İç Döşeme Temizliği

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Herkese iyi forumlar. Hyundai i30 aracımın koltukları kirlendiği için temizlemek istiyorum. Büyük leke yok. Kolonya, ıslak mendil ve su lekesi mevcut. Kumaş koltukları deforme etmeden, kabartmadan ya da sarkma yapmadan en güzel nasıl temizleyebilirim? Yoksa kendim temizlemek yerine oto yıkamaya vermek daha mı mantıklı?

Koltuk rengi ve yapısı aşağıdaki fotoğrafla aynı.
ikinci-el-otomobil-hyundai-i30-1-6-crdi-elite-580635_18_240.jpg

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
767
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Koltuğun yan tarafları deri sanırım. Oraları fırça ve APC-deri temizleyici ile temizleyebilirsiniz .Eğer sadece lekeleri çıkarmak istiyorsanız koltuk döşeme temizleyici edinip, yumuşak ve temiz bir bezle kolayca temizleyebilirsiniz. Ama detaylı iç temizlik için elinizde malzeme ve mekan yoksa oto yıkamaya vermek doğru olacaktır. Bu noktada yer seçimi çok önemli, çünkü koltuk fazla nemli bırakılır, iyi çektirilmezse leke olmayan yerlerden bile kusma yapabiliyor.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
halı yıkama makinanız varsa, kosla ile sildikten sonra makina ile çekin suyu ve çok iyi havalandırın.

halı yıkama makinanız yoksa yine kosla (halı şampuanı) yoksa yumoş ile fazla sulu olmamak kaydı ile ovalayarak silin.. sonra temiz bir nemli bez ile tekrar üstünden geçin.. ve yine çok çok iyi havalandırmanız lazım.. yoksa içerde hem kötü koku yapar, hemde oturan kişinin kıyafetinede siner.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kumaşlara en etkili yöntem çektirmek, ama makine yoksa kumaşlar ıslak kalacağı için sıcak havalarda camı aralık bırakabilecekseniz yapın. Ben kosla halı-koltuk temizleyici gibi bişeydi sanırım onla yaptım 93 model koltukları leş gibi arabada baya etkili oldu. Ama sonrasında makineyle çektirince yine baya kir çıkmıştı

profstajyer

Hasan
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2020
7
3
645
22
konya
Marka
Mercedes
Hocam benim gibi eliniz pek yatkın değilse hiç uğraşmayın araca da zarar vermeyin:), oto kuaföre verin halletsinler. Ben 1992 corsama yapacağım diye koltukları ve tavan döşemesini sarkıtmıştım :( Hiç uğraşmayın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım