555

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Bence beklentilerini Corolla ve Auris'de karşılayacaktır. Onları da ciddi olarak listene dahil etmeli ve düşünmelisin. Özellikle Auris'de ciddi dolulukta araçlar mevcut, lpg uyumu da sana uygun olacaktır.
Corolla ve aurisin otomatikleri honda gibi sorunsuz değil tip olarakta bir türlü isinamadigim araclar : i30 - clio - elantra - civic arasinda klsaniz sizin tercihiniz ne olurdu peki

Gökhan5555

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Yak
Yakıt önemliyse i30 u eleyip clio(ben olsam sport tourer alırdım) lpgli civic auris corolla ve yeni kasa mpi motorlu elantra arasinda tercih yapardım gdi motor ve hyundai nin dizel otomatiklerini düşünmezdim
yakiti düşünmesem hic düşünmeden i30 ama araci alip cok yakiyoer diyede sokakta bekletmek de istemiyorum cok mu fazla zorlar onu kullanmadan da anlamak zor clio elntra civic bu dordunden biri ama hangisi soru bu bakalim hayirlisi :(

Alperen06

Asfalt Kurutucu
Panpa puanı
228
Marka
BMW
Corolla ve aurisin otomatikleri honda gibi sorunsuz değil tip olarakta bir türlü isinamadigim araclar : i30 - clio - elantra - civic arasinda klsaniz sizin tercihiniz ne olurdu peki
Ben Toyota'nın CVT şanzımanlarında 100k yağ değişimi ve 200k kayış değişimi dışında kronik hale gelen bir sorun duymadım, aynı Honda'nın CVT'leri gibi. Ne gibi sorunlar duydunuz paylaşır mısınız ?

sputnik

Panpa
Panpa puanı
8,705
Ben Toyota'nın CVT şanzımanlarında 100k yağ değişimi ve 200k kayış değişimi dışında kronik hale gelen bir sorun duymadım, aynı Honda'nın CVT'leri gibi. Ne gibi sorunlar duydunuz paylaşır mısınız ?
Muhtemelen MMT'den bahsediliyor. Yok söz konusu şanzıman MMT değilse yanlış bilgi. Geçmişte 4 ileri tk kullandılar, sonrada Multidrive S (CVT)'e geçtiler. İkisinde de en ufak bir sorun yok. Kronik sorunu geçtim, 7-8 yıldır kullanılıyor bu şanzıman herhangi bir sorun duymadım, görmedim.

Ayrıca modelden modele göre yağ değişim aralığı değişmekle birlikte 100 bin km değil. Corolla-Auris'de 80 bin, Yaris'de 60 bin km.
(Ek: gerçi bu yazdığım değişim aralığı 2015 modeller içindi, güncel modellerde değiştiyse, yazdığınız gibi olduysa bilgim yok)

Gökhan5555

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Benimki duyum arastirmalarda yazilanlar flan