İç aksam temizliği

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Sert plastik malzeme ve tavan döşemesi temizliği için Amway Loc yeterli geliyor. 1 kapağını kullandığımda çoğu zaman tüm temizlik çıkıyor, o yönden bayağı ekonomik. Koltuk ve yumuşak malzemede de Sonax'ın araç içi genel temizleyici ürününü kullanıyorum. Muadillerine göre biraz pahalı ama uzun süre bekleyip kuruyan lekeleri bile söküyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Koltuklar hakiki deriyse Spritz pek işe yaramaz hocam, o ürün daha çok göğüs, kapı üstündeki gibi plastik aksamlar için.

Sert plastiklere de APC'yle girersin, ucuzu da var zaten.

Spiritz’i gogus ve kapi ustune de kullanabilir miyim ? Eger oyle kullanilabiliyorsa APC kullanmama pek gerek kalmiyor

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
İç aksamlar için önerileriniz var mı ? Deri dışında kalan alanlar için bir ürün arayışım var, önerilerinize açığım. Kullanılacağı yerler : Kapı, orta konsol, ön konsol..Sert veya yumuşak plastik alanlar.
Kullanılan ve memnun kalınan özellikle kaliteli ürün tavsiyesi olursa iyi olur.

@kenblock
sonax iç genel temizleyici kullanıyorum ben,ekranlar ve camların içi için auto glym glass kullanıyorum

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Valla bugün pejo 301 için bimde satılan kırmızı asprini aldım heralde 2-3 lira bişeye muhtemelen koltukları ağlattı ama olsun tüm lekeler çıktı öncesi sonrası yapmadığıma pişman oldum.Ama verdiğimiz oto kuaförler falanda bundan daha iyisini kullanmıyordur.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Hocam apc(1) alırsanız her alanda kullanırsınız . Uygun seyreltme ile araba yıkamada bile ...

Hangi apc'yi alacağım derseniz piyasadan uzağım son zamanlarda pek bilgim yok , fiyatlardanda pek haberim yok ama 2-3 katına çıktığını duydum maalesef .

Ben 3D'nin apc sini ve orange claner(apc'nin daha güçlüsü motor ve jantta basarili, koltuklarda kullanilmasida da bir sakınca yok fazla agresif değil) almıştım zamanında toplu alım(2)la baya ucuza geldi kullan kullan bitmiyor :D ikisindende memnunum ama bunlar her yerde bulunmuyor . Tedariği daha kolay olan ürünler de var .

Deri koltukta bir onemli hususta korumadir , temizlendigi takdirde koltugun yağı gidecektir . Giden yağ koltuğun yipranmasına sebep olacaktır tabiki tekrar koruyucu yapılmadığı takdirde ...

Fiyatlar aşağı yukarı aynıdır fakat bidonda-kutuda konsantre şekilde almak spreyşişede kullanıma hazır şekilde almaktan her halükarda ucuza gelecektir .
Camsil şiseleri vb. Kullanabilirsiniz püskürtmede fakat onlar fazla dayanıklı değildir cif gibi ürünlerin spreyleri daha dayanıklıdır ya da apc yıl satın aldığınız yerden sprey şişe de satın alınız diğer türlü apc'nin kivamindan dolayı veya agresifliginden dolayı sprey mekanizması bozulabilir veya şişe delinebilir uğraştırmasın sizi .

Şuan aklıma pek ürün gelmiyor ama Valet Pro yu tavsiye ederim .

Sözlük :)
(1)Apc : açılımı all purpose claner dir . Dilimize genel temizleyici olarak geçmiştir .

(2)Toplu alım : ürünleri küçük şişelerde pahalıya almak yerine grup halinde büyük bidonda alıp bölüşmek

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Asprin tarzı ürünler döşemelerde zamanla renk solmasina , dikiş iplerinin çürümesine haliyle dikişlerin sökülmesine , koltuk süngerlerinin sertligini kaybetmesine ve daha aklıma gelmeyen bir sürü zarara yol açar .

Ucuzdur , iyi temizler ama siz yinede kullanmayın ya da başka yerlerde kullanın .
Paspasları onunla yıkayabilirsiniz veya zarar vermeyecekse jantlarda da kullanabilirsiniz .
Valla bugün pejo 301 için bimde satılan kırmızı asprini aldım heralde 2-3 lira bişeye muhtemelen koltukları ağlattı ama olsun tüm lekeler çıktı öncesi sonrası yapmadığıma pişman oldum.Ama verdiğimiz oto kuaförler falanda bundan daha iyisini kullanmıyordur.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Asprin tarzı ürünler döşemelerde zamanla renk solmasina , dikiş iplerinin çürümesine haliyle dikişlerin sökülmesine , koltuk süngerlerinin sertligini kaybetmesine ve daha aklıma gelmeyen bir sürü zarara yol açar .

Ucuzdur , iyi temizler ama siz yinede kullanmayın ya da başka yerlerde kullanın .
Paspasları onunla yıkayabilirsiniz veya zarar vermeyecekse jantlarda da kullanabilirsiniz .

Ya dürüst olayım yıllardır arabalarımda ve aile arabalarımızda (babamın) yeme içme hep yasak olmuştu.ve koruyucularla kullanılmıştı koltuk atletleri yada kilimler gibi .pejodada bundan sonra inşallah leke olmaz bir daha kullanmam .zaten bir çok sigara yanığı var muhtemelen kılıf takıcam

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Ya dürüst olayım yıllardır arabalarımda ve aile arabalarımızda (babamın) yeme içme hep yasak olmuştu.ve koruyucularla kullanılmıştı koltuk atletleri yada kilimler gibi .pejodada bundan sonra inşallah leke olmaz bir daha kullanmam .zaten bir çok sigara yanığı var muhtemelen kılıf takıcam
Hocam kılıf alırken ya araca özel kılıf alın ya da dosemecide diktirin . Marketlerde veya aksesuarcilarda satılan koltuk kılıfları hoş durmuyor .
Koltuk kılıfının her araca uygunu mu olur yahu ?

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hocam kılıf alırken ya araca özel kılıf alın ya da dosemecide diktirin . Marketlerde veya aksesuarcilarda satılan koltuk kılıfları hoş durmuyor .
Koltuk kılıfının her araca uygunu mu olur yahu ?

Araca özel için gittim ama güzel gözükmeyen kılıflara 400 lira ila 650 lira fiyat çektiler bakalım bana biraz pahalı geldi ama pot durmıyacağına garanti verdiler yinede düşünmekteyim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Araca özel için gittim ama güzel gözükmeyen kılıflara 400 lira ila 650 lira fiyat çektiler bakalım bana biraz pahalı geldi ama pot durmıyacağına garanti verdiler yinede düşünmekteyim.
Fiyatlar normal ama hoşunuza gitmediyse daha iyisini araştırabilirsiniz .

Eniştemde Fluence'ye 500civarina diktirmişti .

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
Sert plastik malzeme ve tavan döşemesi temizliği için Amway Loc yeterli geliyor. 1 kapağını kullandığımda çoğu zaman tüm temizlik çıkıyor, o yönden bayağı ekonomik. Koltuk ve yumuşak malzemede de Sonax'ın araç içi genel temizleyici ürününü kullanıyorum. Muadillerine göre biraz pahalı ama uzun süre bekleyip kuruyan lekeleri bile söküyor.
hocam sonax'ın o bahsettiğiniz ürünün arabaya ben pek bir faydasını göremedim. dahada matlaştırıyor gibi plastik aksamda.ztn çok parlakda sevmem gerçi. kumaş koltuklar içinse valet proyu öneririm. benim araçta hiç çıkmayan bir leke vardı onu çıkardı. sonrada halı yıkama makinesine ekleyip yıkadım. benim araba zaten temizdi o leke dışında ama babamın arabasını resmen before-afterlık oldu. koltuklar şuanda ilk günkü gibi duruyor.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Detailingçilere de güven yok. Adam deri ürünü diye sattı bunu bana :)
Direkt Auto Finesse'in sitesinden alıntı;

"SPRITZ
  • Matte-finish
  • Suitable for use on all modern plastic, vinyl, and rubber surfaces
  • Anti-static agents to inhibit dust build-up
  • Cleaning agents to remove light interior films
  • UV inhibitors to protect and prevent fading"
Hangi detailingçiymiş o merak ettim açıkçası, ürünlerden haberi yok daha. Auto Finesse'in deri temizleme için ürettiği ürün "Hide Leather Cleaner" zaten. Üstünde de yazıyor üstelik :)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bir adet amway loc, mikrofiber bez, speey tabancalı karışım şişesi, misss gibi temizlik, ben artık gerçi kovaya su doldurup bezi sıka sıka temizliyorum, kesinlikle daha iyi temizleniyor içerisi, hem de ne kadar pis olduğunu görüyorsun arabanın kovadaki suyun renginden

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Direkt Auto Finesse'in sitesinden alıntı;

"SPRITZ
  • Matte-finish
  • Suitable for use on all modern plastic, vinyl, and rubber surfaces
  • Anti-static agents to inhibit dust build-up
  • Cleaning agents to remove light interior films
  • UV inhibitors to protect and prevent fading"
Hangi detailingçiymiş o merak ettim açıkçası, ürünlerden haberi yok daha. Auto Finesse'in deri temizleme için ürettiği ürün "Hide Leather Cleaner" zaten. Üstünde de yazıyor üstelik :)

O biraz da benim eksikligim. Adama guvenip sorgusuz sualsiz okumadan aldik..
Suni deri icin ayrica bir onerin var mi ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım