İBİZA FR 1.0TSI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Başlıktaki araç için spor yay ve egzoz yapmayı düşünüyoruz apaçi olmadan çevreyi rahatsız etmeden:) Spor yay konusunda Eibach marka Önler 5 arkalar 3 cm düşünüyoruz nasıl olur sizce? Egzoz konusunda açıkçası pek bi fikrim yok Akrapovic düşündüm ama daha önceden bir tecrübem falan yok nasıl olur ya da Ibıza için önere bileceğiniz egzoz var mı ?

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Başlıktaki araç için spor yay ve egzoz yapmayı düşünüyoruz apaçi olmadan çevreyi rahatsız etmeden:) Spor yay konusunda Eibach marka Önler 5 arkalar 3 cm düşünüyoruz nasıl olur sizce? Egzoz konusunda açıkçası pek bi fikrim yok Akrapovic düşündüm ama daha önceden bir tecrübem falan yok nasıl olur ya da Ibıza için önere bileceğiniz egzoz var mı ?
Bence orta veya arka iptal yapın egzozu gayet yeterli olur yoksa ses çok çıkmıyor, Yay olarakta eşit kullanın 5, 3 değil aynı olsun önle arka, bu aracın egzoz sesini çok merak ediyorum

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Bence orta veya arka iptal yapın egzozu gayet yeterli olur yoksa ses çok çıkmıyor, Yay olarakta eşit kullanın 5, 3 değil aynı olsun önle arka, bu aracın egzoz sesini çok merak ediyorum
Ben de eşit kullanma taraftarıydım Eibach 3.5 yapmayı düşünüyordum ancak bir tanıdığımın 3 ay kullandığı Leonundan söktüğü 5-3cm yaylar var uygun bir fiyata alacağım onun için sordum açıkçası bayağı kararsız kaldım.Egzoz u yaptırınca video koyarım hocam :) @onurcicek

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Ben de eşit kullanma taraftarıydım Eibach 3.5 yapmayı düşünüyordum ancak bir tanıdığımın 3 ay kullandığı Leonundan söktüğü 5-3cm yaylar var uygun bir fiyata alacağım onun için sordum açıkçası bayağı kararsız kaldım.Egzoz u yaptırınca video koyarım hocam :) @onurcicek
Leon farklı ibiza çok farklı hocam, direk ibiza için yay alın kodları ağırlıkları herşeyi farklı

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
1.0 motora Akrapovic mi? :D

Bedirhan'ım Akra için en iyi ses 3000cc ve üstü hacimlerde alınıyor (otomobil egzozları için).

Ayrıca Akra'nın Seat için üretimi yok. En fazla egzoz ucu alabilirsin uygun çıkışı bulursan o da tek satılmıyor, çift olarak satılır, 2014'te fiyatı 750₺ idi.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca

Bedirhan'ım Akra için en iyi ses 3000cc ve üstü hacimlerde alınıyor (otomobil egzozları için).

Ayrıca Akra'nın Seat için üretimi yok. En fazla egzoz ucu alabilirsin uygun çıkışı bulursan o da tek satılmıyor, çift olarak satılır, 2014'te fiyatı 750₺ idi.
Evet abi haklısın :D :D P

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595

@AlkanExclusive abi nerelerdesin bir yardım et :)araç samimi arkadaşımın abi 1 ay önce aldı arabayı egzoz için sence nasıl bir şey uygulayabiliriz? Bir de yaylar hakkında düşüncen nedir abi?

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Bu arada akro hakkında en ufak bilgim yok arkadaşım çok istiyor olsun olsun diye o yüzden sormak istedim iki konu hakkında da sıfırım genelde araçlarıma orjinal şekilde binmeyi tercih ederim

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
@AlkanExclusive abi nerelerdesin bir yardım et :)araç samimi arkadaşımın abi 1 ay önce aldı arabayı egzoz için sence nasıl bir şey uygulayabiliriz? Bir de yaylar hakkında düşüncen nedir abi?
Ya ben bu zamana kadar hiçbir otomobilime yay takmadım, yazılım yaptırmadım, egzoz falanda yaptırmadım. Hep stock bindim.

Ama çevremden arkadaşlarımdan edindiğim tecrubelerle cevap verebilirim bu konuda.

Eibach bencede iyi bir tercih olur. Dört yayında aynı ürün olması önemli. Önler daha düşük arkalar daha kalkık tavsiye etmem. Yanlız Ibiza'da arkada torsiyon olduğu için yay takınca arkanın konforu çok daha fazla düşecektir.

Egzoz ise nasıl bir şey istediğinize bağlı. DSG her vites değiştirdiğinde AMG gibi gürleyen mi ister yoksa her devirde ses gelsin mi ister ona göre değişken şeyler yaptırılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım