KAPALI i30 mu Civic mi Elantra mı Clio mu? (İlk Araç)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökhan5555

Senkromeççi
6 Ağu 2019
7
0
60
31
Forumdaki tüm arkadaslara selamlar ; Ben en geç kışa doğru bir araç almak istiyorum ve bu konuda yardımlarınızı ve tecrübelerinizi yazmanızı bekliyorum; En başta araç 2. El olacak, bütçe olarak 80 bin civari ( + - olabilir ) , 2012 - 2015 .. arası model , otomatik ( sorunsuz bir şanzıman , japon araçları bu özelliğiyle tercihim ve tavsiyeler hep bu yönde dsg , poweshift vs çok tercihim değil ) , 100 bin km altı , çok yakmayan ( lpg uyumlu olsa daha iyi olur = civic ) uzun yol nadir kullanacağım için i30 dan da vazgeçemiyorum ama biraz fazla yaktığı söyleniyor gdi motor olmasi lpg ile uyumluluk sorunu yaşatıyor : Sonuç olarak 2 elde peynir ekmek gibi giden Honda civic mi ( yalıtım sorunu ,malzeme kalitesi eksi yönleri ) , en boşu bile baya baya dolu olan ama diğer araçlara göre biraz fazla yakan i30 ( 2 elde biraz sorun yaşatan ) mu , Elantra ( lpg uyumlu fiyat olarak biraz daha uygun ama doluluk orani i30 a gore az ) mı , Clio ( 1.5 dci otomatigi sorun yasatir mi fikrim yok ama az yaktigini ve fiyat olarak uygun olduğunu biliyorum ) ( civic'te 2014 eco elagance hosuma gitti ; i30 da 2014 elite )

İ30 & HONDA CIVIC ??

( ELEDİĞİM HALDE HALA AKLIMDA OLAN BAZI ARAÇLARDA YOK DEĞIL : ASTRA , FOCUS , AURIS , COROLLA , ELANTRA , CLIO , ACCENT BLUE VS GIBI ... )

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Forumdaki tüm arkadaslara selamlar ; Ben en geç kışa doğru bir araç almak istiyorum ve bu konuda yardımlarınızı ve tecrübelerinizi yazmanızı bekliyorum; En başta araç 2. El olacak, bütçe olarak 80 bin civari ( + - olabilir ) , 2012 - 2015 .. arası model , otomatik ( sorunsuz bir şanzıman , japon araçları bu özelliğiyle tercihim ve tavsiyeler hep bu yönde dsg , poweshift vs çok tercihim değil ) , 100 bin km altı , çok yakmayan ( lpg uyumlu olsa daha iyi olur = civic ) uzun yol nadir kullanacağım için i30 dan da vazgeçemiyorum ama biraz fazla yaktığı söyleniyor gdi motor olmasi lpg ile uyumluluk sorunu yaşatıyor : Sonuç olarak 2 elde peynir ekmek gibi giden Honda civic mi ( yalıtım sorunu ,malzeme kalitesi eksi yönleri ) , en boşu bile baya baya dolu olan ama diğer araçlara göre biraz fazla yakan i30 ( 2 elde biraz sorun yaşatan ) mu , Elantra ( lpg uyumlu fiyat olarak biraz daha uygun ama doluluk orani i30 a gore az ) mı , Clio ( 1.5 dci otomatigi sorun yasatir mi fikrim yok ama az yaktigini ve fiyat olarak uygun olduğunu biliyorum ) ( civic'te 2014 eco elagance hosuma gitti ; i30 da 2014 elite )

İ30 & HONDA CIVIC ??

( ELEDİĞİM HALDE HALA AKLIMDA OLAN BAZI ARAÇLARDA YOK DEĞIL : ASTRA , FOCUS , AURIS , COROLLA , ELANTRA , CLIO , ACCENT BLUE VS GIBI ... )
Kısa kadar bu piyasada çok şey değişir hayirlisi olsun.

Gökhan5555

Senkromeççi
6 Ağu 2019
7
0
60
31
Bence beklentilerini Corolla ve Auris'de karşılayacaktır. Onları da ciddi olarak listene dahil etmeli ve düşünmelisin. Özellikle Auris'de ciddi dolulukta araçlar mevcut, lpg uyumu da sana uygun olacaktır.
Corolla ve aurisin otomatikleri honda gibi sorunsuz değil tip olarakta bir türlü isinamadigim araclar : i30 - clio - elantra - civic arasinda klsaniz sizin tercihiniz ne olurdu peki

Gökhan5555

Senkromeççi
6 Ağu 2019
7
0
60
31
Yak
Yakıt önemliyse i30 u eleyip clio(ben olsam sport tourer alırdım) lpgli civic auris corolla ve yeni kasa mpi motorlu elantra arasinda tercih yapardım gdi motor ve hyundai nin dizel otomatiklerini düşünmezdim
yakiti düşünmesem hic düşünmeden i30 ama araci alip cok yakiyoer diyede sokakta bekletmek de istemiyorum cok mu fazla zorlar onu kullanmadan da anlamak zor clio elntra civic bu dordunden biri ama hangisi soru bu bakalim hayirlisi :(

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Corolla ve aurisin otomatikleri honda gibi sorunsuz değil tip olarakta bir türlü isinamadigim araclar : i30 - clio - elantra - civic arasinda klsaniz sizin tercihiniz ne olurdu peki
Ben Toyota'nın CVT şanzımanlarında 100k yağ değişimi ve 200k kayış değişimi dışında kronik hale gelen bir sorun duymadım, aynı Honda'nın CVT'leri gibi. Ne gibi sorunlar duydunuz paylaşır mısınız ?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ben Toyota'nın CVT şanzımanlarında 100k yağ değişimi ve 200k kayış değişimi dışında kronik hale gelen bir sorun duymadım, aynı Honda'nın CVT'leri gibi. Ne gibi sorunlar duydunuz paylaşır mısınız ?

Muhtemelen MMT'den bahsediliyor. Yok söz konusu şanzıman MMT değilse yanlış bilgi. Geçmişte 4 ileri tk kullandılar, sonrada Multidrive S (CVT)'e geçtiler. İkisinde de en ufak bir sorun yok. Kronik sorunu geçtim, 7-8 yıldır kullanılıyor bu şanzıman herhangi bir sorun duymadım, görmedim.

Ayrıca modelden modele göre yağ değişim aralığı değişmekle birlikte 100 bin km değil. Corolla-Auris'de 80 bin, Yaris'de 60 bin km.
(Ek: gerçi bu yazdığım değişim aralığı 2015 modeller içindi, güncel modellerde değiştiyse, yazdığınız gibi olduysa bilgim yok)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım