AÇIK İki BMW 1 Serisinden Hangisi ?

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
411
997
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Herkese selamlar,

İki araç arasinda kaldım diyebilirim. İkisi de BMW 1 Serisi.

İlk önceliğim düşük km, servis bakımlı ve elden ele gezmemiş bir BMW. Kendim de şahsen sakin kullanıcıyım.

Öncelikli ikilemim paylaşacağım ilanlardan birisi 2015 model 8bin km, diğeri 2017 model 39bin km. Yani daha eski daha düşük km mi daha yeni ama daha yüksek km mi :) Gel de çık işin içinden.

İkisi de makyajlı kasa donanımlarına çok hakim değilim.

İkinci sorunum ise BMW'de kimi motorlarda yağ eksiltme, bobin buji vs arızalarının çok olduğu yönünde açıkçası tam anlayamadım hangilerinden bu problem var. Ve yine 2015 model olan araçta hangi motor var çözemedim. Daha yeni olan araçta 1.5 litre olan 3 silindir 136 beygirlik versiyon sorunsuz mudur acaba ?

Bütçem maksimum 370 civarı olur diye düşünüyorum.

İlan 1: 2015 model

İlan2: 2017 model

(Aslında benzer durumda başka bir araçtı ama ilandan kalkmış, bunun da fiyatı yüksek ona kıyasla)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
8 bin km de olanı alınmalı. Kroniklerini bilmiyorum ama o ilandaki fotoğraflar ve satıcı daha fazla güven veriyor.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
İlla iki arabadan biri seçilecekse 2017 model olan bence daha mantıklı. Arada aşırı km farkı yok ama 2 yıl bir arabanın fazladan beklemesi bazı sorunlar oluşturacaktır. Birde araçlar daha yeni olmasına rağmen iç ve dış dizaynı çok eski duruyor. Bu modeller yerine A3 veya premium olmayan daha modern c segmenti araçları öneririm. Premium olmasına rağmen 1 serisinde BMW kalitesi zerre hissedilmiyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım