KAPALI İkinci el genç arabası tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

attila.1905

Attila Ismail
Düz Yol Gazcısı
16
29
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar. İlk arabami almak istiyorum. Bu yüzden hem az sorun çikaran hem de görünümü fena olmayan fazla büyük olmayan A ve ya B segment araba bakiyorum.
Aklımda bikaç marka var aslında ama araç tecrübem sıfır.
Mesela 2008 120k km Alfa Romeo MiTo mu yoksa 2014 model 80k km Hyundai i 20 mi. Alfa tabiiki daha çok hoşuma gidiyorum ama 2008.2009 modeller var genellikle ve çok mu sorunlu parça çıkar bilmiyorum. Bunlardan başka Honda civic hb renault megane coupeIII Peugot 308 de var aklımda ama bunların da yıl 2005 2010 arası.
Abilerim kardeşlerim ben Almanyada yaşadığım için burda bu yazdığım araçlar nerdeyse aynı fiyat. Ona göre yorum yaparsanız çok minnettar olurum.
Dier aklınızda olan ve önerebilceğiniz yine aynı fiyatta (3000-5000€)olan tekliflere açığım.
Saygılar.

Son düzenleme:
Hoşgeldiniz,

Yani marka ne olursa olsun, eski araba eski arabadır. Kilometresi az dahi olsa bir aracın yılı eski olması, arıza çıkartmayacağı anlamına gelmez. Parçaların belli bir ömrü vardır.

O yüzden ben her zaman yıl olarak daha yeni ve daha az kilometreli bir model tercih etmeye çalışırdım.

Diğer üyelerimiz de gördükçe görüşlerini paylaşacaktır.

öncelikle yaşı küçük, kilometresi az, kazası belası eksiği olmayan, arıza ihtimali düşük, yakıtı normal diye kendini şartlayıp bunları sağlıyorsa istediğin özelliklere bakmalısın derim. hiç uğraşılmıyor sorunlu arabayla

Hoşgeldiniz,

Yani marka ne olursa olsun, eski araba eski arabadır. Kilometresi az dahi olsa bir aracın yılı eski olması, arıza çıkartmayacağı anlamına gelmez. Parçaların belli bir ömrü vardır.

O yüzden ben her zaman yıl olarak daha yeni ve daha az kilometreli bir model tercih etmeye çalışırdım.

Diğer üyelerimiz de gördükçe görüşlerini paylaşacaktır.
Cevabınız için teşekkürler hocam. Peki yıl olarak daha yeni arabalardan hangilerini tavsiye edersiniz? 2014 ve üzeri. Fiat Punto Renault Clio Ford Fiesta Seat İbiza Opel Corsa Suzuki Svift var mesela o bütcede.

Motor seçeneğini yazmamışsınız rastgele 2008 bir Mito’dan( https://m.mobile.de/auto-inserat/al...4-tb-16v-lingen-baccum/275139804.html?ref=srp) fiyat çıkarımı yaptım. Muhtemelen 5k Euro civarında bakıyorsunuz.

İlk otomobiliniz olacağı için sürüş anlamında çok da riskli spor modeller almanızı önermem, ilerleyen yıllarda daha performanslı modellerini alırsınız fakat ilk etapta benim size önereceğim aşağıdaki araçlar olurdu.

Yurtdışında olduğunuz için orada işçilik çok pahalı diye duyumlar alıyoruz aşağıdaki gibi yeni ve düşük km modeller çokça işinizi görür.

Önceliğiniz yakıt ekonomisi ve düşük işletme maliyeti ise 1.25, biraz hafif performanslı olsun yüzümü güldürsün diyorsanız da 1.6 yı öneririm.

öncelikle yaşı küçük, kilometresi az, kazası belası eksiği olmayan, arıza ihtimali düşük, yakıtı normal diye kendini şartlayıp bunları sağlıyorsa istediğin özelliklere bakmalısın derim. hiç uğraşılmıyor sorunlu arabayla
Haklısınz ama mesela 2015 nissan micra 2008 mazda 3ten daha sorunlu oluyor diye okuyorum forumlarda. o yüzden kararsizim.

Motor seçeneğini yazmamışsınız rastgele 2008 bir Mito’dan( https://m.mobile.de/auto-inserat/al...4-tb-16v-lingen-baccum/275139804.html?ref=srp) fiyat çıkarımı yaptım. Muhtemelen 5k Euro civarında bakıyorsunuz.

İlk otomobiliniz olacağı için sürüş anlamında çok da riskli spor modeller almanızı önermem, ilerleyen yıllarda daha performanslı modellerini alırsınız fakat ilk etapta benim size önereceğim aşağıdaki araçlar olurdu.

Yurtdışında olduğunuz için orada işçilik çok pahalı diye duyumlar alıyoruz aşağıdaki gibi yeni ve düşük km modeller çokça işinizi görür.

Önceliğiniz yakıt ekonomisi ve düşük işletme maliyeti ise 1.25, biraz hafif performanslı olsun yüzümü güldürsün diyorsanız da 1.6 yı öneririm.
Cevabınız için teşekkürler. 2014 ve üzeri arabalarda benim de şimdilik gözüme kestirdiğim bi tek Fiesta oldu hocam. yakit sorun deil ama acaba kronik arizası çok mu dur ne kadar aralıklı bakım gerekli bunları bilmiyorum daha

Cevabınız için teşekkürler. 2014 ve üzeri arabalarda benim de şimdilik gözüme kestirdiğim bi tek Fiesta oldu hocam. yakit sorun deil ama acaba kronik arizası çok mu dur ne kadar aralıklı bakım gerekli bunları bilmiyorum daha
Ford’un bilindik atmosferik benzinli üniteleri Türkiye’de LPG ile kullanımda saçma sapan sensör arızaları verebiliyor ama dediğim gibi Turbo vb olmadığı için çözümleri çok maliyetli ve zor değil ki attığım araçlar hem benzinli hem de 60 bin km dolaylarındalar arıza ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmüyorum. Düz sorunsuz atmosferik benzinli manuel otomobil, olursa sensör arızası olur :)

Yalnız 5k Euro civarına dediğiniz gibi 2014 değil 2010 civarı araçlar gözüme takıldı belki 3 kapı diye sınırladığımdan öyle olmuş olabilir.

Kolay gelsin.

MiTo, Fiat platformunda yükselen, kendini kanıtlamış motorlara sahip ve sorun konusunda sıkıntılı olmayan bi araç. Eğlence arıyorsanız güzel bir seçenek ancak onu ilk araç yerine biraz daha tecrübe kazandığınız da almanızı öneririm. İlk araç olarak Suzuki Swift güzel olabilir.

Ford’un bilindik atmosferik benzinli üniteleri Türkiye’de LPG ile kullanımda saçma sapan sensör arızaları verebiliyor ama dediğim gibi Turbo vb olmadığı için çözümleri çok maliyetli ve zor değil ki attığım araçlar hem benzinli hem de 60 bin km dolaylarındalar arıza ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmüyorum. Düz sorunsuz atmosferik benzinli manuel otomobil, olursa sensör arızası olur :)

Yalnız 5k Euro civarına dediğiniz gibi 2014 değil 2010 civarı araçlar gözüme takıldı belki 3 kapı diye sınırladığımdan öyle olmuş olabilir.

Kolay gelsin.
Bilmiyorum belki ben bişeyleri yanlış filtreliyorumdur ama bulduklarım bunlar

Daha çok var da ilk ne geldiyse yolladım hocam

Bilmiyorum belki ben bişeyleri yanlış filtreliyorumdur ama bulduklarım bunlar

Daha çok var da ilk ne geldiyse yolladım hocam
Autoscout da daha uygun demekki bir de 5 kapılı modeller daha ucuz olabilir, siz görünümü iyi olsun deyince aklıma direk 3 kapı geldi.

Bu arada 60 PS lik versiyonlarını önermem.Güçsüz olduğu için arabayı aldığınıza pişman edebilir.

Autoscout da daha uygun demekki bir de 5 kapılı modeller daha ucuz olabilir, siz görünümü iyi olsun deyince aklıma direk 3 kapı geldi.

Bu arada 60 PS lik versiyonlarını önermem.Güçsüz olduğu için arabayı aldığınıza pişman edebilir.
PS hiç dikkat etmemişim. Bi de 2015 Opel corsa3 kapı ve Ford Focus Turnier 5 kapı nasıl hocam. Her ikisi 101PS

Mito 1.3mjet mi 1.4t mi? Hatta modele indirgemeden direkt olarak benzinli mi dizel mi? A ve B sınıfı bakıyorum dedikten sonra Mazda 3, Megane, Civic, 308'de baktığım araçlardan demişsiniz, ailecek mi kullanılacak yoksa evin araçlarından biri mi olacak? Hacim ihtiyacı var mı yok mu? Manuel mi, otomatik mi? Bunlar ve benzeri şekilde beklentilerinizi açıkça yazarsanız yararlı olabilecek öneriler gelebilir.

Öneriler çok güzel onlara alternatif olarak focus 3 1.6 ecoboost da önerebilirim. bütçenize uygun varsa tabi. Bu motorun sadece radyatör hortumlarıyla ilgili bir sorunu vardı değişince sıkıntı olmuyor.

Mito 1.3mjet mi 1.4t mi? Hatta modele indirgemeden direkt olarak benzinli mi dizel mi? A ve B sınıfı bakıyorum dedikten sonra Mazda 3, Megane, Civic, 308'de baktığım araçlardan demişsiniz, ailecek mi kullanılacak yoksa evin araçlarından biri mi olacak? Hacim ihtiyacı var mı yok mu? Manuel mi, otomatik mi? Bunlar ve benzeri şekilde beklentilerinizi açıkça yazarsanız yararlı olabilecek öneriler gelebilir.
A ve B segment derken fiyatlar genel olarak aynı nerdeyse o yüzden yoksa Megane coupe 3 ya da mazda 3 sedan da sportif duruyor ve aynı fiyata. Ailecek araba aramıyorum bagaj pek gerekli deil. önemli olan şehir içi kullanımda sorun çıkarmayan ama görüntüsü de çok ruhsuz olmayan sportiv bi araba hocam

En başta i20 öneririm hem senin için de bir araba nasıl yürütülür nelerden hoşlanırım nelere gerek yok diye 2.arabam için düşünme fırsatı yakalarsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...